Jeansy cieszą się nieustanną popularnością. Kochamy jeansowe spodnie, ale też sukienki i casualowe marynarki z tego materiału, które pasują do każdego stylu i są zawsze modnym uzupełnieniem stylizacji. Jednak aby cieszyć się materiałem dobrej jakości przez wiele lat, konieczne jest odpowiednie pranie i pielęgnacja. Podpowiadamy jak prać jeansowe ubrania, aby służyły jak najdłużej. Jakie produkty wybrać, aby zachowały swój modny kształt, kolor i wytrzymałość. Dowiedz się, jak unikać blaknięcia, deformacji czy rozciągnięcia tkaniny.

O CZYM PAMIĘTAĆ PRZY PIELĘGNACJI JEANSOWYCH UBRAŃ?

Jeans nie należy do szczególnie delikatnych materiałów, ale warto o niego dbać, aby ubrania wyglądały pięknie przez długi czas. Jeśli nie zastosujesz kilku prostych wskazówek, Twoje ulubione spodnie, koszula czy marynarka mogą nie tylko stracić kolor, ale też kształt, a sam materiał stanie się twardy, nieprzyjemny w dotyku i nie będzie się dobrze układał na ciele.

 • Pamiętaj, że jeansy nie muszą być prane po każdym użyciu. Staraj się ograniczać częstotliwość ich czyszczenia, aby uniknąć nadmiernej ekspozycji na wodę i detergenty.
 • Przed praniem zawsze obracaj ubrania z tego materiału na lewą stronę. To pomoże zminimalizować blaknięcie koloru i ochroni zewnętrzną warstwę tkaniny.
 • Wybieraj delikatne środki piorące, które mają bezpieczny skład i są przeznaczone do prania kolorowych tkanin.
 • Pranie w niskich temperaturach jest szczególnie zalecane przy pielęgnacji jeansów! Unikaj gorącej wody, ponieważ może prowadzić do skurczenia się ubrania i utraty kształtu.

Pamiętaj, że każda para jeansów może mieć swoje specyficzne zalecenia dotyczące pielęgnacji, dlatego warto sprawdzić symbole na metce przed przystąpieniem do prania i dalszej pielęgnacji. W ten sposób zachowasz jeansowy materiał w doskonałym stanie.

JAK PRAĆ JEANSY, ŻEBY NIE STRACIŁY KOLORU I KSZTAŁTU?

Proszek Vanish Oxi Action do kolorów idealnie sprawdzi się do jeansów i innych ubrań z tego materiału, ponieważ jest jednocześnie bardzo skuteczny (nawet w niskich temperaturach), ale także delikatny dla tkanin i kolorów. Vanish usuwa plamy nawet w 20°C. Pranie w niskich temperaturach jest kluczowe, aby materiał zachował swój kolor i fason. Co więcej, Vanish nie tylko chroni kolory przed zafarbowaniem, ale także zwalcza brzydkie zapachy. To kolejna ważna cecha, biorąc pod uwagę fakt, że jeansów nie należy prać po każdym użyciu. Wszystko to jest możliwe dzięki sile aktywnego tlenu Vanish. Cząsteczki tlenu dogłębnie wnikają w tkaninę i rozbijają strukturę molekularną plamy, skutecznie ją usuwając.

Vanish nie zawiera chloru i nie powoduje blaknięcia materiału, nawet jeśli chcesz wywabić stare i głęboko osadzone plamy. Wystarczy dodać Vanisha do każdego prania! Jeśli mierzysz się z wyjątkowo uciążliwymi plamami, przed praniem nanieść na tkaninę żel Vanish Oxi Action do kolorów i wetrzyj go w materiał nakrętką od opakowania, a następnie wypłucz jeansy lub upierz je jak zwykle.

JAK SUSZYĆ, PRASOWAĆ I PRZECHOWYWAĆ JEANSOWE UBRANIA?

Pamiętaj, że pranie to jedno – jeans wymaga też odpowiedniego suszenia, prasowania i przechowywania!

