Czas ucieka! Usuwanie plam na ostnią chwilę

Wyobraź sobie, że właśnie szykujesz się do wyjścia, ale niech to! - na twoim ubraniu pojawia się kropla wina, plama po jedzeniu, czy makijażu. Nie martw się! Vanish ze swoją specjalną technologią do usuwania plam przyjdzie Ci z pomocą. W tym artykule dostaniesz od nas wskazówki, jak najskuteczniej zmniejszyć plamę lub ją całkowicie usunąć bez większych ceregieli!


Usuń plamę


Pamiętaj, aby nigdy nie rozmazywać plamy i nie wcierać jej w tkaninę. Przećwicz sobie technikę usuwania plam za pomocą mokrego ręcznika papierowego lub ścierki kuchennej. Poplam tkaninę i postaraj się zetrzeć z niej plamę. Dzięki tej technice nauczysz się usuwać plamę z tkaniny tak, aby jej nie rozmazać na większej przestrzeni. Zapamiętaj sobie tę cenną wskazówkę i zawsze ze sobą opakowanie chusteczek higienicznych.

Plama plamie nie równa

Różne plamy różnie się zachowują. Niektóre z nich, jak plamy z krwi czy sosu pomidorowego wymagają sprania pod strumieniem zimnej wody, a inne, jak te po farbie, potrzebują ciepłej wody. Stare plamy muszą zostać namoczone w roztworze z proszkiem Vanish Gold Oxi Action. Na niektóre z kolei, jak choćby na małe plamy po jedzeniu, wystarczy nałożyć na chwilę pastę zrobioną z tego właśnie preparatu i wody. Zawsze sprawdzaj nasz poradnik do usuwania plam, bo usunięcie każdej z nich wymaga nieco innych sztuczek.

Użyj Vanisha

Przekonaj się sam, że przy użyciu proszku Vanish Gold pozbędziesz się wybranych plam w trzydzieści sekund. Przygotuj roztwór z 1/4 miarki produktu Vanish i 3/4 miarki wody. Polej nim plamę. Następnie potrzyj roztwór na plamie, używając do tego dozownika do proszku. Po pięciu minutach spierz plamę pod gorącą wodą. Czasem ten proces musi chwilę potrwać, zanim plama zniknie. Jeśli istnieje taka konieczność, powtórz czynności krok po kroku.

Wysusz mokre miejsce

Najważniejsze, żeby jak najszybciej wysuszyć mokre miejsce po plamie. Można to zrobić suszarką, ale jeśli masz więcej czasu, najskuteczniej jest rozwiesić rzecz do wyschnięcia na kaloryferze. Zabierze ci to nie więcej niż 15 minut. Dzięki temu masz chwilę czasu dla siebie, na przykład na odświeżenie makijażu przed wyjściem lub na herbatkę. Tylko pij ją ostrożnie - nie wylej jej na siebie!