Masz w domu zwierzaka? Przygotuj się na plamy!

Bez względu na to, czy akurat chcesz pobiegać czy po prostu przytulić się do kogoś oglądając film, zwierzęta są doskonałymi towarzyszami. Oferują swoją przyjaźń i bezwarunkową miłość. Tobie z kolei na pewno zależy na tym, aby Twój pupil był szczęśliwy i zadbany. Rozumiemy, że bez względu na to, jak bardzo kochasz swojego psa lub kota, z pewnością nie znosisz plam, które po sobie zostawia.

Poniżej opisaliśmy kilka szczególnie irytujących kwestii razem z podpowiedziami dotyczącymi tego, jak sobie z nimi radzić.

SIERŚĆ - “Kocham mojego pupila, ale naprawdę bardzo trudno jest pozbyć się jego sierści!”

Zarówno psy, jak i koty tracą sporo sierści w ciągu całego roku. Jej sprzątanie może być bardzo niekomfortowe, szczególnie biorąc pod uwagę, że często plącze się ona z włóknami dywanu.

Jeśli masz w domu zwierzaka, zapewne już wiesz, jak trudne jest pozbycie się jego sierści z dywanu. Na szczęście Pianka Vanish do Dywanów i Tapicerek usuwa do 3 razy więcej włosów niż przy tradycyjnym odkurzaniu.  

 1. Potrząśnij opakowaniem i rozpyl produkt na zabrudzony obszar
 2. Wetrzyj piankę za pomocą wilgotnej szmatki
 3. Pozostaw na 2 godziny (lub do wyschnięcia), a następnie odkurz

MOCZ – “Kiedy mój szczeniak jest bardzo podekscytowany, zdarza mu się zmoczyć dywan.”

Taka sytuacja pojawia się zazwyczaj u szczeniaków młodszych niż rok, szczególnie kiedy są czymś bardzo podekscytowane – podczas zabawy, kiedy wracasz do domu lub gdy w domu pojawiają się goście. Oczywiście może minąć trochę czasu zanim Twój pupil z tego wyrośnie, ale warto jak najszybciej rozpocząć z nim trening czystości, wpajając mu dobre nawyki od małego. W kwestii treningu skonsultuj się z weterynarzem. Jeśli jednak Twojemu pupilowi zdarzy się taki incydent, Vanish do dywanów usunie plamy i nieprzyjemny zapach, a Twój dywan będzie znowu świeży i czysty.

BŁOTO – “Z niewiadomych powodów mój kot uwielbia tarzać się w błocie. Potem wyciera się o dywan. Jest zbyt uroczy, żeby się na niego gniewać, ale te plamy są naprawdę trudne do usunięcia.”

Raz na jakiś czas na Twoim dywanie z pewnością pojawią się ślady zabłoconych łap. Będzie to zdarzało się szczególnie podczas tych pór roku, dla których typowe są częste opady. Ślady pojawiają się przede wszystkim na tych fragmentach dywanu, przez które Twój pupil wchodzi lub wychodzi z domu. Na te właśnie obszary najlepiej jest zastosować Proszek Vanish do Czyszczenia Dywanów i Tapicerek, który jest łatwy w użyciu i działa także w głębi dywanu, usuwając aż do 5 razy więcej zabrudzeń.

 • Przygotuj dywan, odkurzając go, aby pozbyć się brudu i kurzu zalegającego na powierzchni.
 • Przed użyciem potrząśnij torebką, aby zwiększyć wydajność proszku. Oderwij obie folie zabezpieczające, znajdujące się na spodzie opakowania.
 • Trzymaj torbę za uchwyt i potrząsaj nią, aby równomiernie rozprowadzić proszek na powierzchni dywanu. Nie dodawaj wody.
 • Za pomocą miękkiej szczotki, wetrzyj Proszek Vanish do Czyszczenia Dywanów i Tapicerek w głąb dywanu.
 • Poczekaj, aż proszek całkowicie wyschnie (zajmie to około 20 minut). Zadbaj o właściwą cyrkulację powietrza podczas suszenia i odkurzania. W tym czasie możesz także chodzić po dywanie.
 • Dokładnie odkurz dywan, usuwając zaschnięty proszek.
 • Po użyciu proszku, delikatnie zwiń torbę w kierunku samoprzylepnego paska i zamknij opakowanie do ponownego zastosowania.
 • W rzadkich przypadkach, na dywanie mogą pojawić się jasne ślady, kiedy proszek zacznie przylegać do pozostałości plamy. Usuń je miękką szczotką i ponownie odkurz.

Niezależnie od tego, czy wolisz psy czy koty, jeśli zabrudzą dywan lub wniosą do domu błoto, Twoja cierpliwość zostanie wystawiona na ciężką próbę. Kiedy Twój dywan lub tapicerka zaczynają wyglądać nieświeżo, zastosuj Vanish, który poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami.

Vanish do dywanów i tapicerek usunie nagromadzony brud, szczególnie z najbardziej intensywnie użytkowanych powierzchni, takich jak przedpokój, schody czy okolice drzwi. Pamiętaj, aby zawsze stosować się do instrukcji zamieszczonej na opakowaniu, dokładnie przewietrz pomieszczenie, a po zakończeniu sprzątania przechowuj produkty w miejscu niedostępnym dla Twojego pupila.