Kolor czarny

Na każdym rodzaju ubrań, czarne plamy najbardziej rzucają się w oczy - czy jest to czerwony sweter, biała koszula, czy też dżinsowe spodnie. Czarną plamę dostrzeże każdy. Najważniejsze, żeby jak najszybciej się z nią rozprawić, zanim będzie za późno.


Tłuste plamy


Nie chodzi tylko o plamy po oliwie z oliwek. Chodzi o wszelkiego rodzaju trudne do usunięcia plamy po olejach czy smarach, które pojawiły się, gdy wymieniałeś olej w samochodzie lub przy innych okazjach podczas prac w garażu. Wszyscy dobrze wiemy, jak wygląda kombinezon mechanika samochodowego - cały w utrwalonych plamach po oleju. Twoich ubrań nie musi czekać ten sam los. Wystarczy, że masz przy sobie Vanish.

Jeśli tłusta plama pojawiła się na brzegu ubrania lub tkaniny powinieneś niezwłocznie usunąć nadmiar tłustej substancji pod gorącą wodą.

Jeśli woda nie pomoże, postaraj się usunąć jak największą ilość tłustego zabrudzenia łyżeczką lub innym ostrym przedmiotem, który masz pod ręką, starając się nie wetrzeć plamy w tkaninę. Następnie osusz pozostałą plamę wilgotnym ręcznikiem papierowym lub ściereczką, cały czas próbując zmyć z tkaniny, ile tylko się da. Po powrocie do domu zamocz plamę w roztworze z Vanisha według następujących wskazań:

1. Rozcieńcz 100ml płynu Vanish Gold Oxi Action w 4l ciepłej wody.

2. Następnie włóż do roztworu poplamioną rzecz.

3. Wypierz zabrudzoną rzecz. Umieść dozownik z 100ml płynu Vanish w pralce razem ze środkiem piorącym. Włącz pranie i poczekaj, aż plama zniknie.


Plamy po tuszu do rzęs

Plamy po tuszu do rzęs są dość powszechne. Pojawiają się na rękawach ubrań, na wyjściowych bluzkach. Rzęsy często maluje się w pośpiechu. Moment braku koncentracji, niezgrabny ruch nadgarstkiem i kłopot gotowy. Oczywiście przydarza się to najczęściej w najmniej pożądanych momentach. Na szczęście plamy po tuszu do rzęs są bardzo łatwe do usunięcia. Wystarczy zastosować się do następujących wskazówek:

1. Usuń nadmiar tuszu z zabrudzonej rzeczy tępym nożem lub innym narzędziem.

2. Spróbuj zmyć plamę zimną wodą, nie wcierając jej w tkaninę.

3. Włóż zabrudzoną rzecz do roztworu przygotowanego z jednej miarki płynu Vanish Gold i czterech litrów wody.

4. Włącz pranie.

Ogólna zasada dotycząca wszystkich rodzajów plam - im dłużej będziesz zwlekał z ich usunięciem, tym trudniej będzie ci się ich pozbyć.


Plamy z atramentu

Każdy, komu przytrafiła się plama z atramentu wie, jak trudno ją usunąć, ale nie wtedy, gdy użyjemy Vanisha! Zazwyczaj mamy do czynienia z niebieskim atramentem, ale w kręgach biznesowych to kolor czarny cieszy się dużą popularnością. Oto kilka prostych rad jak usunąć plamy z atramentu:

1. Wymieszaj jedną miarkę proszku Vanish Gold z wodą.

2. Wetrzyj ją w plamę.

3. Wypierz zabrudzoną rzecz w pralce z dodatkową miarką proszku Vanish.

Twoje pranie będzie idealnie czyste i bez śladów atramentu!