Małe dziecko, duże plamy

Narodziny dziecka to jeden z najwspanialszych momentów w życiu. To niesamowite przeżycie dla każdego rodzica. Pierwsze miesiące to szalony czas, wypełniony ciągłym karmieniem, przewijaniem i brakiem snu. Kiedy masz tyle na głowie, trudno jest znaleźć czas na zadbanie o wszystkie obowiązki domowe. Wraz z pojawieniem się nowego członka rodziny, musisz przygotować się na mnóstwo różnego rodzaju plam. Vanish oferuje szeroką gamę produktów, które pozwolą Ci szybko pozbyć się plam. Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu dla siebie i Twojego dziecka.


Niemowlęta i plamy


Poniżej znajdziesz opis najczęściej występujących plam, które w przypadku małych dzieci są nieuniknione. Dowiedz się, jak skutecznie się ich pozbyć.

• Plamy z mleka

Jak wiemy, mleko to podstawa niemowlęcej diety. Zarówno w przypadku mleka matki, jak i mleka następnego, plamy są nieuniknione. Zarówno rozlanie mleka z butelki, jak i inne drobne incydenty prowadzą do powstawania plam z mleka.

• Plamy ustrojowe

Każdy rodzic wie, że jeśli masz małe dziecko, pieluszki trzeba zmieniać wiele razy w ciągu dnia. Czasem jednak mogą wystąpić różnego rodzaju "wypadki", kiedy nie uda się wszystkiego dopilnować, a ślady dziecięcych odchodów mogą pozostać na ręcznikach, ubraniach i innych materiałach. Jest to całkowicie naturalne, więc nie ma się czym martwić. Dzięki produktom Vanish szybko pozbędziesz się plam!

• Tłuste plamy

Na rynku jest dostępne wiele produktów, które możesz stosować do pielęgnacji delikatnej skóry Twojego dziecka. Oliwka dla niemowląt, antyseptyczne kremy czy wazelina mogą zdziałać cuda dla skóry, ale mogą też pozostawiać na ubraniach tłuste plamy. Jeśli stosujesz te produkty po kąpieli lub zmianie pieluszki, odczekaj chwilę, aby mogły się wchłonąć zanim założysz dziecku ubranko.

• Plamy z owoców i warzyw

Kiedy Twoje dziecko zacznie przyjmować stałe pokarmy, przygotuj się na prawdziwy bałagan! Starte owoce i warzywa występują we wszystkich możliwych kolorach, więc przygotuj się na to, że pojawi się mnóstwo różnego rodzaju plam.
Aby ochronić ubrania Twoje i Twojego dziecka podczas karmienia zakładaj mu śliniak, a także połóż ręcznik na swoich ramionach. Warto mieć pod ręką opakowanie nawilżonych chusteczek dla dzieci, które pozwolą Ci szybko zetrzeć ślady jedzenia, zanim zaschną.

Skuteczne usuwanie plam

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje sposób na usunięcie nawet najbardziej uporczywych plam, które są nieuniknione przy małych dzieciach. Ważne jest, aby zareagować na pojawienie się plamy jak najszybciej. Z Vanishem możesz pozbyć się plam nawet w 30 sekund.

• Plamy z mleka

Jak mówi przysłowie - "Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem". Vanish całkowicie się z tym zgadza. Aby usunąć plamy z mleka zastosuj Proszek Vanish Gold Oxi Action. Dodaj jedną miarkę proszku do 4 litrów ciepłej wody i namocz zabrudzoną rzecz na godzinę. Następnie upierz zabrudzoną rzecz w pralce tak jak zwykle.

• Plamy ustrojowe

Płyn Vanish Oxi Action Odplamiacz do Tkanin, który zawiera duże stężenie substancji odplamiających to doskonałe rozwiązanie na szybkie usunięcie plam, kiedy Ci się spieszy. Zastosuj go bezpośrednio na plamę i używając zakrętki wetrzyj go w głąb materiału. Pozostaw maksymalnie na 10 minut, a następnie upierz jak zwykle w pralce.

• Tłuste plamy

Aby pozbyć się uporczywych tłustych plam napełnij wiadro 4 litrami ciepłej wody i dodaj 100ml Płynu Vanish Oxi Action Odplamiacza do Tkanin. Zgodnie z zamieszczoną na opakowaniu instrukcją, namocz zabrudzoną rzecz, a następnie upierz w pralce, dodając napełniony dozownik płynu Vanish zgodnie z instrukcją prania.

• Plamy z owoców i warzyw

Wymieszaj ¼ miarki Proszku Vanish Gold Oxi Action z ¾ miarki ciepłej wody i wetrzyj powstałą mieszankę bezpośrednio w plamę. . Po upływie 5 minut upierz tkaninę tak jak zwykle.
Bycie rodzicem niesie ze sobą wiele wyzwań, szczególnie kiedy jest to dla Ciebie coś nowego. Masz tak dużo na głowie, że sam fakt, że coś może pójść nie tak jest bardzo przytłaczający. Lepiej jest skupić się na tym, co robisz dobrze, a Vinish sprawi, że od dziś musisz martwić się o jedną rzecz mniej.