Firanki to subtelny dodatek we wnętrzu, który czyni je cieplejszym i przytulniejszym. Nic więc dziwnego, że stanowią okienną dekorację wielu domów i mieszkań. Jednak im dłużej firanki są używane, tym bardziej są narażone na różnego rodzaju zanieczyszczenia, np.: tłuszcz, kurz, dym papierosowy, parę wodną, co przyczynia się do ich stopniowego szarzenia. Zatem, jak prać firanki, żeby były białe i stanowiły piękną ozdobę w domu na długie lata?

Rozwiązanie jest proste – sięgnij po Vanisha! Płyn do płukania i proszek do prania firanek Vanish to bezpieczne środki dla każdego rodzaju materiału. Sprawdzą się w pielęgnacji nawet najbardziej delikatnych tkanin, gdyż nie zawierają chloru. Siła aktywnego tlenu pozwoli pozbyć się nawet największych zabrudzeń z firanek oraz przywróci im naturalną biel. Dowiedz się, jak wyprać firany, aby uzyskać profesjonalne rezultaty!

JAK PRAĆ FIRANKI, ŻEBY BYŁY BIAŁE?

Proszek do prania oraz płyn do płukania firanek Vanish przywrócą śnieżnobiałą biel firankom w Twoim domu. Vanish jest skuteczny oraz bezpieczny dla wszystkich rodzajów tkanin, nawet tych ze sztucznych włókien. Oba środki doskonale sprawdzą się zarówno podczas prania ręcznego, jak i w pralce. Dodatkowo innowacyjna formuła płynu do płukania dba o włókna i lekko je usztywnia, przez co firany zyskują doskonały kształt i jeszcze piękniej prezentują się w oknie.

Zalecane

Vanish Proszek do dużych powierzchni dywanów

VANISH PROSZEK DO PRANIA FIRANEK

Instrukcje

  1. Pranie ręczne: Rozpuść 37 g proszku w 10 l wody w temperaturze 30°C – max 40°C. Postępuj zgodnie z zaleceniami producentów firanek. Firanki powinny być zamaczane stopniowo i po upraniu dokładnie wypłukane. Firanki należy wieszać jeszcze mokre.
  2. Pranie w pralce: Pralka powinna być napełniona w 1/4 swojej normalnej zawartości. Temperatura prania: 30°C – max 40°C.

Zalecane

Pianka Vanish do prania dywanów i tapicerek

VANISH PŁYN DO PŁUKANIA FIRANEK

Instrukcje

  1. Płukanie ręczne: Wstrząśnij przed użyciem. Rozpuść 125 ml płynu w 10 l wody (dla wszystkich twardości wody) i zamieszaj. Włóż uprzednio uprane firanki i pozostaw na 5 minut. Postępuj zgodnie z zaleceniami producentów firanek.
  2. Płukanie w pralce: Wstrząśnij przed użyciem. Dodaj 125 ml płynu (dla wszystkich twardości wody) do komory przeznaczonej na płyn do płukania.

JAK PRAĆ FIRANKI W PRALCE AUTOMATYCZNEJ?

Aby zapewnić Twoim firankom wyjątkową biel, do prania w pralce dodaj miarkę Vanisha. Pralkę należy wypełnić w ¼ jej zawartości i prać w programie dedykowanym delikatnym tkaninom. Dzięki temu, że Vanish działa już w niskich temperaturach, dba o to, by firanki po praniu dłużej wyglądały jak nowe. Aktywny tlen (oxi) zawarty w formule Vanisha, siłą tysięcy bąbelków wnika głęboko w tkaninę i rozbija molekuły plamy, zapewniając tkaninom nieskazitelną czystość i wyjątkową biel.

Zamiast wyrzucać stare tkaniny, przywróć im dawny blask z Vanishem i zadbaj przy okazji o środowisko.

JAK CZĘSTO PRAĆ FIRANY?

  • Aby zachować naturalną biel i świeżość firanek, najlepiej prać je raz na kwartał. Zwłaszcza gdy wiszą w pomieszczeniach, gdzie są narażone na częste działanie pary wodnej, tłuszczu czy dymu. Vanish, dzięki mocy aktywnego tlenu, zwalcza nieprzyjemne zapachy, dlatego doskonale sprawdzi się do prania firanek kuchennych, na których oprócz zanieczyszczeń osadza się również woń smażonego jedzenia.
  • Okienne dekoracje, które wiszą w pomieszczeniach mniej narażonych na osadzanie się brudu, takie jak: gabinety, sypialnia, garderoba, wystarczy prać raz na 4–6 miesięcy. Do prania firanek warto zastosować płyn do płukania firanek Vanish. Produkt dba o włókna tkanin i delikatnie usztywnia je, przez co firanki po praniu utrzymują ładny kształt na dłużej.