Z pościeli korzystamy codziennie. Niestety na jej powierzchni gromadzą się zanieczyszczenia, takie jak sierść zwierząt, pot, czasem resztki jedzenia. To idealna pożywka dla roztoczy i drobnoustrojów, które w ciepłym i wilgotnym środowisku namnażają się w bardzo szybkim tempie. Pościel ma bezpośredni kontakt z naszą skórą, dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak wyprać pościel, by była czysta i świeża.

Sięgnij po płyn Vanish Oxi Action Extra Hygiene* , a jeśli Twoja pościel jest biała – wzmocnij efekt prania proszkiem lub płynem Vanish Oxi Action do białych tkanin. Skuteczna formuła Vanish Oxi Action Extra Hygiene zabija 99,9% bakterii, zapewniając tym samym higieniczną czystość Twojej ulubionej pościeli. Co więcej, Vanish zwalcza nieprzyjemne zapachy i jest bezpieczny nawet dla delikatnych tkanin, gdyż nie zawiera chloru. Z kolei Vanish dedykowany białym tkaninom, wzmocni efekt prania białej pościeli i sprawi, że nawet po 50 praniach biel będzie jak nowa!

* Produktów biobójczych należ używać z zachowaniem środków ostrożności. Przed każdym użyciem należy przeczytać etykietę i informacje dotyczące produktu.

JAK PRAĆ POŚCIEL W PRALCE?

Przed praniem pościeli warto ją odwrócić na lewą stronę i pozamykać zamki lub pozapinać guziki. Do prania rewelacyjnie sprawdzi się płyn Vanish Oxi Action Extra Hygiene, który nie tylko czyści, ale i dezynfekuje. Można go stosować zarówno do kolorowych, jak i do białych tkanin. Siła aktywnego tlenu Vanish wnika głęboko we włókna, dzięki czemu skutecznie usuwa plamy i  zabrudzenia, a także zabija aż 99,9% bakterii! Wystarczy przed praniem właściwym namoczyć materiał w płynie wymieszanym z wodą w odpowiednich proporcjach na maksymalnie 1 godzinę,  a następnie wyprać jak zwykle.

 • Jeśli Twoja pościel jest biała, wzmocnij efekt prania, stosując Vanish Oxi Action do białych tkanin, które znajdziesz w wygodnych formatach żelu, płynu i proszku. Dodawaj jedną miarkę Vanisha do każdego prania i przedłuż życie Twoich ulubionych tkanin! Moc aktywnego tlenu wnika głęboko w strukturę tkaniny, skutecznie czyszcząc ją oraz zapewniając śnieżnobiałą biel. W przypadku pojedynczych plam możesz użyć produktów Vanish również bezpośrednio na plamę i później wyprać jak zwykle.

Zalecane

Płyn Vanish Oxi Action Hygiene

Płyn Vanish Oxi Action Hygiene

DODAJ DO PRANIA

 1. Wlej 100ml płynu Vanish razem z detergentem do komory szuflady pralki.
 2. Upierz jak zwykle.

ZAPIERZ PRZED PRANIEM

 1. Nanieś 2ml płynu bezpośrednio na plamę, tak aby przykryć całą jej powierzchnię.
 2. Potrzyj plamę.
 3. Pozostaw produkt na tkaninie max. 5 minut.
 4. Używaj płynu Vanish razem z detergentem jak w instrukcji prania.

NAMOCZ

 1. Dodaj 100ml płynu Vanish Oxi Action Extra Hygiene do 4 litrów ciepłej wody (40˚C).
 2. Namaczaj przez 1 godzinę.
 3. Wypierz jak zwykle albo dokładnie wypłucz.

Zalecane

Vanish Oxi Action do prania białego

Vanish Oxi Action do prania białego

DODAJ DO PRANIA

 1. Dodaj 1 miarkę (trudne i zaschnięte plamy) lub 1/2 miarki (zwykłe plamy) Vanisha do głównej komory szuflady pralki razem ze środkiem do prania.
 2. Upierz jak zwykle.

W przypadku wyjątkowo trudnych plam:

ZAPIERZ PRZED PRANIEM

 1. Dobrze wymieszaj 1/4 miarki proszku z 3/4 miarki wody.
 2. Nałóż mieszankę na całą powierzchnię plamy.
 3. Użyj dolnej części miarki do rozprowadzenia mieszanki po powierzchni plamy. Pozostaw na materiale maksymalnie do 5 minut.
 4. Upierz jak zwykle.

NAMOCZ

 1. Dodaj jedną miarkę do 4l wody.
 2. Pozostaw ubrania w wodzie na max. 6h.
 3. Potrzyj plamę przed wypłukaniem.
 4. Upierz jak zwykle.

W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania.

JAK PRAĆ POŚCIEL – TEMPERATURA I TRYB PRANIA

Częstą praktyką jest pranie pościeli w bardzo wysokiej temperaturze, takiej jak 60°C, a nawet 90-95°C. Wysoka temperatura prania, choć skutecznie usuwa zanieczyszczenia i drobnoustroje, jest szkodliwa dla tkanin. Z płynem Vanish Oxi Action Extra Hygiene nie musisz narażać swojej pościeli na działanie gorącej wody, gdyż zabija bakterie już w 40°C! Dzięki praniu w niższej temperaturze kolor tkanin nie blaknie, a materiał nie mechaci się i nie przeciera tak szybko. Innowacyjna formuła dezynfekująca pozwala pozbyć się 99,9% bakterii z powierzchni pościeli.

W przypadku intensywnych plam warto sięgnąć po odplamiacz Vanish do Białego w formie proszku, aby wzmocnić efekt prania i uzyskać nieskazitelną biel tkanin i higieniczną czystość.

Pamiętaj, że najpopularniejsze programy do prania pościeli w pralce to: tryb bawełna, AntyAlergia i pranie delikatne (nazwy mogą się różnić w zależności od marki Twojego urządzenia). Zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest Twoja pościel. Jeśli to satyna lub jedwab, koniecznie wybierz tryb delikatny, który dzięki łagodnym obrotom bębna zminimalizuje ryzyko uszkodzenia tkaniny.

JAK CZĘSTO PRAĆ POŚCIEL?

Aby każdego dnia spać w czystej pościeli, należy ją regularnie prać. Częstotliwość zmiany ulubionych poszewek to kwestia indywidualna, jednak jeśli naprawdę chcesz zachować ich higieniczną czystość, zaleca się pranie pościeli co 2-3 tygodnie. W sezonie letnim, kiedy noce są cieplejsze i więcej się pocimy, warto to robić częściej.

Nie obawiaj się częstego prania. Vanish jest bezpieczny dla tkanin i kolorów, ponieważ nie zawiera chloru i jest skuteczny nawet w niskich temperaturach. Stosując Vanish, chronisz kolory i jakość ulubionych tkanin. Dzięki temu materiał nie niszczy się tak szybko, pozostaje miękki i przyjemny w dotyku.  Dbając o ulubioną pościel z produktami Vanish zapewniasz sobie komfortowy wypoczynek i przedłużysz życie swojej ulubionej pościeli.