Kosmetyki kolorowe - podkłady, pudry, cienie do powiek, eyelinery czy pomadki często przypadkowo lądują na naszych ubraniach, pozostawiając widoczne, trudne do usunięcia plamy. Makijaż może zabrudzić naszą odzież, ale też ręczniki czy pościel. Kosmetyki są wyjątkowo uporczywe do usunięcia z tkaniny, dlatego w przypadku takich wyzwań, sięgnij po Vanisha!

JAK USUNĄĆ PLAMĘ Z PODKŁADU?

Podkład często zawiera pigmenty i składniki, które są tak połączone, aby utrzymywały się na skórze przez dłuższy czas. Zdarza się jednak, że brudzimy nim również nasze ubranie. Niektóre podkłady mają ponadto oleistą lub tłustą formułę, która utrudnia usunięcie plam, ponieważ tego typu składniki mogą przenikać w głąb tkaniny i pozostawać tam nawet po praniu. Oczywiście jeśli nie użyje się skutecznego odplamiacza.

 • Podkład może wniknąć w tkaninę, szczególnie jeśli nie usuniemy takiej plamy od razu. Im dłużej plama pozostaje na materiale, tym trudniej ją usunąć. Niektóre materiały wymagają ponadto delikatnego traktowania, a nieodpowiednie metody czyszczenia, takie jak pocieranie lub używanie gorącej wody, mogą pogorszyć sytuację i sprawić, że ubranie się zniszczy.

Czym zatem usunąć plamę z podkłądu z ubrania? Dobrym rozwiązaniem są produkty Vanish Oxi Action do tkanin delikatnych i kolorów. Zastosuj wielofunkcyjny odplamiacz w żelu Vanish Oxi Action, który doskonale radzi sobie nawet z tłustymi plamami już w niskich temperaturach, bo ma w sobie aktywny tlen. Jeśli zastanawiasz się jak sprać podkład z białej bluzki, rekomendujemy proszek Vanish Oxi Action do białych tkanin, który usunie plamy, a gdy będziesz dodawać go do każdego prania, pomoże utrzymać śnieżnobiałą biel nawet do 50 prań.

CZYM DOPRAĆ PLAMĘ ZE SZMINKĘ Z UBRANIA?

Szminki często zawierają tłuste składniki, woski, oleje i mocne pigmenty, które mają za zadanie utrzymać pomadkę na ustach przez wiele godzin. Są więc wyjątkowo trudne do usunięcia z tkaniny. Niekiedy, aby usunąć uporczywe plamy, podkręcamy temperaturę prania. Gorąca woda niszczy nasze ubrania, które w efekcie tracą kolor, mechacą się czy tracą kształt. Dlatego, aby usunąć plamę ze szminki w sposób bezpieczny dla tkaniny, sięgnij po odplamiacz Vanish Oxi Action, który działa nawet w zimnej wodzie o temperaturze 20℃!

Pamiętaj, że niektóre tkaniny, zwłaszcza te o dużej porowatości, mogą absorbować pigmenty ze szminki, co sprawia, że plama staje się trudniejsza do usunięcia. Welur, jedwab lub len są szczególnie podatne na takie zabrudzenia. Plamy ze szminki na jedwabiu usuniesz za pomocą wielofunkcyjnego żelu Vanish Oxi Action do kolorowych tkanin.

JAK USUNĄĆ TUSZ Z UBRANIA?

Tusz do rzęs zawiera składniki, które nadają mu trwałości i odporności na wodę, co sprawia, że plama z tuszu na ulubionej koszulce może przysporzyć kłopotów. Substancje, takie jak polimery czy woski, mogą przenikać w głąb materiału i tworzyć trudne do usunięcia kleksy. Sprawę utrudniają ponadto mocne pigmenty, które nadają Twoim rzęsom głęboką czerń.

Aby usunąć takie zabrudzenia, potrzebujesz silnego odplamiacza, który jednocześnie będzie delikatny dla tkanin. Proszki i żele Vanish Oxi Action usuwają plamy z tuszu w niskich temperaturach, nawet w 20°C! Dzięki temu chronią delikatne tkaniny przed zniszczeniem w praniu, dbając, by ubrania były czyste, a kolory wyglądały jak nowe.

