Pokonanie potu: jak skutecznie usuwać plamy z potu z ubrania

Zawsze ciężko wybrać strój na siłownię, bo po pierwsze chcesz czuć się wygodnie, po drugie nie chcesz wyglądać śmiesznie, a z kolei nie chcesz zniszczyć swoich ulubionych ubrań plamami z potu. Z czasem plamy te ciemnieją. Wtedy myślisz, że strój na siłownię nadaje się jedynie do kosza, ale dzięki odplamiaczowi Vanish możesz pozbyć się przynajmniej części problemu. Ten poradnik podpowie Ci, jak usuwać plamy z potu i jak im zapobiegać.


Plamy z potu na białych ubraniach

Zwykle plamy na białych ubraniach są bardziej widoczne niż na kolorowych. Aby je usunąć, namocz ubranie w wodzie z odplamiaczem Vanish Gold Oxi Action do białych tkanin i zostaw nawet na sześć godzin, w zależności of plamy. Kiedy ubranie dobrze namoknie, wrzuć do pralki na normalnym cyklu z dodatkiem jednej miarki odplamiacza Vanish, a plama zniknie.

Zawsze unikaj stosowania wybielacza do usuwania plam z potu z białych koszulek i kamizelek, ponieważ środki chemiczne zawarte w wybielaczu mogą sprawić, że plamy z potu ściemnieją i będą jeszcze trudniejsze do usunięcia.

Plamy z potu na kolorowych ubraniach

Podobnie jak w przypadku usuwania plam z białych ubrań, zacznij od namoczenia odzieży, a następnie uprania w pralce. Zostaw ubranie w wodzie z dodatkiem odplamiacza Vanish Gold Oxi Action na godzinę. Następnie upierz w pralce na normalnym cyklu z dodatkiem jednej miarki odplamiacza Vanish Gold Oxi Action, a plama zniknie.

Jak unikać plam

Jeśli masz dość plam z potu, możesz spróbować zapobiegać ich powstawaniu. W tym celu nałóż cienką warstwą dezodorant i zostaw do wyschnięcia przez co najmniej 30 sekund, zanim nałożyć koszulkę lub top.

Zadbaj też, by ubrać się odpowiednio. Pocimy się wtedy, kiedy jest nam zbyt ciepło, a dzieje się tak wówczas, gdy na ćwiczenia założymy zbyt grube lub ciężkie ubrania. Pamiętaj, że niezależnie od pogody na dworze, rozgrzejesz się szybko, jak tylko zaczniesz ćwiczyć. Pocenie wzmaga się, jeśli jesteś odwodniona, więc pamiętaj, by dużo pić.

Teraz już wiesz, jak prosto usuwać plamy z potu. Wiesz też, jak im zapobiegać i jak usuwać je z białych i kolorowych ubrań, dzięki czemu możesz się cieszyć zdrowym stylem życia.