Plamy z trawy - zielony jakiego chcemy uniknąć

W dzisiejszych czasach ważne jest, by próbować być "zielonym", ale raczej powinno się to ograniczać do naszych postaw pro-ekologicznych, a nie do plam na naszych ubraniach czy na szkolnej odzieży naszych dzieci! Opracowaliśmy krótki przewodnik o usuwaniu zielonych plam z odzieży


Ogólnie rzecz biorąc zielone plamy powodowane są przez dwóch winnych: jedzenie i trawę. Zielone pigmenty zwykle są najtrudniejsze do usunięcia, ponieważ plamy z trawy są powodowane przez związki organiczne wnikające we włókna materiałów. Pomimo trudności w usuwaniu tych trudnych plam, ważne jest by nie panikować i nie przeholować. Należy w pierwszej kolejności pamiętać, by w żadnym razie nie stosować amoniaku, środka odtłuszczającego lub detergentów zasadowych, ponieważ substancje te utrwalają tego rodzaju plamy. Istnieją prostsze metody usuwania śladów jedzenia i trawy bez uszkodzenia odzieży.

Proces czyszczenia

 

Często jest tak, że im szybciej zabierzemy się za usuwanie plamy, tym łatwiej ona zejdzie. Jeśli mamy do czynienia z plamą z trawy lub innej nietłustej substancji, najlepiej przepłukać materiał zimną wodą, aby plama nie wniknęła głębiej we włókna. Kiedy plama zostanie już dobrze zmoczona, można się zabrać za jej usuwanie. Jednakże w zależności od koloru materiału sposób postępowania się różni:

Białe

Najlepsze wyniki przy usuwaniu plam z białej odzieży daje zastosowanie produktu specjalistycznego, jak Vanish Gold Oxi Action do białych tkanin. Płyn należy wetrzeć w zaplamione miejsce i zostawić nawet na 6 godzin (patrz szczegółowa instrukcja producenta). Po upływie tego czasu wystarczy uprać odzież z dodatkiem odplamiacza Vanish i podziwiać wspaniałe rezultaty.

Kolory

 

Aby usunąć zielone plamy z odzieży kolorowej, najlepiej postępować podobnie jak w przypadku odzieży białej. Należy rozpuścić proszek Vanish Gold Oxi Action lub nanieść płyn, wetrzeć w zieloną plamę i zostawić na 15-20 minut. Następnie ubrania uprać. Należy pamiętać, by w przypadku odzieży kolorowej nigdy nie stosować chlorku (wybielacza).

To proste rozwiązanie na pozbycie się plam. Niezależnie od tego, czy plamy są wynikiem wczorajszej kolacji, czy niedzielnego zjeżdżania po trawie. Zielone plamy zwykle są szczególnie widoczne, ale mając Vanish pod ręką, nie masz się czego obawiać.