W pościeli

Łóżka bywają siedliskiem przeróżnych plam - od tych po nieudanym śniadaniu w pościeli do codziennych plam od potu. Pranie prześcieradeł, poszew i poszewek to nie lada wyzwanie. Na szczęście dla Vanisha to nie problem. Oto kilka wskazówek, jak dbać o czystość pościeli.


Zmiana pościeli


Według wielu ekspertówpościel należy zmieniać raz w tygodniu. Po siedmiu dniach spania w tej samej pościeli w łóżku gromadzi się niezliczona ilość brudu, potu itp. Zaniechanie regularnych zmian pościeli jest bardzo niehigieniczne. Podczas snu nasze ciało pozbywa się milionów komórek martwej skóry, a ponieważ przeciętnie spędzamy w łóżku od siedmiu do ośmiu godzin na dobę, to naturalne, że pościel jest siedliskiem różnego rodzaju zanieczyszczeń. Brudna pościel może być odpowiedzialna za wiele chorób, a zwłaszcza za choroby skórne. Jeśli nabierzesz nawyku prania pościeli co tydzień, unikniesz również nagromadzania się w niej plam, tak więc korzyści będą nie tylko zdrowotne.

Oto kilka rad, jak namaczać pościel:

1. Można to zrobić w proszku Vanish Gold. Niektóre produkty Vanish są przeznaczone do kolorów, inne do białych tkanin. Używaj zawsze tych właściwych.

2. Pamiętaj, że białą pościel można namaczać o wiele dłużej.

3. Po prostu napełnij umywalkę, miskę lub wannę ciepłą wodą. Włóż pranie do namoczenia i dodaj miarkę wybranego produktu Vanish.

4. Wypierz pranie jak zawsze. Hurra, plamy zniknęły!

Już wiesz jak pozbyć się plam z pościeli. Teraz przyjrzyjmy się różnym rodzajom plam, które mogą się na niej znaleźć:
Plamy z potu

Plamy z potu są bardzo powszechne i bardzo widoczne, zwłaszcza na białej pościeli. Pamiętaj, żeby nie czekać z praniem. Jeśli tylko zauważysz żółtawy okrąg na poszewce lub prześcieradle, oznacza to, że masz do czynienia z plamami od potu. Nie martw się tym! Wystarczy namoczyć taką pościel w Vanishu i po wypraniu będzie jak nowa!
Plamy po jedzeniu

Śniadanie w łóżku, czy przekąska o północy? Plamy po jedzeniu są częste na poszwach od kołder. Są to najczęściej plamy po sokach, czekoladzie, herbacie i jajkach. To problem łatwy do uniknięcia - wystarczy przynieść jedzenie do łóżka na tacy lub jeść przysmaki, które nie przysporzą ci plam, na przykład popcorn!


Podsumowując, im więcej czynności wykonujesz w łóżku, tym bardziej się ono brudzi. Rozwiązaniem jest ograniczenie czasu spędzanego w łóżku oraz pranie pościeli raz w tygodniu (oraz odkurzanie łóżka raz w miesiącu!). Dbaj o czystość łóżka z produktami Vanish!