Przygotowanie tapicerki do czyszczenia

Zanim przystąpisz do czyszczenia tapicerki w samochodzie, ważne jest, aby odpowiednio ją przygotować. Dlatego też najpierw usuń z niej nadmiar brudu i kurzu, np. odkurzaczem z różnymi końcówkami.

Przed przystąpieniem do czyszczenia tapicerki, zawsze warto sprawdzić instrukcje producenta dotyczące prania danego rodzaju materiału. Niektóre tkaniny mogą wymagać specjalnego traktowania, ponieważ są wrażliwe na określone środki czyszczące, w tym domowe preparaty czy samą technikę prania.

Domowe sposoby na czyszczenie tapicerki

Wiele osób uważa sok z cytryny za naturalny środek czyszczący, również jeśli chodzi o wnętrze auta. Możesz spróbować nałożyć niewielką jego ilość na plamę i delikatnie przetrzeć ją miękką szmatką. Pamiętaj jednak, że wyjątkowo delikatne materiały mogą ulec odbarwieniu, a stare zabrudzenia pozostaną oporne ta takie czyszczenie.

Oczekiwanych rezultatów może też nie przynieść mieszanka octu i wody czy płyn do naczyń. Często po ich użyciu pozostają ciemniejsze brzegi plamy, przez co zabrudzenia są nadal widoczne.

Profesjonalne środki do czyszczenia tapicerki

Aby mieć pewność, że tapicerka w samochodzie znów będzie w idealnym stania, najlepiej wybrać sprawdzone środki, które nie tylko skutecznie usuną nawet najstarsze zabrudzenia, ale nie uszkodzą materiału.

Vanish Oxi Action Spray do dywanów i tapicerki skutecznie usuwa plamy już w 30 sekund i nie wymaga zapierania. Umożliwia łatwe i szybkie dozowanie produktu na plamę, nawet jeśli ta jest w trudno dostępnym miejscu, a dodatkową korzyścią jest to, że zwalcza brzydkie zapachy, o które nietrudno w zamkniętej przestrzeni auta.

Wyjątkowo skuteczna jest też Vanish Piana do czyszczenia dywanów i tapicerek, która usuwa 5 razy więcej zabrudzeń w porównaniu do zwykłego odkurzania. Wystarczy nałożyć piankę na plamę, odczekać zgodnie z instrukcją na opakowaniu, a następnie odkurzyć zabrudzone miejsce.

Na rynku dostępne są też inne odplamiacze, ale przed ich użyciem upewnij się, że są bezpieczne dla tkanin. W przeciwnym razie tapicerka może się odbarwić, zwłaszcza jeśli ich składnikiem jest chlor.

Zalecane

Vanish Oxi Action Spray do dywanów i tapicerki

Vanish Oxi Action Spray do dywanów i tapicerki

Instrukcje

  1. Usuń nadmiar brudu i otwórz opakowanie.
  2. Spryskaj plamę i pozostaw maksymalnie na 5 minut.
  3. Zetrzyj plamę i usuń pozostałość produktu za pomocą czystej ściereczki.

W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania.

Zalecane

Vanish Piana do czyszczenia dywanów i tapicerek

Vanish Piana do czyszczenia dywanów i tapicerek

Instrukcje

  1. Mocno wstrząśnij i rozpyl na docelowej powierzchni.
  2. Rozprowadź pianę za pomocą niefarbującej, czystej szczotki lub czystej, wilgotnej gąbki.
  3. Pozostaw na 2 godziny lub do wyschnięcia, a następnie odkurz.

W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania.

Domowe sposoby przedstawione w artykule powstały na podstawie dogłębnej analizy tematu i doświadczenia autorów.

Pamiętaj, żeby zawsze sprawdzić dany sposób na małym niewidocznym fragmencie materiału - tak żeby mieć pewność, że tkanina nie ulegnie uszkodzeniu.