Najcenniejsze chwile spędzone z dziećmi

Obecnie dzieci spędzają wolny czas w sposób diametralnie różny niż miało to miejsce chociażby w latach 90. XX wieku. Zarówno dzieci, jak i dorośli sporą część czasu poświęcają na korzystanie ze smartfonów i innych urządzeń elektronicznych. Ma to ogromny wpływ na sposoby wspólnego spędzania czasu w rodzinnym gronie.

Poniżej znajdziesz kilka pomysłów na spędzenie czasu wspólnie z dziećmi, z dala od ekranu komputera. Możesz mieć pewność, że nawet jeśli podczas zabawy narobicie trochę bałaganu, Vanish bez problemu poradzi sobie ze wszystkimi plamami.

Hobby

Zacieśnianie więzi z dzieckiem może przywierać różne formy, jednak najważniejsze jest, abyście oboje dobrze się bawili. Dzieci są z natury pełne energii, a także bardzo szybko się uczą. Dlatego znalezienie aktywności, która je zaangażuje nie powinno być dużym wyzwaniem.

W zależności od sezonu, wspólne zbieranie owoców to zawsze dobry pomysł. Będziecie mieć okazję, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, a pyszne i zdrowe owoce będą cały czas pod ręką. W dowolnej chwili możecie potraktować je jako nagrodę za Waszą ciężką pracę.

Innym sposobem na spędzenie czasu razem są wspólne zajęcia plastyczne. Przy tej okazji na pewno zrobicie spory bałagan, ale jesteśmy przekonani, że warto. Proszek do pieczenia i ocet wystarczą, aby stworzyć własne miniaturowe wulkany! A może pobawicie się w projektantów mody? Na wypadek, gdy coś się rozleje, zawsze warto zabezpieczyć podłogę i ubrania przed ewentualnymi plamami. Jednak nawet jeśli coś nie pójdzie po Waszej myśli, to przecież nie koniec świata!

Wspólne przygotowywanie posiłków

Wszystko co wiąże się z jedzeniem jest dobrym pomysłem na spędzenie czasu z dzieckiem. Kiedy pieczesz lub gotujesz, zaproś dziecko do kuchni i zrób z niego Twojego małego kuchennego asystenta. W nagrodę Twój maluch będzie mógł jako pierwszy spróbować Waszych wspólnie przygotowanych przysmaków. Czekoladowa polewa, która została na łyżce to też dobry argument, żeby przekonać dziecko do pomocy.

Sport

Uprawianie sportu jest dobre dla zdrowia – zarówno dla Ciebie, jak i Twojego dziecka. Może być jednak trudno znaleźć taką dyscyplinę, która oprócz tego, będzie sprawiała frajdę wszystkim uczestnikom. Na szczęście Vanish ma dla Was propozycję.

Jazda na rowerze to czynność, której prędzej czy później większość rodziców uczy swoje dzieci. Podobnie jak w przypadku nauki innych czynności, jej opanowanie wymaga oczywiście trochę czasu i praktyki. Umiejętność ta zależy przede wszystkim od tego, czy dziecko jest już w stanie utrzymać równowagę na rowerze. Kiedy już opanuje tę sztukę, możecie wybrać się na wspólną rodzinną rowerową przejażdżkę w jakieś malownicze miejsce. Na początku lepiej jest ćwiczyć na miękkim podłożu, aby uniknąć niepotrzebnych siniaków w razie upadku. Na szczęście pod ręką macie produkty Vanish, które bez problemu poradzą sobie z plamami z krwi, które mogą pojawić się na ubraniach małego rowerzysty w razie ewentualnych otarć.

Oglądanie filmów

Każdy dorosły ma w sobie coś z dziecka. Dobrze się składa! Dzięki temu możecie razem obejrzeć film dla dzieci i na pewno nie będziesz się nudzić. Nie oznacza to, że za każdym razem musicie iść w tym celu do kina. Warto zostawić to na specjalne okazje. W zamian możecie odwiedzić osiedlowy sklep, kupić paczkę popcornu, zasłonić zasłony w salonie i pozwolić, aby Twój maluch wybrał film. Taki domowy wieczór filmowy ma mnóstwo zalet. W kuchni zawsze znajdą się jakieś przekąski, a do tego możecie zatrzymać film w dowolnym momencie, jeśli będziecie mieć ochotę na przerwę.

Dzień w parku

Dzieci uwielbiają biegać i bawić się na świeżym powietrzu. W tej sytuacji plamy są nieuniknione, a co więcej, mogą wydarzyć się różne drobne wypadki. Podczas zabawy w parku nie trudno się przewrócić, a skaleczenia też nie należą do rzadkości. Zawsze warto przygotować się na takie okoliczności i zabrać do samochodu apteczkę. Dzięki temu unikniecie infekcji, a także szybko założycie opatrunek, aby uniknąć plam z krwi. Nawet jeśli pojawią się zabrudzenia czy plamy z potu, na koniec aktywnego dnia Vanish przyjdzie Ci z pomocą. 

Jeśli chodzi o wspólne spędzanie czasu z dziećmi, możliwości są niemal nieograniczone. Nie musicie się już martwić, że na Waszych ubraniach pojawią się uporczywe plamy. Najważniejsza jest dobra zabawa w towarzystwie najbliższych! Vanish pomoże Ci usunąć wszystkie plamy na ubraniach, nawet jeśli zdążą już zaschnąć.  

Na Twoich ubraniach pojawiły się plamy, których nie potrafisz się pozbyć lub chcesz podzielić się wskazówką z innymi? Odwiedź sekcję porad Vanish i podziel się swoimi doświadczeniami. Poznaj sprawdzone sposoby na usuwanie plam.