Sposoby na plamy z potu pojawiające się w ciągu dnia

Wydzielanie potu to naturalny sposób na utrzymanie optymalnej temperatury ciała. Jednak bywa także powodem wstydu, kiedy na ubraniach pojawiają się mokre plamy i żółte ślady. Nie musisz się już tym dłużej martwić! Twój organizm wie, jak o siebie zadbać, a tymczasem Vanish zatroszczy się o Twoje ubrania.


Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym ograniczysz wydzielanie potu w ciągu dnia.

Poranne przygotowania

Nie spiesz się! Kiedy przygotowujesz się do wyjścia, świadomość, że masz mało czasu sprawi, że wszystkie czynności będziesz wykonywać szybciej niż zwykle. W takich sytuacjach temperatura ciała wzrasta i zaczynamy się pocić.

Vanish radzi: jeśli to możliwe, otwórz okno na czas przygotowywania się do wyjścia. Odpowiednia cyrkulacja powietrza sprawi, że w mieszkaniu będzie trochę chłodniej i o wiele przyjemniej.  

Podróż po mieście

Nikt nie lubi przemieszczać się w godzinach szczytu. Wizja podróży autobusem pełnym ludzi nie jest zachęcająca. Nawet jeśli nie ma możliwości, żeby wygospodarować dodatkową wolną przestrzeń w środkach komunikacji publicznej, warto skorzystać z naszych wskazówek, dzięki którym nie będzie Ci aż tak gorąco.

Nie ma możliwości, aby całkowicie uniknąć niedogodności związanych z codziennym poruszaniem się po mieście. Możesz jednak sprawić, że podróż do pracy będzie trochę bardziej przyjemna. Spróbuj pojechać trochę wcześniejszym lub późniejszym autobusem. Może się okazać, że te kilka minut wystarczy, aby tłok był znacznie mniejszy. Jeśli pracujesz w biurze, możesz wziąć ze sobą ubranie na zmianę. Na czas podróży do pracy załóż ubranie z oddychającej tkaniny (np. bawełniany T-shirt), a dopiero w pracy przebierzesz się w elegancki strój. W ten sposób unikniesz nieestetycznych plam z potu, które mogą pojawić się na kołnierzu koszuli.  

Vanish radzi: jeśli wiesz, że musisz spędzić w komunikacji miejskiej sporo czasu podczas upalnego dnia, weź ze sobą wachlarz. Pamiętaj także o odpowiednim nawodnieniu organizmu (szczególnie podczas cieplejszych miesięcy, kiedy organizm traci znacznie więcej wody przez wydzielanie większej ilości potu).

Stresujące spotkania

Stresujące sytuacje mogą powodować zwiększone wydzielania potu. Pocenie się jest bardziej intensywne nie tylko wtedy, gdy organizm dąży do utrzymania prawidłowej temperatury ciała, ale także wtedy, gdy czujesz napięcie i stres.

Na szczęście nie musisz już martwić się plamami. Sprawdź, jak usunąć plamy z potu, stosując Płyn Vanish Oxi Action.   

Vanish radzi: zawsze przed zastosowaniem produktu, zapoznaj się z instrukcją umieszczoną na opakowaniu. Sprawdź metki swoich ubrań i stosuj się do zaleceń producenta, aby nie uszkodzić tkanin podczas prania.

Odbieranie dzieci ze szkoły – wyścig z czasem

Bez względu na to, czy odbierasz dzieci ze szkoły czy od znajomych – na pewno nie chcesz się spóźnić. Przecież nie chcesz robić kłopotu innym rodzicom, a myśl o tym, że dzieci będą musiały na Ciebie czekać to także nic przyjemnego. To kolejna stresująca sytuacja w ciągu dnia, kiedy Twój organizm może zacząć wydzielać więcej potu niż zwykle.

Vanish radzi: oczywiście wcześniejsze wyjście z domu lub pracy, kiedy jedziesz odebrać swoje pociechy to najlepsze wyjście, ale nie zawsze jest to możliwe. W związku z tym, że stres wiąże się z wydzielaniem większej ilości potu, kilka głębokich oddechów pomoże Ci się trochę zrelaksować.  

Nie ma możliwości, aby zatrzymać naturalny proces wydzielania potu przez Twoje ciało. Jednak nawet jeśli na Twoich ubraniach pojawią się nieestetyczne plamy z potu, bez problemu się ich pozbędziesz. Dzięki produktom Vanish, usuwanie plam z potu jest możliwe nawet kilka dni po tym, jak zaschną. Nie ma potrzeby, aby robić dodatkowe pranie częściej niż zwykle.

Na Twoich ubraniach pojawiły się plamy, których nie potrafisz się pozbyć lub chcesz podzielić się wskazówką z innymi? Odwiedź sekcję porad Vanish i podziel się swoimi doświadczeniami. Poznaj sprawdzone sposoby na usuwanie plam.