Wzmocniona formuła Oxi Action skutecznie zwalczy brzydkie zapachy, usunie plamy ochroni kolory przed zafarbowaniem. Vanish dodany do prania gwarantuje higieniczną czystość - to oznacza, że Twoje ubrania będą czyste, świeże i pachnące, a wszystkie plamy będą usunięte. Dowiedz się jak działa Vanish i jak uchronić się przed plamami.

Dlaczego moje ubrania pachną stęchlizną po praniu?

Nieprzyjemny zapach stęchlizny na ubraniach po praniu to wina wilgoci, którą zatrzymują w sobie tkaniny. Główne przyczyny to:

 • Zostawienie prania w pralce po skończonym cyklu prania. Przykry zapach to często efekt pozostawienia mokrych ubrań w pralce lub suszarce bębnowej.
 • Przechowywanie wilgotnych ubrań w wilgotnych, ciemnych albo szczelnie zamkniętych miejscach. Zapach stęchlizny może pojawić się nawet w przypadku długiego przechowywania suchych ubrań w szufladzie czy szafie.
 • Zanieczyszczone urządzenie. Jeśli suche i dobrze wietrzone pranie pachnie stęchlizną, problemem może być pleśń lub wilgoć utrzymująca się w pralce lub suszarce bębnowej.
Dlaczego moje ubrania pachną stęchlizną po praniu?

Sposoby zachowania świeżego zapachu odzieży

Wiesz już, skąd bierze się zapach stęchlizny - dowiedz się jak go uniknąć! Stosuj się do kilku wskazówek poniżej i nie zapomnij o żelu Vanish Oxi Action lub proszku Vanish Oxi Action do kolorowych lub białych tkanin:

Sposoby zachowania świeżego zapachu odzieży

Zalecane

Wielofunkcyjny żel Vanish Oxi Action do kolorów

Wielofunkcyjny żel Vanish Oxi Action do kolorów

Instrukcje

 1. Wylej 2 ml żelu Vanish na plamę i potrzyj używając nakrętki od butelki.
 2. Pozostaw produkt na tkaninie max. 10 minut.
 3. Wypłucz porządnie lub pierz jak zwykle. Uzupełnij korek zgodnie z instrukcją prania.

Porady

 • Gdy pralka skończy prać, wyjmij pranie jak najszybciej. Nie pozwól, aby ubrania leżały wilgotne.
 • Rozwieś pranie do suszenia od razu po wyjęciu z pralki. Światło i ciepło powstrzymują rozwój pleśni, a suszenie na słońcu pozwala utrzymać świeży zapach ubrań (odwróć odzież na lewą stronę, aby nie wyblakła).
 • Przechowuj suche ubrania w miejscu zapewniającym dostęp powietrza. Nie odkładaj ubrań, dopóki nie wyschną i pamiętaj, aby nie przepełniać szuflad ani szafy, by powietrze mogło swobodnie cyrkulować.
 • Utrzymuj urządzenie w czystości. Uruchom pustą pralkę z programem prania w gorącej wodzie z detergentem, aby usunąć brzydkie zapachy. Gdy urządzenie nie jest używane, pozostaw drzwiczki otwarte, aby umożliwić wietrzenie.

To proste wskazówki, które gwarantują pokonanie stęchlizny i świeży zapach ubrań po każdym praniu.

Porady

Wskazówki ogólne

 • Szczegółowe informacje i wskazówki dotyczące stosowania podano na opakowaniu.
 • Trzymać z dala od dzieci i zwierząt domowych. Przechowywać produkt wyłącznie w oryginalnym pojemniku i zawsze zamykać.
 • Nie wystawiać produktu na bezpośrednie działanie słońca.
 • Przed użyciem sprawdź trwałość barwnika, nanosząc produkt na niewidoczną część tkaniny, a następnie wypłucz i pozostaw do wyschnięcia.
 • Aby uzyskać najlepszy efekt, konieczne może być powtórzenie niektórych czynności.