Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Pierwsze wrażenie się liczy, i choć może się to wydać powierzchowne, strój kandydata ma ogromny wpływ na to, jak zostanie odebrany przez przyszłego pracodawcę. Najbardziej oczywiste wydaje się włożenie klasycznego dwuczęściowego garnituru, koszuli i krawata, ale jeśli są noszone niewłaściwie, mogą zaszkodzić kandydatowi tak samo jak pojawienie się w podartych dżinsach.


Jak ubrać się na rozmowę o pracę?


Najważniejszą sprawą dotyczącą stroju na rozmowę o pracę lub jakąkolwiek inną okazję jest poczucie komfortu. Oczywiście nie należy traktować tego zbyt dosłownie i pojawić się u przyszłego pracodawcy w piżamie. Chodzi o to, żeby ubiór wyrażał osobowość. Jeśli jednaknie nosisz garnituru na co dzień, założenie go na rozmowę o pracę może spowodować, że będziesz czuć się niekomfortowo, co może zaszkodzić Ci bardziej niż pojawienie się w najbardziej eleganckiej wersji tego, w czym jest Ci wygodnie.

Drugą bardzo ważną sprawą jest ustalenie, z kim odbędzie się rozmowa. Jeśli pojawisz się w eleganckiej koszuli i dżinsach, aby ujrzeć przed sobą komisję w garniturach i pod krawatem, możesz poczuć się na przegranej pozycji. Podobnie pojawienie się w trzyczęściowym garniturze i muszce na rozmowie w agencji projektowej może świadczyć o tym, że nie do końca rozumiesz środowisko, w którym zamierzasz pracować. Zrób rozeznanie i postaraj się ustalić wymagany poziom elegancji, ponieważ w ten sposób pokażesz, że rozumiesz branżę, w której chcesz zaistnieć.

Co założyć?

Jak już wyjaśniliśmy, Twój ubiór zależy całkowicie od rodzaju pracy, o którą się starasz. Elementem stroju, którego zalety chcielibyśmy podkreślić, jest zwykła biała koszula. Jest ona niezbędna w garderobie każdego mężczyzny i stanowi męski ekwiwalent małej czarnej, która nadaje się na rozmaite okazje. Z tego względu biała koszula jest noszona częściej niż inne części garderoby, co naraża ją na kontakt z plamami. Co więcej, biały kolor powoduje, że plamy stają się bardziej widoczne niż na koszuli kolorowej czy wzorzystej.

Może się zatem wydawać, że trwałość białych koszul jest mniejsza niż byśmy sobie życzyli, ale wcale nie musi tak być. Jak tylko zauważysz plamę, postaraj się ją sprać ciepłą wodą (na lewej stronie) nie pocierając, ponieważ może to spowodować rozprzestrzenienie się plamy. Następnie użyj Vanish Oxi Action Krystaliczna Biel delikatnie wcierając środek w poplamione miejsce i pozostaw na czas podany w instrukcji. Następnie wypierz koszulę dodając miarkę Vanish do środka piorącego. Taki zabieg nie tylko zagwarantuje całkowite pozbycie się plamy, ale również zapewni czystość całej koszuli i usunięcie plam z potu, pozostawiając koszulę nieskazitelnie białą.

Na koniec…
Uprasuj koszulę.
To oczywiste, ale robi ogromną różnicę.
Kiedy czujesz się pewnie w tym, co masz na sobie, inni tak Cię postrzegają. A więc do przodu i znajdź pracę, na jaką zasługujesz!