Uroki gry w piłkę nożną

Piłka nożna jest bardzo dynamicznym sportem. Począwszy od biegania w szybkim tempie, a skończywszy na dynamicznych akcjach i ciągłych wymianach piłki. Mało która z popularnych dyscyplin sportowych jest tak bezwzględna dla odzieży jak piłka nożna. Kiedy wrzucasz do pralki porcję prania zawierającą zabrudzony strój do gry, dobrze wiedzieć, z czym to się wiąże. Poniżej prezentujemy najbardziej typowe plamy na strojach do gry w piłkę, aby powiedzieć Ci, jak najlepiej sobie z nimi poradzić.


Plamy z błota


Chyba nikt grający w piłkę nie uniknie choćby jednego upadku na boisku, a ubrudzenie stroju błotem jest częścią tej zabawy. Ponieważ jest to gra kontaktowa, pełna wślizgów i walki o piłkę, zrozumiałym jest, że stroje zostaną ubrudzone błotem podobnie jak ci, którzy mają je na sobie. Na szczęście błoto nie ma szans w starciu z Vanish! Oto kilka ważnych informacji dotyczących plam z błota:
• Możesz wierzyć lub nie, ale łatwiej jest wyczyścić zaschnięte błoto, niż wilgotne. Wilgotne błoto łatwo rozmazuje się na tkaninie, natomiast zaschnięte od niej odpada. Wówczas należy wypłukać tkaninę wodą.

Plamy z potu

Nawet w czasie chłodu gra w piłkę wyciska z graczy pot. Dzieje się tak niezależnie od pozycji, na której gra zawodnik. Podczas gry brudzą się nie tylko spodenki i koszulka. Problemem może być również wypranie getrów piłkarskich wykonanych z grubszej tkaniny.

Oto sposób na plamy z potu:
• Najlepiej pozbyć się plam z potu na ubranich poprzez dokładne moczenie ich w wodzie z dodatkiem płynu Vanish Oxi Action. Plamy należy moczyć przez godzinę w 60 ml płynu na 4 litry ciepłej wody, a następnie wyprać.
• Moczenie jest najlepszym sposobem na usunięcie plam z potu, więc należy robić to często z ubraniami starszymi lub takimi, z których plamy nie zeszły.

Plamy z krwi

Ponieważ piłka nożna jest sportem bardzo kontaktowym, urazy bywają w nim nieuchronne. Mimo że większość urazów to głównie siniaki i nadwyrężenia, czasami gracze ulegają skaleczeniom. Czasem zdarza nam się obserwować graczy z poobdzieranymi kolanami, czy łokciami, a nawet z przeciętym łukiem brwiowym, zmieniających koszulki w trakcie meczu. Co zrobić z takim strojem? Vanish świetnie działa na plamy z krwi. Oto jak doprowadzić poplamiony strój do pierwotnego stanu:
• Jeśli nie masz pod ręką Vanish, polej plamę zimną wodą z obu stron tkaniny, co pomoże usunąć część krwi.
• Pomocne bywa również osuszenie plamy papierową chusteczką.
• Używając Vanisha, namocz tkaninę w wodzie z dodatkiem jednej miarki proszku Vanish Gold Oxi Action przez maksymalnie godzinę czasu.
• Następnie wypierz jak zwykle przy użyciu środka piorącego. Plama powinna zniknąć, a strój wyglądać jak nowy!