Zorganizuj Dzień Sportu dla Twojego dziecka

Kiedy przychodzi lato, żadna okazja na zabawę na świeżym powietrzu nie może być zmarnowana. Latem odbywają się liczne sportowe wydarzenia. Twoje pociechy na pewno także chciałyby wziąć w nich udział.  Dzień Sportu, który zorganizujesz dla Twoich dzieci i ich znajomych to doskonały sposób na naukę pracy zespołowej w aktywny sposób.


Dzieci często się brudzą i możesz mieć pewność, że po sportowej zabawie na ich ubraniach pozostaną plamy. Jednak nie musisz się martwić – dobra zabawa jest najważniejsza, a na koniec to Vanish zajmie się usuwaniem plam.

Istnieje wiele sposobów, aby stworzyć idealny, pełen sportowych emocji dzień dla Twoich dzieci. Wskazówki znajdziesz w naszym materiale wideo. Oto kilka innych pomysłów, które możesz wykorzystać:

Każdy zasługuje na medal!

Nawet jeśli medale będą wręczane dopiero na koniec wszystkich aktywności, przygotowanie ich na początku, kiedy dzieci będą bardziej skoncentrowane, będzie o wiele łatwiejsze.

Krok 1: Aby wszystkie medale były dokładnie tej samej wielkości, odrysuj ich kształt od kubka - dzięki temu osiągniesz idealny okrąg.

Krok 2: Dzieci mają niesamowitą wyobraźnię. Zadbaj o akcesoria, których będą mogły użyć do dekoracji swoich medali. Flamastry, wstążki, gwiazdki i błyszczące elementy sprawią, że dzieciaki będą mogły ozdobić medale tak, jak sobie wymarzą.

Krok 3: Kiedy wszystkie medale będą już gotowe, a klej wyschnie możesz je nawet zalaminować, aby zapewnić większą trwałość. Dziurka na górze każdego medalu pozwoli Ci zawiesić go na wstążce.  

A może mecz piłki nożnej?

To nie musi być trwający 90 minut mecz pełnych 11-osobowych drużyn. Zespoły po 4-5 osób w zupełności wystarczą. Taki mecz możesz bez problemu zorganizować na własnym podwórku lub w parku. Dzieci z reguły rozpiera energia, więc bez problemu poradzą sobie z 20-minutową rozgrywką. W połowie zrób kilka minut przerwy. W drugiej części gry drużyny zmieniają połowy boiska – dokładnie tak, jak na prawdziwych stadionach.

Sprint

Organizacja takich zawodów jest banalnie prosta. Upadki są tutaj nieuniknione, dlatego przed rozpoczęciem dokładnie sprawdź podłoże, po którym będą biegać dzieci i usuń wszystko, o co mogłyby się zranić. Dwóch dorosłych będzie trzymać wstążkę wyznaczającą linię mety – wtedy bez problemu wytypujecie zwycięzcę. Do startu, gotowi, start!

Pchnięcie kulą (w bezpiecznej wersji)

Woreczki wypełnione grochem to bezpieczna i lekka opcja, w sam raz dla dzieci. Jeśli masz woreczki w różnych kolorach, przyporządkuj każdemu dziecku inny kolor. Od tego będzie zależała kolejność rzutów.

Sztafeta

To jedna z dyscyplin, w których współpraca pomiędzy zawodnikami to absolutna konieczność. To wspaniała opcja na ostatnią rozgrywkę przed medalową ceremonią. W zależności od tego, ile dzieci będzie brało udział, zastanów się, jak najwygodniej podzielić je na drużyny. Będziesz też potrzebować rekwizytu, który zawodnicy będą sobie przekazywać. Pamiętaj, aby wybrać bezpieczny przedmiot, którym nie zrobią sobie krzywdy, przekazując kolejnemu dziecku lub kiedy się przewrócą.

Możesz na przykład użyć miękkiej zabawki. Nawet jeśli się pobrudzi, Vanish bez problemu sobie z tym poradzi!

Rozdanie medali

Pamiętasz o medalach, które wspólnie przygotowaliście na samym początku? Wymieszaj je tak, aby żadne dziecko nie dostało tego medalu, który samo przygotowało i wręcz je wszystkim uczestnikom.

Ostrożności nigdy za wiele. Pamiętaj, aby zawsze mieć pod ręką plaster opatrunkowy na wypadek ewentualnych skaleczeń lub otarć. Jeśli zauważysz, że na stroju Twojego małego atlety pojawiły się ślady trawy, błota czy nawet plamy z krwi, z pomocą przyjdzie Ci Vanish, który skutecznie usunie wszystkie plamy, kiedy zabawa dobiegnie końca.

Sprawdź nasze interaktywne narzędzie Sposoby na plamę, dzięki któremu znajdziesz najlepsze rozwiązanie i bez problemu pozbędziesz się plam, które z pewnością pojawią się na ubraniach Twoich pociech podczas zaciętej, sportowej rywalizacji.