Szkolne plamy

Wystarczy, że na chwilę spuścisz dzieci z oczu, a na ich ubraniach pojawiają się wciąż nowe plamy. Skąd one się w ogóle biorą? Każdego poranka wysyłasz swoje pociechy do szkoły w czystych, idealnie wyprasowanych ubraniach. Z kolei już po południu, ubrania i mundurki szkolne są pełne nowych plam. Czasem wydaje się, że małe urwisy specjalnie szukają okazji, żeby się trochę pobrudzić.

Od września do czerwca jest mnóstwo czasu. Z pewnością jego sporą część poświęcisz na usuwanie uciążliwych plam. Od lekcji WF po plastykę – w szkole ubranie może się zabrudzić dosłownie wszędzie.  

Kiedy Twoje dziecko wróci ze szkoły, zadbaj o to, aby jak najszybciej przebrało się ze szkolnych ubrań i założyło coś bardziej wygodnego. Brudne rzeczy włóż do kosza na brudną bieliznę. Teraz wystarczy, że włożysz je do pralki przy najbliższej okazji.

Poniżej znajdziesz listę najczęściej pojawiających się plam, które mogą pojawić się podczas zajęć w szkole. Spora część z nich z pewnością będzie regularnie pojawiać się na ubraniach Twoich dzieci. Dlatego warto znać skuteczne rozwiązania, które pozwolą Ci pozbyć się poszczególnych typów zabrudzeń. Pamiętaj, że Vanish poradzi sobie nawet z zaschniętymi plami. Dlatego pranie będzie o wiele prostsze, a ponadto możesz poczekać z usuwaniem zabrudzeń na koniec tygodnia, kiedy będziesz mieć więcej czasu.

Plamy z trawy

Zielone ślady na nogawkach i rękawach to widok, który jest dobrze znany wszystkim rodzicom. Na lekcji WF i podczas zabawy na podwórku z rówieśnikami – plamy z trawy prędzej czy później pojawią się na ubraniach Twojego dziecka. Spójrz na to z lepszej strony – to oznacza, że Twoja pociecha spędziła aktywnie dzień, dobrze się przy tym bawiąc! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak usunąć plamy z trawy.  

Plamy z atramentu

Z chwilą, gdy Twoje dziecko zaczyna używać do pisania pióra lub długopisu, musisz przygotować się na plamy z tuszu, które prawdopodobnie pojawią się na ubraniach. Ten typ plam wydaje się bardzo trudny do usunięcia. Na szczęście Vanish da sobie z nimi radę. Sprawdź tutaj, w jakis sposób Vanish pomoże Ci usunąć plamy z tuszu. Od teraz nie musisz się już nimi martwić.

Plamy z błota

Dzieci zawsze wybierają najbrudniejsze i najbardziej zabłocone miejsca do zabawy – zarówno na szkolnym podwórku, jak i w ogrodzie, gdy bawią się z psem. Zanim przystąpisz do usuwania zabrudzeń, poczekaj aż błoto zaschnie. Będziesz mieć wtedy możliwość wykruszenia części brudu. Zobacz, jak usunąć plamy z błota z pomocą produktów Vanish.  

Plamy z soku

Sytuacje, kiedy ktoś wyleje na siebie napój lub płyn wycieknie przez nieszczelny plastikowy kubek są na porządku dziennym, szczególnie w przypadku dzieci. Sprawdź, jak usunąć plamy z soku i nie martw się zabrudzonymi ubraniami.

Jak widzisz, różne rodzaje plam na ubraniach po całym dniu w szkole to naturalna kolej rzeczy. Nie ma sposobu, żeby całkowicie ich uniknąć, ale możesz je bez problemu usunąć. Vanish poradzi sobie z najbardziej uporczywymi plamami, nawet 7 dni po tym, jak się pojawią. Usuwaj zabrudzenia wtedy, kiedy będzie Ci wygodnie np. podczas cotygodniowego, weekendowego prania!

Na Twoich ubraniach pojawiły się plamy, których nie potrafisz się pozbyć lub chcesz podzielić się wskazówką z innymi? Odwiedź sekcję porad Vanish i podziel się swoimi doświadczeniami. Poznaj sprawdzone sposoby na usuwanie plam. Sprawdź tutaj.