Latte, Cappuccino, Mocha… Jak uporać sie z plamami z kawy?

Każdemu zdarza się czasem rozlać kawę. W pracy można wpaść na kolegę, niosącego kubek latte, w domu - wylać na siebie wieczorną porcję kawy bezkofeinowej, takie rzeczy po prostu się zdarzają! Na szczęście dla nas, plamy z kawy nie lepią się. Poniżej znajdziecie przewodnik po metodach walki z plamami z pięciu rodzajów kawy, które wnikają w odzież na różne sposoby; mimo to, można je bez trudu usunąć dzięki Vanish.Latte

To doskonała mieszanka espresso i mleka na niezwykle udany początek dnia. Jeśli chodzi o plamę - ze względu na dużą zawartość mleka, plamy z latte są stosunkowo łatwo usuwalne, jeśli mamy możliwość szybkiego wypłukania odzieży.

Cappuccino

Cappuccino słynie z doskonałej pianki; ta jednak również pozostawia plamy, zwłaszcza, jeśli oprószono ją czekoladą. Pamiętaj - plam z kawy nie należy wcierać, ponieważ w rezultacie jest je dużo trudniej usunąć.

Macchiato

To kawa złożona głownie z espresso, z dodatkiem niewielkiej ilości mleka. Plamy są więc dość trudne do usunięcia, ale Vanish Gold Oxi Action radzi sobie z nimi bez kłopotu.

Mokka

Ten czekoladowy przysmak składa się z espresso i mleka z dodatkiem kakao w proszku lub w syropie. Kakao w proszku zawiera z reguły olej, który utrudnia usunięcie plam z kawy; dlatego należy nasączyć plamę wodą przed wypraniem. Najskuteczniejszym środkiem do usuwania plam z oleju i tłuszczu jest płyn, zawierający odplamiacz, w rodzaju Vanish Gold Oxi Action.

Espresso

Ze względu na dużą zawartość cząsteczek kawy, plamy z espresso należą do najtrudniejszych. Należy jak najszybciej usunąć zmielone cząsteczki z powierzchni plamy. Wstępne czyszczenie jest niezbędne.

Jak usunąć plamę po kawie

Aby usunąć plamę po kawie z odzieży, należy natychmiast przepłukać tkaninę zimną wodą. Następnie wmasować w plamę środek Vanish Gold Oxi Action i zostawić na maksymalnie pięć minut. Wreszcie należy uprać odzież w zimnej wodzie z dodatkiem detergentu, tak, aby nie pozostał nawet najmniejszy ślad. Po wysuszeniu materiału przekonasz się, że plamy zniknęły!