Breadcrumbs

Wymiana porad

Poszarzałe tkaniny Ubrania

Maciej

Help! Kupiłem bluzę taką jak mają w college'u w amerykańskich filmach. Poprosiłem mamę o jej wypranie, i tu pojawia się problem. Bluza miała czerwony tułów i białe rękawy oraz białe paski. Po praniu białe rękawy oraz łaski zabarwiły się na różowo. P. S. Nie mogłem znaleźć odpowiedniej kategorii

Tusz to rzęs Ubrania

Oliwia

Mam biało czarną sukienkę z koronką. Koronka zafarbowała mi białe miejsca na szaro,( prałam ręcznie),próbowałam to zmyć odfarbiaczem i z szarego zrobił się różowy. Wie ktoś może jak zrobić żeby sukienka była znowu biało czarna, a nie różowo czarna.

Głęboko wtarty brud Ubrania

Andrzej

Szanowni Państwo, mam gorącą prośbę o poradę. Wstawiłem swoje najbielsze pranie - najlepsze koszule pod spinki, nowe markowe tiszerty, śnieżnobiałą koszulę z delikatnymi granatowymi ornamentami itp. W tym czasie mój sąsiad na kilkanaście minut zakręcił wodę w pionie, po czym z rur popłynęła brązowa woda z osadami itp. Moje ubrania wyprały się i wypłukały w tej cieczy i są teraz szarobure, poplamione, do tego nierównomiernie, ale właściwie w całości. Śnieżnobiały kolor zniknął w ogóle. Czy mogę coś jeszcze zrobić, żeby je uratować, jednocześnie nie ryzykując, że odplamiacz je zniszczy? Będę wdzięczny za pilną poradę

Herbata Bawełna

marta

jak wyczyscic kanapę z plam

Plamy z potu Bawełna

Tomasz

Witam, Na materacu łożka, użytkowanym przez kilka lat powstały spore plamy/odbarwienia spowodowane przenikaniem potu przez prześcieradło. Jaki środek i technikę zastosować do usunięcia / zniwelowania tych plam?

Kosmetyki Białe tkaniny

Dominika

Jak mogę pozbyć się plam po podkładzie z poszewki do poduszki? Sam proszek do prania sobie nie poradził.

Czerwone wino Dywany

Martyna

Plamę z rozlanego wina można łatwo usunąć jeżeli posypie się ją zwykłą solą kuchenną. Później tylko spryskać sprayem lub pianką Vanisha, wytrzeć odkurzyć i dywan wygląda jak nowy!

Ketchup Bawełna

Mateusz

Ubrudziłem tshirt podczas letniego grila. Po kilku dniach o przypomniałem sobie o niej, zeskrobałem zaschnięty ketchup, polałem Vanishem, potarłem i wrzuciłem do pralki. Plama zeszła bez problemu.

Kawa Białe tkaniny

Aneta

Rozlałam kawę na białą koszulę i już myślałam, że będzie do wyrzucenia, ale koleżanka powiedziała mi jak skutecznie się jej pozbyć. Na początek odsączyłam nadmiar płynu papierowym ręcznikiem, a następnie przepłukałam zimną wodą od lewej strony. W domu rozpuściłam miarkę Vanisha w ciepłej wodzie i zostawiłam na jakiś czas, wyprałam i moja koszula jest znowu super czysta i biała.