Letni piknik, zabawa w parku lub wymagające zawody sportowe — łatwo jest zabrudzić ulubione ubrania jasnozielonymi plamami z trawy.

Nie ma jednak powodu do zmartwień — skuteczna formuła Vanish ułatwia usuwanie plam z trawy z ubrań, obuwia i dywanów. Vanish Oxi Action nie tylko usuwa plamy, ale również chroni kolory przed zafarbowaniem i zwalcza brzydkie zapachy — wszystko to w jednym praniu! Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zastosuj żel Vanish Oxi Action i postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami. Wystarczy wetrzeć środek w plamę lub namoczyć tkaninę, a następnie wyprać jak zwykle z dodatkową miarką Vanish.

Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji o usuwaniu plam z trawy z tkanin i materiałów.

Usuwanie plam z trawy z ubrań

Plamy z trawy składają się głównie z chlorofilu z roślin, który jest naturalnym barwnikiem i może oznaczać spore kłopoty dla tkanin. Dlatego ważne jest, aby zająć się plamą jak najszybciej, zanim zostanie utrwalona na tkaninie. Aby usunąć plamy z trawy z dżinsów i innych kolorowych ubrań, potrzyj plamę żelem Vanish Oxi Action, a w przypadku plamy z trawy na białych ubraniach zastosuj żel Vanish Oxi Action do białych tkanin i wykonaj te proste czynności:

Usuwanie plam z trawy z ubrań

Zalecane

Vanish Oxi Action

Vanish Oxi Action
Usuwa plamy, chroni kolory przed zafarbowaniem i zwalcza brzydkie zapachy.

Instrukcje

 1. Nanieść 20 ml żelu Vanish Oxi Action bezpośrednio na plamę.
 2. Pozostawić na maksymalnie 10 minut.
 3. Wetrzeć produkt w plamę, następnie uprać zgodnie z instrukcją.
 4. Jeśli Twoja plama z trawy jest uporczywa, spróbuj namoczyć ubranie. Wystarczy dodać 100 ml żelu Vanish do 4 l ciepłej lub zimnej wody (maks. 40°), a następnie pozostawić do namoczenia na 1 godzinę (maks.) w przypadku tkanin kolorowych i 6 godzin (maks.) w przypadku tkanin białych. Następnie wypierz w pralce jak zwykle z dodatkową miarką Vanish.

Czy można zastosować te same instrukcje do innych elementów odzieży?

Możesz postępować zgodnie z powyższymi instrukcjami, aby usunąć plamy z trawy z szeregu tkanin — w tym wszystkich ubrań dżinsowych, a także z bawełny, wełny i elementów syntetycznych.

Pamiętaj — jeśli masz wątpliwości co do jakiejś rzeczy, przed użyciem przetestuj Vanish na bardzo małym fragmencie tkaniny w najmniej widocznym miejscu.

Czy można zastosować te same instrukcje do innych elementów odzieży?

Usuwanie plam z trawy z obuwia

Na wszystko znajdzie się sposób - na plamy z trawy na butach także. Wszystko zależy jednak od materiału, z którego buty są wykonane. Aby usunąć plamy trawy z płóciennych trampek, postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami i zastosuj żel Vanish Oxi Action.

Usuwanie plam z trawy z obuwia

Zalecane

Żel Vanish Oxi Action

Żel Vanish Oxi Action
Usuwa plamy, chroni kolory przed zafarbowaniem i zwalcza brzydkie zapachy.

Instrukcje

 1. Nalej 2 ml żelu Vanish bezpośrednio na plamę i delikatnie wetrzyj.
 2. Pozostaw produkt w kontakcie z plamą przez maks. 10 minut.
 3. Po potarciu plamy wypierz odzież jak zwykle lub dokładnie wypłucz.
 4. Ważne: Formuła Vanish może poradzić sobie z plamami na całej gamie tkanin i materiałów, ale nie próbuj usuwać plam z trawy ze skórzanych butów za pomocą produktów Vanish.

Usuwanie plam z trawy z dywanu lub wykładziny

Aby usunąć plamy z dywanu lub wykładziny, najlepiej jest ostrożnie usunąć nadmiar trawy i błota z powierzchni, aby uniknąć dalszego wcierania w materiał. Następnie użyj sprayu do punktowego czyszczenia dywanów i tapicerki Oxi Action. Oto jak to zrobić:

Usuwanie plam z trawy z dywanu lub wykładziny

Zalecane

Spray do punktowego czyszczenia dywanów i tapicerki Vanish Gold Oxi Action

Spray do punktowego czyszczenia dywanów i tapicerki Vanish Gold Oxi Action
Usuwanie plam i przykrych zapachów w 30 sekund.

Instrukcje

 1. Otwórz dyszę i rozpyl na plamę (trzymając dyszę w odległości około 15 cm od powierzchni).
 2. Pozostaw na maksymalnie 5 minut, a następnie delikatnie przykładaj chłonną szmatkę, aby usunąć żel i plamę.
 3. Jeśli plama utrzymuje się, powtarzać kroki 1 i 2 do usunięcia plamy.
 4. Ważne: Formuła Vanish jest bezlitosna dla plam z trawy, jednak zawsze należy przeczytać etykietę na produkcie. Rekomendujemy również przed wyczyszczeniem plam z trawy przetestowanie produktu na małym fragmencie materiału.

Wskazówki ogólne

 • Szczegółowe informacje i wskazówki dotyczące stosowania podano na opakowaniu.
 • Trzymać z dala od dzieci i zwierząt domowych. Przechowywać produkt wyłącznie w oryginalnym pojemniku i zawsze zamykać.
 • Nie wystawiać produktu na bezpośrednie działanie słońca.
 • Przed użyciem sprawdź trwałość barwnika, nanosząc produkt na niewidoczną część tkaniny, a następnie wypłucz i pozostaw do wyschnięcia.
 • Aby uzyskać najlepszy efekt, konieczne może być powtórzenie niektórych czynności.