Plamy z kolorach tęczy

Na przestrzeni wieków pojawiały się liczne mity na temat tego, jak powstaje i co symbolizuje tęcza. Zawsze kryła w sobie coś tajemniczego i sprawiała, że szare życie obywateli antycznego świata stawało się chociaż trochę bardziej kolorowe.


Pełna kolorów tęcza wygląda wspaniale. Z drugiej strony, każdy z siedmiu kolorów tęczy może reprezentować także wybitnie uciążliwe plamy, z którymi musisz uporać się podczas prania. Dzięki produktom Vanish możesz jednak spać spokojnie. Na pewno znajdziesz rozwiązanie, które pozwoli Ci pozbyć się plam, bez względu na kolor.

Kolor czerwony – plamy z krwi

Skaleczyłeś się podczas krojenia warzyw? A może Twoje dziecko upadło i zraniło się podczas zabawy? Istnieje powszechne przekonanie, że czerwone plamy są niemal niemożliwe do usunięcia, kiedy zaschną. Jednak jeśli masz pod ręką produkty Vanish, możesz usunąć plamy, które pojawiły się nawet 7 dni wcześniej, w tym także plamy z krwi.

Kolor pomarańczowy – plamy z curry

Wszystkie rodzaje curry mają jedną wspólną cechę – niebywałą zdolność plamienia ubrań. Ze względu na przyprawy, takie jak kurkuma czy papryka, plamy z curry na ulubionych ubraniach mogą wydawać się prawdziwym koszmarem. Na szczęście Vanish doskonale wie, jak usuwać plamy z curry, bez względu na to, czy preferujesz danie w wersji pikantnej czy łagodnej.

Kolor żółty – plamy z musztardy

Musztarda to doskonałe uzupełnienie hamburgerów i hotdogów. Jednak wystarczy chwila nieuwagi, aby na Twoim ubraniu pojawiły się żółte plamy. Podobnie jak curry, musztarda zawiera kurkumę, która z jednej strony nadaje jej charakterystyczny kolor, ale z drugiej jest odpowiedzialna za powstawanie plam.  

Kolor zielony – plamy z trawy

Podczas pikniku, meczu w piłkę czy porannego biegania – jakimś sposobem plamy z trawy pojawiają się na kolanach i łokciach przy każdej z tych okazji. To naturalna kolej rzeczy.

Kolor niebieski – plamy z jagód

Jagody sprawdzają się doskonale jako nadzienie do babeczek i dodatek do owocowych sałatek. Mają mnóstwo zalet, bo posiadają duże ilości antyoksydantów. Są jednak odpowiedzialne za powstawanie plam, które mogą być trudne do usunięcia z tkanin, a ze względu na niebieski kolor są bardzo widoczne na jasnych ubraniach. Zobacz nasze video dotyczące usuwania plam z jagód lub podziel się własnymi wskazówkami.

Indygo – plamy z atramentu

Jeśli jesteś osobą leworęczną, doskonale wiesz, jak często zdarza się rozmazać świeży atrament, brudząc przy tym całą dłoń, a przy okazji rękaw bluzki. Oczywiście plamy z tuszu zdarzają się nie tylko leworęcznym. Wystarczy, że zapomnisz dokładnie założyć skuwkę długopisu i włożysz go do kieszeni lub torby – plamę masz jak w banku!  Mogłoby się wydawać, że wszystko jest już stracone. Na szczęście Płyn Vanish Oxi Action to sprawdzony sposób na usuwanie plam z atramentu.

Kolor fioletowy – plamy z buraków

Coraz więcej osób decyduje się na zdrowe odżywianie. Buraki to nieodłączny element zdrowej diety, który na stałe zagościł w naszych lodówkach (i niestety przy okazji – także na naszych ubraniach). Buraki są bardzo zdrowe i dodają koloru wielu daniom, ale mogą łatwo plamić tkaniny. Na szczęście usuwanie plam z buraków nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać.  

Siedem kolorów tęczy pięknie wygląda w naturze, ale w postaci plam już niekoniecznie. Vanish pomoże Ci usunąć nawet najbardziej uporczywe plamy, w tym także te z krwi, musztardy czy buraków. Dzięki temu będziesz mieć więcej czasu na podziwianie tęczy – oczywiście tej prawdziwej.