Jak dobrze wyprać ręczniki? Chcemy, by były miękkie, ale również higienicznie czyste. Idealnie, jeśli na długo zachowają też swoje żywe kolory. Możesz to osiągnąć bez gotowania ręczników we wrzątku. Produkty Vanish zapewniają skuteczne pranie nawet w niskich temperaturach, dzięki czemu właściwości i kolory tkaniny na długo pozostają jak nowe.

JAK DOBRZE WYPRAĆ RĘCZNIKI?

Pranie ręczników ma na celu usunięcie zabrudzeń, resztek kosmetyków i innych zanieczyszczeń, które mogą gromadzić się na materiale w trakcie użytkowania. Ręczniki mogą być podatne na rozwój bakterii i grzybów ze względu na wilgoć, która sprzyja ich namnażaniu. Pranie z użyciem odpowiednio dobranych produktów Vanish pomaga eliminować te mikroorganizmy, zapewniając higienę użytkowania. Płyn Vanish Oxi Action Extra Hygiene to rozwiązanie, którego potrzebujesz.

 • Ręczniki są często używane do wycierania ciała po kąpieli lub rąk po myciu, dlatego istotne jest, aby były higieniczne czyste. Stosując Vanish Oxi Action Extra Hygiene eliminujesz ryzyko namnażania się bakterii na ich powierzchni. Zyskujesz pewność, że Twoje rzeczy do higieny osobistej są naprawdę czyste.

Pamiętaj, że brak odpowiednich środków do prania ręczników może prowadzić do powstawania nieprzyjemnych zapachów, m.in. na skutek namnażania się wspomnianych już bakterii, grzybów i pleśni w zakamarkach materiału. Pranie ręczników w płynie Vanish Oxi Action Extra Hygiene usuwa zanieczyszczenia i zabija 99,9% bakterii, pozostawiając ręczniki świeże i czyste.

JAK PRAĆ NOWE RĘCZNIKI?

Podczas procesu produkcji ręczniki mogą być poddawane obróbce chemicznej, takiej jak barwienie czy stosowanie środków konserwujących. Również podczas przechowywania i transportu nowe ręczniki mogą ulec zabrudzeniu na skutek działania kurzu, pyłu, czy innych substancji fabrycznych. Płyn Vanish Oxi Action Extra Hygiene pozwala na usunięcie tych zanieczyszczeń, zapewniając czystość i higienę, przed pierwszym użyciem ręczników.

Zdarza się, że nowe ręczniki są sztywne lub szorstkie ze względu na skład tkaniny i obróbkę fabryczną. Pranie w delikatnym produkcie pomaga złagodzić tkaninę, sprawiając, że materiał będzie miękki i przyjemny w dotyku, a aktywny tlen sprawia, że tkanina ręczników staje się bardziej chłonna, co jest istotne dla ich funkcji wchłaniania wody.

JAK ZACHOWAĆ BIEL RĘCZNIKÓW PO PRANIU?

Od pierwszego prania stosuj proszek Vanish do białych tkanin, dzięki czemu Twoje jasne ręczniki zachowają swoją nieskazitelną biel nawet do 50 prań. Vanish jest skuteczny nawet w tak niskich temperaturach jak 20°C, dzięki czemu ręczniki pozostaną miękkie i puszyste na dłużej.

Zalecane

Płyn Vanish Oxi Action Hygiene

Płyn Vanish Oxi Action Hygiene

Aby zabić 99,9% bakterii i dogłębnie wyczyścić ręczniki

 1. Dodaj 100 ml płynu do 4 l wody o temperaturze 40°C.
 2. Pozostaw do namoczenia przez maksymalnie 1 godzinę. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy potrzeć plamę przed spłukaniem.
 3. Po namoczeniu należy prać tak jak zwykle. Użyj zwykłego detergentu i dodaj kolejną miarkę płynu Vanish.

Zalecane

Vanish Oxi Action do prania białego

Vanish Oxi Action do prania białego

DODAJ DO PRANIA

 1. Dodaj 1 miarkę (trudne i zaschnięte plamy) lub 1/2 miarki (zwykłe plamy) Vanisha do głównej komory szuflady pralki razem ze środkiem do prania.
 2. Upierz jak zwykle.

W przypadku wyjątkowo trudnych plam:

ZAPIERZ PRZED PRANIEM

 1. Dobrze wymieszaj 1/4 miarki proszku z 3/4 miarki wody.
 2. Nałóż mieszankę na całą powierzchnię plamy.
 3. Użyj dolnej części miarki do rozprowadzenia mieszanki po powierzchni plamy. Pozostaw na materiale maksymalnie do 5 minut.
 4. Upierz jak zwykle.

NAMOCZ UBRANIE

 1. Dodaj jedną miarkę do 4l wody.
 2. Pozostaw ubrania w wodzie na max. 6h.
 3. Potrzyj plamę przed wypłukaniem.
 4. Upierz jak zwykle.

W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania.

JAK PRAĆ RĘCZNIKI, ŻEBY BYŁY MIĘKKIE I PUSZYSTE?

Jest kilka wskazówek, które warto stosować, aby tkanina materiału nie zbijała się, była miękka w dotyku, a jednocześnie dobrze wchłaniała wodę.

 • Nie używaj zbyt dużo środka piorącego, ponieważ jego nadmiar może pozostawić resztki na tkaninie, więc Twoje ręczniki będą szorstkie. Z kolei przy zbyt małej ilości środka czyszczącego ręczniki mogą nie być odpowiednio czyste. Wybierz Vanisha z bezpieczną formułą aktywnego tlenu i stosuj go zgodnie z instrukcją, którą znajdziesz na każdym opakowaniu naszych produktów.
 • Zbyt intensywne wirowanie ręczników może powodować skręcanie się włókien i wpływać na ich puszystość. Wybierz program wirowania o umiarkowanej prędkości.
 • Pranie w zbyt wysokiej temperaturze może prowadzić do uszkodzenia struktury włókien materiału. Proszki i żele do prania Vanish działają skutecznie w niskich temperaturach, dlatego używaj ich do każdego prania, by zachować puszystość swoich ręczników.

Choć zmiękczacze tkanin pomagają zachować puszystość ręczników, mogą również pozostawić osad na materiale i zmniejszyć chłonność. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pranie w niskich temperaturach i stosowanie proszków Vanish Oxi Action, które dzięki sile aktywnego tlenu usuwają zabrudzenia i przywracają higieniczną czystość nawet podczas prania w temperaturze 20°C.

Bielsza biel i dezynfekcja Twoich ręczników są w zasięgu ręki z produktami Vanisha!