Festiwalowe szaleństwo

Zakup biletów, odliczanie dni do ulubionego koncertu, pakowanie… Odpowiednie przygotowanie do wyjazdu to gwarancja dobrej zabawy podczas festiwalu. Nawet sama podróż na miejsce ma swój niepowtarzalny urok i jest okazją do poznania ciekawych ludzi. Spartańskie warunki podczas festiwali nikomu nie przeszkadzają. W takiej sytuacji jednak nieuniknione jest pojawienie się plam. Nie pozwól, żeby zepsuły Ci zabawę. Po powrocie Vanish będzie czekał na Ciebie z gotowymi wskazówkami, jak pozbyć się uciążliwych plam.


Festiwalowy niezbędnik

Najważniejsze rzeczy, które musisz ze sobą zabrać to oczywiście namiot (dla 2 lub więcej osób), śpiwory i karimaty. Pamiętaj o zapałkach, zapasie jedzenia i przyrządach do przygotowywania posiłków, a przede wszystkim o wygodnych butach. Na polu namiotowym najlepiej sprawdzą się trampki i kalosze! Wiesz już, co może przydać Ci się na polu namiotowym.Zastanówmy się teraz, co będzie Ci potrzebne podczas samego festiwalu. Nie zapomnij zabrać ze sobą kremu z filtrem. Kiedy jest gorąco, pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie butelkę wody. Najwygodniej jest spakować wszystkie potrzebne rzeczy do plecaka. Walizka na kółkach na pewno nie sprawdzi się na polu namiotowym.

Kwestie organizacyjne

Organizatorzy najczęściej dostarczają mapki, dzięki którym nie zgubisz się na rozległym terenie festiwalu. Znajdziesz tam także harmonogram występów wraz z krótkim opisem. Możliwe, że na terenie festiwalu będzie dostępny bankomat, ale na wszelki wypadek zawsze miej przy sobie gotówkę! W regulaminie festiwalu znajdziesz informacje, dotyczące dostępnych form płatności. W niektórych przypadkach konieczna jest wymiana gotówki na żetony, którymi będziesz płacić za jedzenie i napoje na terenie festiwalu. Pamiętaj, aby trzymać gotówkę i cenne przedmioty zawsze przy sobie.

Pakowanie plecaka

Jedną z największych zalet festiwali jest to, że możesz ubrać się, w co tylko zechcesz. Ubrania, które przez cały rok leżą w szafie mogą stać się hitem tego weekendu! Odważne stylizacje i oryginalność to podstawa. Stare, poszarpane jeansy? Rozciągnięty t-shirt? Na festiwalu wszystko jest dozwolone! Nawet jeśli festiwal odbywa się w lecie, nie zapomnij zabrać grubszych ubrań na chłodne wieczory. W Twoim plecaku nie może także zabraknąć miejsca na kurtkę przeciwdeszczową! Parasolka nie sprawdzi się na koncercie, a bycie przemoczonym do suchej nitki na pewno zepsuje Ci zabawę. Zamiast kurtki możesz zabrać ze sobą foliową pelerynę. Jeśli wciąż masz wolne miejsce w plecaku, możesz zabrać swoją ulubioną poduszkę, dzięki której nawet w festiwalowych warunkach poczujesz się jak w domu. Po powrocie wielkie pranie z Vanishem Sterta brudnych ubrań, które przywieziesz z festiwalu na pewno będzie dużym wyzwaniem dla Twojej pralki. Plamy z trawy, czy z błota są nieuniknione. W upale plamy zasychają szybciej, a na festiwalu pranie na bieżąco jest niemożliwe. Na campingu łatwo o zadrapania i drobne skaleczenia. W przypadku plam z krwi, szybkie pranie może nie wystarczyć. Namoczenie ubrań z dodatkiem płynu Vanish Gold Oxi Action pomoże Ci pozbyć się plam. Dodaj 100ml płynu do 4 litrów wody. Możesz pozostawić kolorowe rzeczy na godzinę, a białe nawet do 6 godzin. Następnie włóż rzeczy do pralki i wypierz tak jak zwykle.