Smak i aromat porannej kawy pobudza Cię do działania? Jeśli tak, to z pewnością zdarzyło Ci się oblać kawą ulubioną koszulkę lub obrus, zwłaszcza pijąc ją w pośpiechu. Zastanawiasz się, jak wywabić plamy, aby nie uszkodzić lub nie odbarwić tkaniny? Nie musisz się martwić. Wystarczy skoncentrowany odplamiacz w żelu Vanish lub proszek Vanish Oxi Action.

Dlaczego tak trudno usunąć plamy z kawy?

Kawa jest jednym z tych napojów, które pozostawiają nie tylko widoczne, ale również trudne do usunięcia plamy na ubraniach. Napój, który tak chętnie pijemy rano, zawiera naturalne związki organiczne – taniny. To właśnie one nadają kawie charakterystycznego smaku, a jednocześnie są odpowiedzialne za trudne do usunięcia plamy Dlaczego? Taniny mają zdolność do łączenia się z białkami zawartymi w materiałach, powodując ich trwałe zabarwienie. Dlatego też im szybciej zareagujesz po rozlaniu kawy, tym większa szansa na skuteczne usunięcie jej śladów z tkanin.

  • Jeśli rozlejesz kawę na ubranie, jak najszybciej wytrzyj plamę suchą, czystą ściereczką lub serwetką papierową. Staraj się usunąć jak najwięcej płynu, aby zapobiec wchłanianiu go przez tkaninę.
  • Wilgotna ściereczka lub gąbka również mogą pomóc w usunięciu pozostałych śladów kawy. Delikatnie wytrzyj plamę, ale unikaj zbyt mocnego tarcia materiału ściereczką, ponieważ możesz rozprowadzić plamę po kawie na większą powierzchnię tkaniny.

Oczywiście jak najszybciej upierz ubranie, stosując odpowiednie środki do usuwania plam z kawy, które są dostosowane do danej tkaniny. Pamiętaj, że niektóre materiały są bardziej wrażliwe na działanie chemicznych substancji. Zanim przystąpisz do odplamiania, najpierw dokładnie sprawdź symbole prania na metce, aby mieć pewność, że nie uszkodzisz materiału, usuwając świeże lub stare plamy po kawie. Bezpośrednio na plamę przed praniem nanieś Vanish skoncentrowany odplamiacz w żelu. Dzięki specjalnie zaprojektowanej końcówce do pocierania możesz szybko usuwać plamy w trudno dostępnych miejscach, takich jak mankiety i kołnierze oraz usuwać zabrudzenia, które zdążyły wniknąć w tkaninę.

Jak skutecznie usunąć plamy z kawy?

Wśród domowych sposobów na usunięcie plam po kawie nasze mamy i babcie często wymieniają roztwór wody z octem lub sodę, którą należy wysypać na zabrudzenie, a następnie pocierać wilgotną ściereczką. Pamiętaj jednak, że delikatne materiały wymagają specjalnego traktowania i jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja ulubiona bluzka nadal będzie pięknie wyglądała na plamy po kawie wybierz do prania proszek Vanish Oxi Action, który świetnie radzi sobie z różnymi rodzajami zabrudzeń.

Vanish Oxi Action wykorzystuje aktywny tlen, który dogłębnie wnika w tkaninę i rozbija strukturę molekularną plamy, skutecznie ją usuwając w sposób bezpieczny dla koloru ubrania. Co ważne, nie zawiera wybielacza, który może wybarwić tkaninę, a ponieważ umożliwia pranie w niskich temperaturach, dodatkowo chroni kolory przed blaknięciem.

Zalecane

Vanish Gold skoncentrowany odplamiacz w żelu

Vanish Gold skoncentrowany odplamiacz w żelu

Instrukcje

  1. Obróć końcówkę do pocierania, aby ją otworzyć.
  2. Wyciśnij żel na plamę i pocieraj okrężnym ruchem.
  3. Pozostaw żel na maksymalnie 5 minut.
  4. Wypierz ubranie tak jak zwykle.

W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania. Specjalnie opracowana końcówka do pocierania umożliwia łatwe i precyzyjne nanoszenie produktu na tkaninę.

Zalecane

Vanish Oxi Action proszek do koloru

Vanish Oxi Action proszek do koloru

Instrukcje

  1. Dobrze wymieszaj 1/4 miarki proszku z 3/4 miarki wody.
  2. Nałóż mieszankę na całą powierzchnię plamy.
  3. Użyj dolnej części miarki do rozprowadzenia mieszanki po powierzchni plamy. Pozostaw na plamie maksymalnie do 5 minut.
  4. Upierz jak zwykle.

W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania. Dodawaj miarkę do każdego prania, aby przedłużyć życie swoich ubrań!