Powrót do szkoly: nowe ubrania, nowe plamy!

To pora roku, kiedy dzieci wracają do szkoły, w swoich nowych ubraniach. Podczas nauki i zabawy z przyjaciółmi niemal nie da się nie ubrudzić chociaż trochę. Na szczęście mamy kilka świetnych rad, jak przywrócić szkolne ubrania do ich pierwotnego stanu. Nie musisz się już martwić o plamy z tuszu czy trudne do usunięcia plamy z oleju. Oto kilka prostych sposobów radzenia sobie z trudnymi plamami, jakie pojawiają się, kiedy dzieci wracają po wakacjach do szkoły. Mamy nadzieję, że nie będziesz się już martwić o to, że dzieci znowu się wybrudziły.


Ślady długopisu

Dzieci często bawią się długopisami, nie dziwne więc, że na spódnicy czy rękawie koszuli pojawiają się ślady. Jeśli dziecko wróciło do domu ze śladami tuszu z długopisu na ubraniach, namocz odzież w detergencie. Po około dziesięciu minutach spłucz ubrania w ciepłej wodzie i zostaw do wyschnięcia. Jeśli plama nie zniknęła, nałóż odplamiacz Vanish.

Jeśli masz do czynienia z plamą po flamastrze wodnym, wystarczy użyć mydła lub detergentu. Spróbuj wetrzeć detergent w plamę, aż zacznie znikać. Następnie spłucz ubranie wodą i wrzuć do pralki wraz z miarką odplamiacza Vanish, dzięki czemu te plamy nie będą miały żadnych szans.

Plamy z farby

Zajęcia plastyczne są często lubiane przez dzieci, które mogą się wyżyć artystycznie, zwłaszcza jeśli chodzi o robienie plam! Jeśli Twoje dziecko bawiło się farbami i wróciło z plamami, musisz dowiedzieć się, czy były to farby wodne, czy olejne. Farby olejne są trudniejsze do usunięcia, a farby wodne zwykle dają się usuwać bez problemu.

Aby usunąć farby wodne, najlepiej zeskrobać tyle farby, ile się da przy pomocy łyżki lub noża. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie usunąć plamę, bo farba się nie rozmaże na większej powierzchni. Następnie w plamę należy wetrzeć roztwór odplamiacza Vanish z odrobiną ciepłej wody i spłukać ciepłą wodą. Proces ten można powtarzać aż do skutku. Jeśli plama nadal jest widoczna, wetrzyj w nią trochę odplamiacza w proszku i wrzuć do prania z miarką odplamiacza Vanish.

Plamy z farb olejnych są nieco trudniejsze do usunięcia, ale jeśli się postarasz, plama wreszcie zniknie. Te rodzaje plam są łatwiejsze do usunięcia, jeśli są wciąż świeże, ale jeśli zaschły do czasu powrotu dziecka ze szkoły, nie musisz się martwić! Spróbuj potrzeć ślad ściereczką, by zebrać tyle pigmentu, ile się da. Możesz nałożyć odplamiacz Vanish, by nieco zmiękczyć plamę, do tego celu najlepsze są odplamiacze w żelu. Następnie namocz ubranie w wodzie z mydłem przez 10 minut. Potem upierz odzież w pralce z dodatkiem odplamiacza Vanish, a plamy znikną!