PLAMA Z PUDRU – JAK JĄ USUNĄĆ?

Używanie sypkiego pudru stwarza duże ryzyko zaplamienia ubrań. Drobinki, które spadają z pędzla po przypadkowym roztarciu, to pewna droga do powstania widocznych zabrudzeń. Jak usunąć plamę z podkładu w formie sypkiej? Najlepiej za pomocą siły aktywnego tlenu zawartego w formule produktów Vanish. Wystarczy, że dodasz miarkę Vanisha do prania, by uporać się z tego typu plamą.

Zalecane

Vanish Oxi Action żel do prania kolorów

Vanish Oxi Action żel do prania kolorów

DODAJ DO PRANIA

 1. Dodaj do głównej komory szuflady pralki razem ze zwykłym środkiem do prania. Na trudne i zaschnięte plamy użyj 100ml. W innych przypadkach użyj 50ml. 1 korek = 60ml

W przypadku wyjątkowo trudnych plam:

ZAPIERZ PRZED PRANIEM

 1. Wylej 2 ml żelu Vanish na plamę i potrzyj, używając nakrętki od butelki.
 2. Pozostaw produkt na tkaninie max. 10 minut.
 3. Wypłucz porządnie lub pierz jak zwykle. Uzupełnij korek zgodnie z instrukcją prania.

NAMOCZ UBRANIE

 1. Dodaj jedną miarkę do 4l wody.
 2. Pozostaw ubrania w wodzie na max. 1h.
 3. Potrzyj plamę przed wypłukaniem.
 4. Upierz jak zwykle.

Przed użyciem Vanish Oxi Action zawsze postępuj zgodnie z instrukcją użycia na opakowaniu i przestrzegaj zaleceń producentów odzieży dotyczących prania.

Zalecane

Vanish Oxi Action do prania białego

Vanish Oxi Action do prania białego

DODAJ DO PRANIA

 1. Dodaj do głównej komory szuflady pralki razem ze zwykłym środkiem do prania. Na trudne i zaschnięte plamy użyj 100ml. W innych przypadkach użyj 50ml. 1 korek = 60ml

W przypadku wyjątkowo trudnych plam:

ZAPIERZ PRZED PRANIEM

 1. Dobrze wymieszaj 1/4 miarki proszku z 3/4 miarki wody.
 2. Nałóż mieszankę na całą powierzchnię plamy.
 3. Użyj dolnej części miarki do rozprowadzenia mieszanki po powierzchni plamy. Pozostaw na materiale maksymalnie do 5 minut.
 4. Upierz jak zwykle.

NAMOCZ UBRANIE

 1. Dodaj jedną miarkę do 4l wody.
 2. Pozostaw ubrania w wodzie na max. 6h.
 3. Potrzyj plamę przed wypłukaniem.
 4. Upierz jak zwykle.

W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania.

BEZPROBLEMOWE USUWANIE PLAM Z MAKIJAŻU

Jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek, plamy z kosmetyków kolorowych nie będą już problemem – wystarczy użyć niezawodnego Vanisha. Gdy chcesz usunąć plamę z fluidu na białej bluzce, sięgnij po proszek Vanish Oxi Action do białych tkanin. Dzięki niemu pozbędziesz się trudnych plam z kołnierzyka jasnej koszuli, białych ręczników, pościeli oraz ubrań z bawełny, poliestru czy jeansu. Dodawaj miarkę Vanisha do każdego prania, by dodatkowo zapewnić śnieżnobiałą biel Twoich ubrań na dłużej.

Do wywabiania trudnych plam z kolorowych i delikatnych tkanin polecamy Vanish Oxi Action w żelu, który zachowuje wysoką skuteczność również w niskich temperaturach. Możesz dodać go do prania lub, jeśli mierzysz się ze szczególnie uporczywymi plamami, bezpośrednio na plamę. W ten sposób ekspresowo pozbędziesz się plam, nie niszcząc przy tym delikatnych ubrań!