Powiedzmy sobie szczerze - po to się pierze ubrania, żeby były czyste, świeże i pachnące. Gdy wyjmujesz z szafy swoje ulubione, wyprane ubranie i przekonujesz się, że mają nieprzyjemny zapach to masz prawo - mówiąc delikatnie - mocno się zdenerować. Oszczędzisz sobie tych nerwów z pomocą produktów Vanisha, które zwalczą brzydkie zapachy z Twoich ubrań.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zastosuj proszek Vanish Oxi Action lub żel Vanish Oxi Action. Nasza formuła oferuje wiele korzyści - usuwa plamy, chroni kolory przed zafarbowaniem i zwalcza brzydkie zapachy. Wszystko to po jednym praniu!

Zobacz, jak zwalczyć brzydkie zapachy z ubrań z pomocą Vanisha.

Dlaczego moje ubrania brzydko pachną?

Niestety, jest wiele powodów, dla których ubrania mogą z czasem zacząć brzydko pachnąć:

 

 1. Rodzaj materiału
  Niektóre rodzaje tekstyliów i materiałów są bardziej podatne na utrzymywanie przykrych zapachów ze względu na ich porowatą fakturę. Głównym sprawcą jest zwykle poliester, więc wybieraj tkaniny takie jak bawełna, która jest bardziej oddychająca.
 2. Pocenie się
  W ubranie wsiąka pot, który może zostać później uwięziony we włóknach. Bakterie rozkładają enzymy zawarte w pocie, co w konsekwencji powoduje przykry zapach.
 3. Czynniki zewnętrzne
  To naturalne, że Twoje ubrania są wszędzie tam, gdzie Ty. Ich tkanina zamienia się w ciągu dnia w prawdziwą księgę pamiątkową Twoich aktywności - jedzenia, brudu i bakterie, które spotykasz na swojej drodze w ciągu dnia. Dodanie do prania różowego żelu VanishOxi Action pozwala Ci i Twoim ulubionym rzeczom zapomnieć o dotychczasowych przygodach i sprawia, że są gotowe na nowe wyzwania.
 4. Zostawienie ubrań w pralce
  Pozostawienie mokrego lub częściowo wysuszonego prania w pralce daje bakteriom dogodne warunki do rozwoju w wilgotnym urządzeniu. Może to pozostawić na ubraniach zapach stęchlizny, który utrzymuje się nawet do kolejnego prania.
 5. Przeładowanie pralki
  Upchanie zbyt wielu ubrań w jednym praniu może oznaczać, że ubrania nie zostaną prawidłowo wyczyszczone. Nie będzie wystarczająco dużo miejsca, aby ubrania mogły się przemieszczać w pralce, może też być za mało detergentu lub wody do skutecznego prania.
 6. Przykry zapach z pralki
  Niestety, pralki nie czyszczą się same i wymagają odpowiedniego serwisowania. Ciepła, wilgotna pralka to idealne środowisko dla rozwoju pleśni. Ponadto brud i zanieczyszczenia na ubraniach mogą utknąć w pralce, a następnie przenieść się na ubrania podczas kolejnego prania.
Dlaczego moje ubrania brzydko pachną?

Usuwanie przykrego zapachu z ubrań

Bez względu na ich przyczynę, możesz zwalczyć brzydkie zapachy ze swoich ubrań z proszkiem Vanish Oxi Action lub żelem Vanish Oxi Action. Wystarczy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami:

Zalecane

Proszek Vanish Oxi Action wielofunkcyjny odplamiacz do kolorów

Proszek Vanish Oxi Action wielofunkcyjny odplamiacz do kolorów

Instrukcje

 1. Zalej 10 g proszku wodą aż do wypełnienia miarki, po czym mieszaj przez 30 sek., temperatura wody max. 40°C.
 2. Nałóż mieszaninę na plamę na max. 5 min.
 3. W razie potrzeby potrzyj plamę. Tkaninę wypierz jak zwykle.
 4. Ważne: Przed użyciem Vanish Oxi Action należy zawsze postępować zgodnie z instrukcją użycia na opakowaniu i przestrzegać zaleceń producentów odzieży dotyczących prania.

Wskazówki ogólne

 • Szczegółowe informacje i wskazówki dotyczące stosowania podano na opakowaniu.
 • Trzymać z dala od dzieci i zwierząt domowych. Przechowywać produkt wyłącznie w oryginalnym pojemniku i zawsze zamykać.
 • Nie wystawiać produktu na bezpośrednie działanie słońca.
 • Przed użyciem sprawdź trwałość barwnika, nanosząc produkt na niewidoczną część tkaniny, a następnie wypłucz i pozostaw do wyschnięcia.
 • Aby uzyskać najlepszy efekt, konieczne może być powtórzenie niektórych czynności.