Plamy z herbaty nie należą do rzadkości, zwłaszcza jeśli delektujesz się ulubionym napojem każdego dnia. Często nie jesteśmy ich w stanie zauważyć od razu i próbujemy sprać, dopiero kiedy wnikną w tkaninę i zmienią kolor. Bez względu na to, czy to krople z porannego kubka, czy rozlana filiżanka herbaty podczas spotkania, sprawdź jakich produktów użyć, aby przywrócić ubraniom piękny wygląd i higieniczną czystość.

USUWANIE PLAM Z HERBATY - O CZYM PAMIĘTAĆ?

Znalazłeś starą plamę z herbaty na koszuli i obawiasz się, że ubranie jest nie do odratowania? Nic bardziej mylnego. Siła aktywnego tlenu w produktach Vanisha pozwala usunąć nawet te zabrudzenia, które głęboko wniknęły w tkaninę i z czasem zmieniły kolor.

Bez użycia odpowiednich środków stare plamy z herbaty mogą być kłopotliwe do usunięcia, ponieważ napój zawiera taniny, które są naturalnymi barwnikami i substancjami organicznymi. Mają zdolność do głębokiego wnikania w materiał, a z czasem zabrudzenia mogą zmieniać kolor na bardziej intensywny. Jeśli lubisz słodką herbatę, pamiętaj, że cukier czy barwniki w sokach owocowych mogą dodatkowo utrwalić plamę.

Jeśli plama jest świeża, delikatnie odsącz nadmiar płynu, przykładając do ubrania papierowy ręcznik. Możesz też użyć czystej ściereczki. Unikaj rozcierania plamy, ponieważ może to tylko pogłębić wnikanie barwnika w tkaninę.

JAK POZBYĆ SIĘ STARYCH PLAM Z HERBATY?

Wywabiając plamy z herbaty na obrusie lub ulubionej bluzce należy pamiętać, aby zadbać o materiał, zwłaszcza, jeśli jest delikatny i nie można go prać w wysokiej temperaturze. Do prania zasadniczego użyj proszku Vanish Oxi Action do kolorów z aktywnym tlenem który, dogłębnie wnika w tkaninę i rozbija strukturę molekularną plamy, skutecznie ją usuwając. Produkty Vanisha nie zawierają wybielaczy, które mogą wybarwić tkaniny.

Jeśli mierzysz się z wyjątkowo trudnymi plamami, żel Vanish Oxi Action do kolorowych tkanin najlepiej zastosować bezpośrednio na plamę, przed praniem zasadniczym, wcierając płyn w zabrudzone miejsce za pomocą nakrętki. Ma tę zaletę, że usuwa uporczywe plamy w niskich temperaturach (20°C), a dodatkowo chroni przed zafarbowaniem i jest idealny do wełny i jedwabiu.

Zalecane

PROSZEK VANISH OXI ACTION WIELOFUNKCYJNY ODPLAMIACZ DO KOLORÓW

PROSZEK VANISH OXI ACTION WIELOFUNKCYJNY ODPLAMIACZ DO KOLORÓW

DODAJ DO PRANIA

 1. Dodaj 1 miarkę (trudne i zaschnięte plamy) lub 1/2 miarki (zwykłe plamy) Vanisha do głównej komory szuflady pralki razem ze środkiem do prania.
 2. Upierz jak zwykle.

W przypadku wyjątkowo trudnych plam:

ZAPIERZ PRZED PRANIEM

 1. Dobrze wymieszaj 1/4 miarki proszku z 3/4 miarki wody.
 2. Nałóż mieszankę na całą powierzchnię plamy.
 3. Użyj dolnej części miarki do rozprowadzenia mieszanki po powierzchni plamy. Pozostaw na materiale maksymalnie do 5 minut.
 4. Upierz jak zwykle.

NAMOCZ UBRANIE

 1. Dodaj jedną miarkę do 4l wody.
 2. Pozostaw ubrania w wodzie na max. 1h.
 3. Potrzyj plamę przed wypłukaniem.
 4. Upierz jak zwykle.

W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania.

Zalecane

Pianka Vanish do prania dywanów i tapicerek

ŻEL VANISH OXI ACTION DO KOLOROWYCH TKANIN

DODAJ DO PRANIA

 1. Dodaj do głównej komory szuflady pralki razem ze zwykłym środkiem do prania. Na trudne i zaschnięte plamy użyj 100ml. W innych przypadkach użyj 50ml. 1 korek = 60ml

W przypadku wyjątkowo trudnych plam:

ZAPIERZ PRZED PRANIEM

 1. Wylej 2 ml żelu Vanish na plamę i potrzyj, używając nakrętki od butelki.
 2. Pozostaw produkt na tkaninie max. 10 minut.
 3. Wypłucz porządnie lub pierz jak zwykle. Uzupełnij korek zgodnie z instrukcją prania.

NAMOCZ UBRANIE

 1. Dodaj jedną miarkę do 4l wody.
 2. Pozostaw ubrania w wodzie na max. 1h.
 3. Potrzyj plamę przed wypłukaniem.
 4. Upierz jak zwykle.

Przed użyciem Vanish Oxi Action zawsze postępuj zgodnie z instrukcją użycia na opakowaniu i przestrzegaj zaleceń producentów odzieży dotyczących prania.