stain.StainImageDamp.mediaItem.Image.altText

Usuwanie plam z czerwonego wina

Każdemu zdarzyło się rozlać czerwone wino na dywan lub koszulę. Wystarczy chwila nieuwagi, a masz zepsuty cały wieczór! Plamy z czerwonego wina nie są już problemem: dzięki produktom Vanish Oxi Action, usuniesz je szybko i bez wysiłku.

JAK USUNĄĆ PLAMY Z CZERWONEGO WINA

Do usuwania uporczywych plam z czerwonego wina polecamy proszek Vanish Oxi Action:

SPOSÓB 1 SPOSÓB 1
Proszek Vanish Oxi Action

W tym przypadku zaleca się namaczanie. Rozpuścić jedną miarkę proszku Vanish Oxi Action w 4 litrach ciepłej wody (maks. 40°) i namoczyć tkaninę. Kolorowe tkaniny można namaczać przez maksymalnie 1 godzinę, a białe przez 6 godzin. Uprać jak zwykle. W celu uzyskania optymalnych (najlepszych) rezultatów, dodać jedną miarkę Vanish do prania.

 

Po więcej wskazówek, kliknij poniżej:

expand
Porady dotyczące usuwania plam z czerwonego wina

Najważniejsze to nie pozwolić plamie wyschnąć. Należy zadziałać natychmiast po dostrzeżeniu plamy, ponieważ z czasem trudniej będzie ją usunąć. Warto poczekać z wysuszeniem tkaniny do momentu, w którym plama zostanie całkowicie usunięta.

expand
Usuwanie plam z czerwonego wina - praktyczne porady

Nie martw się, jeżeli nie masz pod ręką produktu Vanish do usuwania plam: jest kilka sposobów na poradzenie sobie z problemem. Poza tym Vanish skutecznie usuwa nawet zaschnięte plamy.

  • Jak najszybciej zasyp plamę solą, w którą wsiąknie rozlana ciecz. Następnie usuń ją przy pomocy suchej ściereczki. Uważaj, by nie pobrudzić przy okazji czystych powierzchni.
  • Aby zapobiec rozprzestrzenieniu się plamy, należy delikatnie osuszać ją ruchami do wewnątrz. Nie pocierać tkaniny, aby nie rozmazać śladów.
  • Usuń rozlane wino, przykładając ręcznik papierowy nasączony wodą. W razie konieczności powtórz krok 2.

Inne praktyczne wskazówki dotyczące usuwania plam

Vanish pomaga usunąć plamy z kawy i herbaty na dywanach i wykładzinach.

expand
Co powoduje plamy z czerwonego wina?

Zawarte w winie pigmenty: antocyjany, pochodzące ze skórki winogron. To one są przyczyną powstawania plam, ponieważ szybko przylegają do wszelkich włóknistych materiałów. Skład proszku Vanish Oxi Action działa bezpośrednio na antocyjany, usuwając ślady z ubrań i wykładzin.