Przewodnik po plamach na dywanie

Posiadanie pięknego, grubego dywanu lub chodnika może być powodem do dumy, ale już odkrycie na nim paskudnej plamy może stać się koszmarem. Twoje obawy przed czyszczeniem dywanu nie powinny być jednak poważne, jako że nie są one trudne do usunięcia. Chociaż grubsze dywany zwykle trudniej się czyści niż inne dywany i chodniki, wystarczy zastosować się do poniższych wskazówek, by przywrócić dywanowi dawną świetność, niezależnie od jego grubości.


Proces czyszczenia


Po zlokalizowaniu plam możesz przystąpić do ich usuwania. Najprościej wyszukać i usunąć plamy na dywanach i chodnikach, które są dobrze utrzymane. Jeśli masz zwierzęta, często uczęszczane przez nie miejsca warto odkurzać przynajmniej raz w tygodniu.

Jeśli dostrzeżesz plamy na dywanie, w szczególności pozostawione przez zwierzę, zajmij się nimi jak najszybciej. Usuń wszelki brud (ile się da), a następnie przetrzyj plamę wilgotnym ręcznikiem papierowym lub nawilżaną chusteczką bez alkoholu, by plama nie wniknęła głęboko we włókna. Następnie wykorzystaj spray Vanish do prania dywanów.

W przypadku innych plam lub śladów możesz użyć pianki do dywanów Vanish , ewentualnie mieszaniny wody i odrobiny szamponu do dywanów Vanish, wcierając pianę w plamę miękką szczotką. Zostaw roztwór do wsiąknięcia w materiał, na około 5 do 10 minut, i spłucz niewielką ilością zimnej wody. Czyszczenie dywanów może być naprawdę proste. Jeśli masz do czynienia z dużym chodnikiem, rozłóż go i postępuj, jak opisano powyżej w przypadku dywanu. Jednak jeśli chodnik jest mały, możesz wymieszać Vanish z wodą i zamoczyć cały chodnik w roztworze. Tutaj także możesz użyć szczotki, by wyszorować miejsce z plamą, aż cała zniknie. Następnie powieś chodnik i zostaw do wyschnięcia. Po wyschnięciu chodnika czy dywanu po prostu odkurz go odkurzaczem.

Niektóre plamy pozostawiają po sobie nieprzyjemny zapach nawet jeśli całkowicie znikną. Jeśli wyczujesz jakieś nieprzyjemne zapachy możesz uzyć na przykład środka Vanish proszek do prania dywanów. Pozwala on usunąć brud i kurz wbity głęboko we włosie. Posyp dywan lub chodnik proszkiem, a następnie przy użyciu miękkiej szczotki wetrzyj go w głąb materiału i zostaw na około 20 minut. Następnie po prostu porządnie odkurz dywan, by usunąć wszelkie resztki. Dzięki temu dywan nie tylko będzie ładnie pachniał, ale będzie też wyjątkowo czysty i miękki dzięki składnikom odżywiającym.


Pamiętaj o tych wskazówkach przy pielęgnacji dywanów i chodników, a będziesz mogła cieszyć się luksusową miękkością dywanu, niezależnie od jego grubości - bez zmartwień i problemów. 83898, 253840