Sprzątanie domu: usuwanie plam w jadalni

Utrzymanie obrusów i serwetek w dobrym stanie często wydaje się beznadziejnym zadaniem, w szczególności jeśli chodzi o usuwanie plam. Na szczęście dbamy o Twój relaks i mamy porady, jak je prać i usuwać nawet najtrudniejsze plamy


Plamy z napojów

Plamy z kawy i herbaty są trudne do usunięcia, ale mamy na to rozwiązanie. Ważne jest, by zacząć działać, zanim gorący napój wyschnie, ponieważ wtedy będzie znacznie trudniej się pozbyć tej plamy. Kiedy plama jest świeża, po prostu przetrzyj ją wilgotnym ręcznikiem papierowym lub ściereczką, aż niemal całkiem zniknie. Aby ją całkowicie usunąć, wetrzyj odplamiacz, taki jak Vanish Gold Oxi Action i wrzuć do prania wraz z dodatkową miarką odplamiacza Vanish.

Soki owocowe, zwłaszcza porzeczkowy i winogronowy, mocno plamią tkaniny, ponieważ owoce te, podobnie jak wiele innych, zawierają taniny. Plamy te jednak można łatwo usunąć, a zacząć należy od wypłukania tkaniny w zimnej wodzie. Zostawić na 5 minut, a potem wypłukać ponownie, tym razem we wrzątku. Jeśli ślad jest wciąż widoczny, należy wetrzeć roztwór Vanish Gold Oxi Action i dodać miarkę odplamiacza do prania, co pozwoli pozbyć się plamy na dobre.

Plamy z jedzenia

Czekolada to kolejna trudna do usunięcia plama, ponieważ może zostawiać tłuste ślady ze względu na zawartość masła kakaowego. Jeśli plama jest wciąż świeża, zacznij od wtarcia w nią odplamiacza, takiego jak Vanish Spray, a następnie potrzyj ją lekko wilgotnym ręcznikiem papierowym lub ściereczką. Do prania dodaj miarkę odplamiacza Vanish, by zapewnić optymalne usuwanie plam.

W przypadku trudnych plam po tłustym jedzeniu zacznij od wtarcia odplamiacza w żelu Vanish Gold Powergel. Spłucz materiał i wrzuć do prania z jedną miarką odplamiacza Vanish Oxi Action. Po zakończeniu cyklu prania tkaniny będą ponownie nieskazitelnie czyste.

Mamy nadzieję, że sprzątanie jadalni nie będzie teraz wydawać się zadaniem ponad siły i będziesz się cieszyć wspaniałymi posiłkami bez przejmowania się plamami!