Plam błota ze swoich dywanów pozbędziesz się szybko i łatwo stosując silną formułę Vanish Oxi Action, która poradzi sobie z plamami po pierwszym użyciu.

Plamy z błota na ubraniach mogą być nieco trudniejsze do usunięcia, dlatego najpierw zastosuj proszek Vanish Oxi Action. Następnie namocz ubranie w Vanish i wypierz je jak zwykle, używając zwykłego detergentu z dodatkiem miarki Vanish!

Jeśli błotniste plamy na dywanie są uporczywa, zastosuj nasz odplamiacz do dywanów i tapicerek w sprayu - rezultat powinien być widoczny w ciągu kilku minut!

Dowiedz się, jak najlepiej usuwać konkretne rodzaje plam z błota.

Usuwanie plam z błota z białych ubrań

Aby usunąć plamy z błota z białych ubrań, poczekaj, aż wyschną. Po wyschnięciu strząśnij, zeskrob lub wyszczotkuj błoto z ubrań, aby pozbyć się jak największej ilości suchych elementów. Jeśli ubranie jest pokryte zaschniętym błotem, użyj odkurzacza. Następnie spłucz pod zimną wodą. Na koniec użyj proszku Vanish Oxi Action, aby zakończyć czyszczenie w trzech prostych krokach:

Usuwanie plam z błota z białych ubrań

Instrukcje

 1. Wymieszaj 1/4 miarki proszku z 3/4 miarki zimnej lub ciepłej wody (maks. 40°), aby uzyskać pastę.
 2. W razie potrzeby delikatnie wetrzyj w plamę za pomocą podstawy dozownika i pozostaw na maksymalnie 5 minut.
 3. Rozpuść 1 miarkę proszku Vanish Oxi Action do białych tkanin w 4 l ciepłej wody (maks. 40°) i pozostaw ubranie do namoczenia na maksymalnie 6 godzin.
 4. Wypierz ubranie jak zwykle z użyciem detergentu, dodając kolejną miarkę Vanish.

Usuwanie plam z błota z kolorowych ubrań

Aby usunąć plamy z błota z kolorowych ubrań, wykonaj takie same czynności, jak powyżej: odczekaj, aż błoto wyschnie i zeskrob jak największą ilość z tkaniny. Następnie użyj proszku Vanish Gold Oxi Action, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Usuwanie plam z błota z kolorowych ubrań

Instrukcje

 1. Wymieszaj 1/4 miarki proszku z 3/4 miarki zimnej lub ciepłej wody (maks. 40°), aby uzyskać pastę.
 2. Delikatnie wcieraj pastę w plamę za pomocą podstawy dozownika i pozostaw na maksymalnie 5 minut.
 3. Rozpuść 1 miarkę proszku w 4 l ciepłej lub zimnej wody (maks. 40°) i namaczaj odzież w roztworze przez maksymalnie 1 godzinę.
 4. Pierz jak zwykle, używając zwykłego detergentu i dodaj kolejną miarkę proszku Vanish.

Usuwanie plam z błota z obuwia

Aby usunąć ślady błota z butów, najpierw sprawdź z czego są wykonane. Gdy są z gumy, skóry czy czegoś innego, niż tkanina, wystarczy zmyć błoto wodą. Jeśli błoto wyschło, usuń jego kawałki czymś ostrym, uważając, aby nie uszkodzić materiału, i wytrzyj zabrudzenie suchą szmatką. W przypadku butów z tkaniny, takich jak trampki, wystarczy dodać do prania miarkę proszku Vanish. Specjalistyczne materiały, takie jak zamsz, powinny być zawsze czyszczone przez profesjonalistę.

Usuwanie plam z błota z obuwia

Usuwanie plam z błota z dywanu lub wykładziny

Aby usunąć plamy z błota z dywanu lub wykładziny, zbierz stałe zabrudzenia za pomocą odkurzacza, a następnie użyj odplamiacza Vanish Gold Oxi Action, postępując zgodnie z tymi prostymi instrukcjami:

Usuwanie plam z błota z dywanu lub wykładziny

Instrukcje

 1. Rozpyl produkt na zabrudzoną powierzchnię i pozostaw na maksymalnie 5 minut.
 2. Przetrzyj czystą, chłonną szmatką.
 3. Powtórz czynność tyle razy, ile to konieczne.

Wskazówki ogólne

 • Szczegółowe informacje i wskazówki dotyczące stosowania podano na opakowaniu.
 • Trzymać z dala od dzieci i zwierząt domowych. Przechowywać produkt wyłącznie w oryginalnym pojemniku i zawsze zamykać.
 • Nie wystawiać produktu na bezpośrednie działanie słońca.
 • Przed użyciem sprawdź trwałość barwnika, nanosząc produkt na niewidoczną część tkaniny, a następnie wypłucz i pozostaw do wyschnięcia.
 • Aby uzyskać najlepszy efekt, konieczne może być powtórzenie niektórych czynności.