Każdemu może przydarzyć się sytuacja, w której zaplami ubranie tuszem z długopisu. Skuwka długopisu zsunęła Ci się w kieszeni? A może Twoje dziecko postanowiło dać upust swojej kreatywności na rękawie bluzki? Mimo że na pierwszy rzut oka sytuacja może wydawać się trudna, to nie trzeba się tym przejmować. Wystarczy sięgnąć po sprawdzone środki!

JAK SPRAĆ DŁUGOPIS?

W Internecie wręcz roi się od domowych sposobów na usunięcie plam z długopisu. Można znaleźć sugestie użycia lakieru do włosów, perfum, czy kremu do golenia. Choć część z nich faktycznie jest skuteczna w pozbywaniu się zabrudzeń, to większość nie nadaje się do bezpiecznego stosowania na wszystkich rodzajach tkanin. Aby usunąć plamę, ale przy tym nie zniszczyć materiału, sięgnij po sprawdzone rozwiązanie – produkty Vanisha.

Pamiętaj, że łatwiej usunąć świeże plamy z długopisu, dlatego, gdy zauważysz taką u siebie – działaj szybko! Im szybciej zareagujesz, tym łatwiej będzie wywabić plamę. Jeśli jednak mierzysz się ze starym zabrudzeniem, sięgnij po odplamiacz Vanish w formie wygodnego w użyciu żelu. Na plamy z długopisu świetnie sprawdzi się skoncentrowany odplamiacz w żelu do stosowania miejscowego. Jest idealny do wywabiania plam w trudno dostępnych miejscach jak kołnierze czy mankiety. Ma uniwersalne zastosowanie, gdyż sprawdza się zarówno do odplamiania kolorowych, jak i białych tkanin. Co więcej, działa już po 30 sekundach!

TRUDNE DO USUNIĘCIA PLAMY PO DŁUGOPISIE

Do usunięcia trudnej plamy z długopisu na ubraniu możesz zastosować również wielofunkcyjny żel Vanish Oxi Action do kolorowych tkanin, który skutecznie pozbędzie się plam już w 20°C, dlatego można go bezpiecznie stosować na delikatnych materiałach. Dzięki temu, że działa już w niskich temperaturach, dba o to, by ubrania po praniu dłużej wyglądały jak nowe. Dodatkowo żel Vanish zwalcza nieprzyjemne zapachy dzięki sile aktywnego tlenu, zapewniając nieskazitelną czystość Twoich ubrań.

Miejscowy odplamiacz w żelu rewelacyjnie sprawdzi się do usuwania plam z ubrań wykonanych np. z poliestru czy bawełny. Jego uniwersalna formuła jest skuteczna zarówno na białych, jak i kolorowych tkaninach. Produkt ma specjalną końcówkę z wypustkami, aby łatwo i precyzyjnie nanieść żel na zabrudzone miejsce.

Do prania bardziej delikatnych materiałów, np. wełny czy jedwabiu, lepiej sprawdzi się wielofunkcyjny odplamiacz w żelu do kolorów Vanish Oxi Action. Moc aktywnego tlenu wnika głęboko w tkaninę i skutecznie usuwa nawet trudne, zaschnięte plamy z długopisu. Dzięki temu, że odplamiacz nie zawiera chlorowych wybielaczy i jest skuteczny już w 20°C, nie tylko chroni kolory ubrań, ale również sprawia, że dłużej wyglądają jak nowe.

Zalecane

Vanish odplamiacz w zelu

VANISH SKONCENTROWANY ODPLAMIACZ W ŻELU

Instrukcje

 1. Obróć końcówkę do pocierania, aby ją otworzyć.
 2. Wyciśnij żel na plamę i pocieraj okrężnym ruchem.
 3. Pozostaw żel na maksymalnie 5 minut.
 4. Wypierz ubranie tak jak zwykle.

ZALECANE

Żel vanish oxi action do koloru

ŻEL VANISH OXI ACTION DO KOLOROWYCH TKANIN

DODAJ DO PRANIA

 1. Dodaj do głównej komory szuflady pralki razem ze zwykłym środkiem do prania. Na trudne i zaschnięte plamy użyj 100ml. W innych przypadkach użyj 50ml. 1 korek = 60ml

W przypadku wyjątkowo trudnych plam:

ZAPIERZ PRZED PRANIEM

 1. Wylej 2 ml żelu Vanish na plamę i potrzyj, używając nakrętki od butelki.
 2. Pozostaw produkt na tkaninie max. 10 minut.
 3. Wypłucz porządnie lub pierz jak zwykle. Uzupełnij korek zgodnie z instrukcją prania.

NAMOCZ UBRANIE

 1. Dodaj jedną miarkę do 4l wody.
 2. Pozostaw ubrania w wodzie na max. 1h.
 3. Potrzyj plamę przed wypłukaniem.
 4. Upierz jak zwykle.

Przed użyciem Vanish Oxi Action zawsze postępuj zgodnie z instrukcją użycia na opakowaniu i przestrzegaj zaleceń producentów odzieży dotyczących prania.