 • Najlepiej susz jeansy i ubrania z tego materiału na powietrzu, aby uniknąć nadmiernego kurczenia się tkaniny. Rozłóż je na suszarce lub na płaskiej powierzchni, obracając wcześniej na lewą stronę, aby chronić kolor. Unikaj bezpośredniego działania intensywnego światła słonecznego, które może prowadzić do blaknięcia koloru.
 • Jeansowe spodnie są stosunkowo odporne na zgniatanie, dlatego prasowanie nie jest zawsze konieczne. Jeśli jednak zdecydujesz się wyprasować ubranie, ustaw żelazko na wysoką temperaturę, zgodnie z instrukcją na etykiecie. Obróć spodnie na prawą stronę i delikatnie wyprasuj, unikając przesuwania żelazka w przód i w tył. Aby uniknąć powstawania zagnieceń, unikaj fastryg. Wyprasuj górną część, nogawki pozostawiając naturalnie pomarszczone.
 • Najlepiej przechowywać jeansy na wieszaku, ponieważ wtedy zachowują kształt. Upewnij się, że wieszak jest wytrzymały i nie ma ostrych krawędzi, które mogą spowodować zagięcia lub zniszczenia tkaniny. Jeansy można również przechowywać na półce. Upewnij się tylko, że są suche i czyste, zanim je złożysz. Unikaj przechowywania jeansowych ubrań w wilgotnych pomieszczeniach, ponieważ wilgoć może prowadzić do rozwoju pleśni lub uszkodzenia tkaniny.

Teraz masz już wszystkie konieczne informacje, aby cieszyć się pięknym wyglądem Twoich jeansowych ubrań na dłużej!

ZALECANE

PROSZEK VANISH OXI ACTION WIELOFUNKCYJNY ODPLAMIACZ DO KOLORÓW

PROSZEK VANISH OXI ACTION WIELOFUNKCYJNY ODPLAMIACZ DO KOLORÓW

DODAJ DO PRANIA

 1. Dodaj 1 miarkę (trudne i zaschnięte plamy) lub 1/2 miarki (zwykłe plamy) Vanisha do głównej komory szuflady pralki razem ze środkiem do prania.
 2. Upierz jak zwykle.

W przypadku wyjątkowo trudnych plam:

ZAPIERZ PRZED PRANIEM

 1. Dobrze wymieszaj 1/4 miarki proszku z 3/4 miarki wody.
 2. Nałóż mieszankę na całą powierzchnię plamy.
 3. Użyj dolnej części miarki do rozprowadzenia mieszanki po powierzchni plamy. Pozostaw na materiale maksymalnie do 5 minut.
 4. Upierz jak zwykle.

NAMOCZ UBRANIE

 1. Dodaj jedną miarkę do 4l wody.
 2. Pozostaw ubrania w wodzie na max. 1h.
 3. Potrzyj plamę przed wypłukaniem.
 4. Upierz jak zwykle.

W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania.

Zalecane

Pianka Vanish do prania dywanów i tapicerek

ŻEL VANISH OXI ACTION DO KOLOROWYCH TKANIN

DODAJ DO PRANIA

 1. Dodaj do głównej komory szuflady pralki razem ze zwykłym środkiem do prania. Na trudne i zaschnięte plamy użyj 100ml. W innych przypadkach użyj 50ml. 1 korek = 60ml

W przypadku wyjątkowo trudnych plam:

ZAPIERZ PRZED PRANIEM

 1. Wylej 2 ml żelu Vanish na plamę i potrzyj, używając nakrętki od butelki.
 2. Pozostaw produkt na tkaninie max. 10 minut.
 3. Wypłucz porządnie lub pierz jak zwykle. Uzupełnij korek zgodnie z instrukcją prania.

NAMOCZ UBRANIE

 1. Dodaj jedną miarkę do 4l wody.
 2. Pozostaw ubrania w wodzie na max. 1h.
 3. Potrzyj plamę przed wypłukaniem.
 4. Upierz jak zwykle.

Przed użyciem Vanish Oxi Action zawsze postępuj zgodnie z instrukcją użycia na opakowaniu i przestrzegaj zaleceń producentów odzieży dotyczących prania.