Jak dbać o torebkę?

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się coś wylać w torebce? A może w inny sposób poplamiłaś ją od środka? Jeśli odpowiedzi na te pytania brzmią twierdząco, nie martw się, pomożemy ci! Przeanalizujemy najbardziej skuteczne techniki usuwania plam z torebek. Dzięki radom Vanisha twoja torebka odżyje, a ty odetchniesz z ulgą.


Warto być ostrożnym


Każda z nas ma swoje ukochane, niezbędne przedmioty, które zawsze nosi w torebce. Niestety, wiele z tych "ulubieńców" może być przyczyną nieprzyjemnych plam. Czy butelka z wodą mineralną, którą oczywiście warto mieć przy sobie, bo przyda się do nawadniania organizmu, nie otworzy się i nie wyleje? Czy na pewno ulubiony błyszczyk do ust jest dobrze zakręcony? Czy przypadkiem sałatka w pojemniczku, którą masz w torebce na lunch, nie pozostawi w niej tłustej plamy? Jeśli chodzisz z otwartą torbą, musisz liczyć się z tym, że może ci do niej wpaść kubek z kawą, który niesiesz w ręku (lub po prostu kilka kropli kawy). Scenariusz może być jeszcze gorszy - wyobraź sobie plaster buraka z sałatki lub kilka kropli oliwy. Jeśli będziesz troszczyć się o swoją torebkę, wiele z tych plam nigdy nie będzie twoim zmartwieniem. Pamiętaj, żeby zamykać torebkę, a w kawiarni zawsze kłaść ją pod stołem podczas spotkań z przyjaciółmi, którzy słyną z niezdarności. A wszystko, co może się wylać wewnątrz torebki noś w dodatkowych plastikowych torebkach lub pojemniczkach, o czym za chwilę dodatkowo opowiemy.

Kieszonki w torebce

Tusz z zepsutych długopisów, czy niedokręconych lub pękniętych eyelinerów, przyprawy, które zostały ci po wizycie w restauracji typu fast food - wszystko to może poplamić twoją torebkę. Chyba że będziesz odpowiednio przechowywać te przedmioty, a wtedy na pewno żadna przykra niespodzianka cię nie spotka. Długopisy możesz trzymać w bocznych kieszonkach, a przybory do makijażu w oddzielnej kosmetyczce. Jeśli chodzi o jednorazowe przyprawy, takie jak ketchup czy majonez - lepiej ich za długo w torebce nie trzymać. Telefon komórkowy, który oczywiście przechowujesz w torebce, warto umieścić w wodoszczelnej obudowie.

Co zrobić kiedy coś nam się rozleje?

Jeśli twoja torebka wykonana jest z bardzo delikatnego materiału, jak choćby jedwab czy skóra, do rozprawienia się z plamami niezbędna będzie profesjonalna usługa czyszczenia. Próbując zmyć plamę wodą tylko ją rozmażesz. Vanish w przypadku tych materiałów również nie przyjdzie ci z pomocą. Jeśli jednak twoja torebka wykonana jest z innego materiału, pierwszym krokiem do pozbycia się plamy jest usunięcie jej za pomocą wilgotnej chusteczki lub ręcznika papierowego. Jeśli nosisz w torebce opakowanie chusteczek higienicznych - świetnie się do tego przydadzą. Pamiętaj, że na początku najważniejsze jest usunięcie jak największej ilości zabrudzenia i wilgoci, zanim wchłoną się w materiał lub rozprzestrzenią na większej powierzchni. Następnie nałóż na plamę pastę przygotowaną z proszku Vanish Gold Oxi Action i pozostaw ją na nie więcej niż pięć minut. Pozostanie ci już tylko spranie zabrudzonego miejsca pod wodą. Plama powinna zniknąć!