Nie muszą być od razu perskie, aby były sporą inwestycją. Dywany są ozdobą niejednego domu i trudno się dziwić, że chcemy, aby służyły jak najdłużej. To jednak trudne, zwłaszcza w tak ruchliwym miejscu jak Twój salon albo przedpokój. Niezliczona liczba kroków wszystkich domowników, odwieczny spór o zabłocone buty dzieci i te wszystkie napoje, które postanawiają się wylać dokładnie nad dywanem sprawiają, że dywany kryją w sobie głębokie zabrudzenia, których zwykłe odkurzanie nie jest w stanie usunąć.

Gdy nie działają zwykłe sposoby na czysty dywan, pora sięgnąć po sposoby niezwykłe. Taka jest pianka Vanish do prania dywanów i tapicerek lub proszek Vanish do dużych powierzchni dywanów. Usuwają one pięć razy więcej zabrudzeń niż samo odkurzanie! Dowiedz się, jak szybko wyczyścić dywan, osiągając profesjonalne rezultaty!

Czyszczenie dywanu

Pianka Vanish do prania dywanów i tapicerek i proszek Vanish do dużych powierzchni dywanów ułatwiają czyszczenie dywanów, niezależnie od stopnia zabrudzenia! Skutecznie neutralizują przykre zapachy i odświeżają dywan, a także zmiękczają włókna za pomocą formuły z dodatkiem składników pielęgnujących.

Zobacz, jak to zrobić:

Czyszczenie dywanu

Zalecane

Vanish Proszek do dużych powierzchni dywanów

Vanish Proszek do dużych powierzchni dywanów

Instrukcje

 1. Odkurz dywan.
 2. Obróć torebkę do góry dnem i oderwij obie folie na spodzie opakowania. Trzymaj opakowanie za uchwyt i potrząsaj, aby rozsypać proszek równomiernie na dywanie.
 3. Nałóż proszek za pomocą pędzelka i pozostaw do całkowitego wyschnięcia (ok. 20 min).
 4. Dokładnie odkurz wyschnięty proszek. Po użyciu ponownie zamknij torebkę za pomocą taśmy samoprzylepnej.

Zalecane

Pianka Vanish do prania dywanów i tapicerek

Pianka Vanish do prania dywanów i tapicerek

Instrukcje

 1. Mocno wstrząsnąć i rozpylić.
 2. Rozprowadź piankę za pomocą niefarbującej czystej szczotki lub czystej wilgotnej gąbki/mopa.
 3. Zostawić na 2 godziny lub do wyschnięcia, a następnie odkurzyć.

Głębokie czyszczenie dywanów bez użycia specjalnego urządzenia

Nie potrzebujesz specjalistycznego urządzenia parowego, aby głęboko wyczyścić dywan. Vanish wykona tę pracę za Ciebie! Aby uzyskać efekt głębokiego czyszczenia, wystarczy postępować zgodnie z powyższymi instrukcjami dotyczącymi czyszczenia przy użyciu pianki Vanish do prania dywanów i tapicerek lub proszku Vanish do dużych powierzchni dywanów. Oba produkty wnikają głęboko w dywany, neutralizując uwięzione w nich brzydkie zapachy, zmiękczają i odżywiają włókna oraz zapewniają dodatkową świeżość i zapach, usuwając pięć razy więcej zabrudzeń niż samo odkurzanie. Dostrzegasz plamę? Zajrzyj do naszego poradnika dotyczącego usuwania plam z dywanów, aby dowiedzieć się, jak Vanish może pomóc w uporaniu się z tym problemem.

Głębokie czyszczenie dywanów bez użycia specjalnego urządzenia

Punktowe czyszczenie dywanów

Nieuniknione jest, że dywany będą narażone na przypadkowe rrozlanie płynu, które pozostawi nieestetyczne, głębokie plamy, do usunięcia których nie wystarczy zwykłe wyczyszczenie dywanów. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz artykuł poświęcony usuwaniu plam z dywanu lub wykładziny.

Zalecane

Vanish Oxi Action Spray do dywanów i tapicerki

Vanish Oxi Action Spray do dywanów i tapicerki

Instrukcje

 1. Usuń nadmiar zabrudzeń i otwórz dyszę.
 2. Spryskaj plamę i pozostaw maksymalnie na 5 minut.
 3. Przetrzyj plamę i usuń nadmiar produktu za pomocą czystej szmatki.

Czyszczenie wykładzin

Sposób czyszczenia wykładziny zależy od materiału, z którego jest wykonana. Aby wyczyścić wykładzinę wykonaną z materiału podobnego do dywanu, wystarczy użyć proszku Vanish do dużych powierzchni dywanów, dokładnie w taki sam sposób, jak w przypadku zwykłego dywanu!

Jeśli Twoja wykładzina jest wykonana z innego, bardziej delikatnego materiału, w razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Nie stosuj Vanisha na dywanach z aksamitu, pokrytych brokatem, ani nienadających się do czyszczenia na mokro. Nie stosuj również na jedwabiu oraz orientalnych dywanach. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania.

Czyszczenie wykładzin

Wskazówki ogólne

 • Szczegółowe informacje i wskazówki dotyczące stosowania podano na opakowaniu.
 • Trzymać z dala od dzieci i zwierząt domowych. Przechowywać produkt wyłącznie w oryginalnym pojemniku i zawsze zamykać.
 • Nie wystawiać produktu na bezpośrednie działanie słońca.
 • Przed użyciem sprawdź trwałość barwnika, nanosząc produkt na niewidoczną część tkaniny, a następnie wypłucz i pozostaw do wyschnięcia.
 • Aby uzyskać najlepszy efekt, konieczne może być powtórzenie niektórych czynności.