Dywany zwykle służą nam przez długie lata. Każdego dnia są one jednak narażone na zabrudzenia, zwłaszcza jeśli znajdują się w miejscach o dużym natężeniu ruchu – na schodach lub w przedpokoju. Na dywanach mogą osadzać się również brzydkie zapachy, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o ich czystość i odpowiednią pielęgnację. Dbaj o dywany w Twoim domu z Vanishem i ciesz się ich ładnym wyglądem przez długie lata.

Aby dobrze wyprać dywan w domu, nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu. Możesz to zrobić ręcznie przy pomocy piany lub szamponu do dywanów Vanish. Preparaty, które usuwają 5 razy więcej zanieczyszczeń niż same odkurzacze, są łatwe w użyciu i świetnie sprawdzą się na dużych powierzchniach. Moc aktywnego tlenu skutecznie poradzi sobie nawet z silnymi zabrudzeniami. Zaufaj sile produktów Vanish. Ciesz się higieniczną czystością i świeżością dywanów w Twoim domu!

JAK WYPRAĆ DYWAN W DOMU?

Przed zastosowaniem środków piorących porządnie odkurz dywan. Detergenty nie są w stanie rozpuścić włosów, resztek jedzenia czy zwierzęcej sierści, które często gromadzą się na chodnikach i wnikają w głąb ich włókien. Im dokładniej odkurzysz dywan, tym efekty prania bardziej Cię zadowolą.

Szampon do czyszczenia dywanów Vanish to domowe rozwiązanie o profesjonalnych rezultatach. Szampon, który po wymieszaniu z wodą w odpowiednich proporcjach tworzy pianę, należy równomiernie rozprowadzić na powierzchni dywanu, najlepiej zwilżoną czystą gąbką lub niefarbującą ściereczką. Gdy piana znajdzie się na całym dywanie, wówczas należy pozostawić ją do całkowitego wyschnięcia. Zwykle trwa to około 2 godzin. W tym czasie składniki aktywne Vanisha wnikają w głąb włókien i rozpuszczają cząsteczki brudu, które podczas późniejszego odkurzania są usuwane z powierzchni dywanu.

Zalecane

Vanish Proszek do dużych powierzchni dywanów

VANISH PIANA DO CZYSZCZENIA DYWANÓW I TAPICEREK

Instrukcje

  1. Mocno wstrząśnij i rozpyl Vanish na docelowej powierzchni.
  2. Rozprowadź pianę za pomocą niefarbującej, czystej szczotki lub czystej, wilgotnej gąbki.
  3. Pozostaw na 2 godziny lub do wyschnięcia, a następnie odkurz.
  4. W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania. Piana Vanish jest idealna do miejsc o dużym natężeniu ruchu jak korytarze, schody czy przedsionki, a także do czyszczenia tapicerki.

Zalecane

Pianka Vanish do prania dywanów i tapicerek

VANISH SZAMPON DO DYWANÓW I TAPICERKI DO PRANIA RĘCZNEGO

Instrukcje

  1. Odkurz dywan.
  2. Dodaj szampon do dywanów Vanish do wody (maks. 40°C) w stosunku 1:9.
  3. Wymieszaj do powstania piany i rozprowadź równomiernie.
  4. Pozostaw do wyschnięcia i ponownie odkurz dywan.

JAK WYPRAĆ DYWAN NA SUCHO?

Pranie na sucho, czyli bez użycia wody, to najszybszy, a jednocześnie bardzo skuteczny sposób na odświeżenie dywanu i pozbycie się zabrudzeń z jego powierzchni.

Tu świetnie sprawdzi się piana do czyszczenia dywanów i tapicerek Vanish, której formuła została opracowana z myślą o silnym, zaschniętym brudzie. Preparat skutecznie usuwa uporczywe plamy, ale również brzydkie zapachy. Idealnie sprawdzi się do czyszczenia dużych dywanów, np.: w przedpokoju, salonie czy sypialni.

Pamiętaj, że w trakcie czyszczenia najważniejsze jest, aby pianę rozprowadzić na powierzchni dywanu równomiernie. Produkt możesz delikatnie wetrzeć we włókna, a gdy dywan wyschnie, odkurz go dokładnie.

JAK PRAĆ FUTRZANY DYWAN?

Futrzaste dywany ze względu na dłuższe włosie są nieco trudniejsze w czyszczeniu. Zanieczyszczenia takie jak włosy, piasek czy resztki jedzenia z puchatego dywanu najlepiej wytrzepać, a potem jeszcze odkurzyć i postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu piany lub szamponu.

Zarówno piana, jak i szampon przeznaczony do prania dywanów Vanish wyjątkowo zmiękczają włókna. Dywan po praniu będzie puszysty i przyjemny w dotyku, co jest szczególnie istotne w przypadku powierzchni w długim włosiem. Jeśli masz w domu pupila, z pewnością ucieszy Cię również fakt, że Vanish usuwa 3 razy więcej zwierzęcej sierści, niż samo odkurzanie!