Świetna sprawa: mały kotek w domu

Przyniesienie małego kotka do domu może sprawić wszystkim wiele radości. Nie tylko zyskujemy miłego w dotyku towarzysza życia, który cieszy się za każdym razem, kiedy nas widzi, ale mamy też sposobność obserwować, jak dorasta. Musimy jednak pomyśleć o wielu sprawach (jak choćby bezpieczeństwo kotka w naszym domu), zanim zwierzątko u nas zamieszka. Poniżej opisujemy kilka ważnych aspektów, załączając rady dotyczące usuwania plam.


Bezpieczeństwo w domu


Bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa. Czy w twoim domu są jakieś miejsca lub przedmioty niebezpieczne dla małego kotka? Na przykład takie, które posiadają ostre brzegi lub końce, ciasne przestrzenie, a nawet niektóre gatunki roślin. Czy masz w zwyczaju zostawiać otwarte okna? Czy w twoim domu znajdują się miejsca, na przykład pod kuchenką, w których kotek mógłby utknąć? Dokładne sprawdzenie domu pod kątem bezpieczeństwa ma duże znaczenie, ale oprócz tego warto dowiedzieć się, gdzie znajduje się najbliższy gabinet weterynaryjny.

Domowe szkolenie

Początkowo szkolenie kotka jest czasochłonne, ale wczesna nauka przełoży się na dobre nawyki, dzięki którym jego załatwianie się w domu nie będzie dla nas problemem. Pierwsza sprawa to łatwo dostępna kuweta. Po posiłku wkładamy kotka do kuwety i skrobiemy żwirek palcami. Po kilku próbach kotek powinien zapamiętać, że kuweta jest jego toaletą. Jeśli ma z tym kłopot, warto zasięgnąć porady weterynarza co do dalszego postępowania.

Niezbędne przedmioty

Biorąc kotka do domu, musimy zapewnić mu niezbędne przedmioty. Kuweta, legowisko, miski do jedzenia i picia (nie wspominając o samym jedzeniu) oraz zabawki stanowią absolutne minimum. Drapaki, produkty higieniczne (przyrządy do usuwania pazurków i szczotkowania) oraz inne przedmioty z pewnością uszczęśliwią twojego kota, jednak zrozumienie, czego twój pupil potrzebuje zajmuje trochę czasu. Zastanów się, co by się przydało w twoim domu i odłóż na to stosowną sumę.

Czyszczenie

Koci mocz jest bardzo trudny do usunięcia, więc musisz mieć oczy otwarte. Na samym początku trzymanie kotka w jednym pomieszczeniu, na przykład w kuchni, może zapobiec problemom. Jednak z czasem twój ciekawski kot zapragnie zbadać dalszy teren, a nauczony dobrych nawyków nie sprawi ci przykrych niespodzianek. Bez względu na to, czy kot poplami moczem dywan czy ubranie, Vanish przyjdzie ci z pomocą. W zależności od tego, co wymaga wyczyszczenia, użyjemy różnych produktów.