Maliny to nie tylko smakowe doznania, ale również wyzwanie, jeśli ślady po owocach zostaną na ubraniach czy innych tekstyliach. Bez względu na to, czy rozkoszujesz się malinami prosto z ogrodu, czy delektujesz się konfiturami, plamy z malin mogą być uciążliwe i trudne do usunięcia. Sprawdź jak skutecznie pozbyć się uporczywych zabrudzeń, chroniąc kolor ulubionych ubrań. Ciesz się smakiem malin bez obaw o trwałe plamy.

CZY MALINY SIĘ SPIERAJĄ?

Maliny mają naturalne barwniki – taniny, które mogą spowodować trudności w usuwaniu plam. Zastanawiasz się dlaczego? Wspomniane substancje mogą przenikać w głąb tkanin i zostawiać widoczne i trudne do usunięcia ślady. Warto też wspomnieć o soku z malin, który jest idealnym dodatkiem do jesiennej herbaty czy smakowitych konfiturach, chętnie dodawanych do deserów. Przetwory z malin zwykle zawierają cukier i  dodatkowe barwniki, które sprawiają, że plama jest wyjątkowo trudna do wywabienia. Ponadto, im starsze zabrudzenie, tym ciężej się go pozbyć. Dlatego potrzebujesz odpowiednich środków, które skutecznie poradzą sobie nawet z tak trudnymi plamami.

Chcąc usunąć trudną plamę, często popełniamy błąd, podkręcając temperaturę prania, przez co nasze ubrania szybciej się niszczą i tracą swój kolor. Aby skutecznie usunąć nawet bardzo trudne plamy w niskiej temperaturze, do każdego prania używaj Vanisha. Aktywny tlen zawarty w formułach Vanish Oxi Action, dogłębnie wnika w tkaninę i rozbija strukturę molekularną plamy. Ponieważ nie zawiera wybielacza, który może wybarwić materiał, jest bezpieczny dla Twoich ubrań i przedłuża ich żywotność.

CO ZROBIĆ Z PLAMĄ Z MALIN?

Jeśli plama z malin jest świeża, zdejmij nadmiar owoców lub konfitury z powierzchni ubrania.

 • Nie rozcieraj plamy, ponieważ w ten sposób rozprowadzasz barwnik po większej powierzchni tkaniny.
 • Przepłucz plamę zimną wodą, trzymając ubranie pod bieżącym strumieniem. Zimna woda pomoże pozbyć się części barwnika i zmniejszy ryzyko, że głęboko wniknie w tkaninę.
 • Możesz także delikatnie namoczyć plamę w zimnej wodzie przez kilka minut.

 

Nie zapomnij o zastosowaniu odpowiednich środków do prania! Proszek Vanish Oxi Action do kolorów to najlepszy wybór, aby Twoje ulubione rzeczy były czyste i zachowały swój piękny wygląd na dłużej. Vanish usuwa plamy w sposób bezpieczny dla tkanin i kolorów, a dodatkowo, dzięki innowacyjnej formule, chroni kolory przed zafarbowaniem podczas prania. Dzięki temu kolory Twoich ubrań wyglądają jak nowe na dłużej.

Nie musisz się przejmować, jeśli na Twoje bluzce są stare i zaschnięte już plamy z malin lub innych owoców, a Ty spieszysz się na ważne spotkanie. Vanish skoncentrowany odplamiacz w żelu z innowacyjną końcówką do pocierania zabrudzeń działa już w 30 sekund! Dzięki sile aktywnego tlenu szybko usuniesz zabrudzenia nawet z trudno dostępnych miejsc jak kołnierzyk czy mankiety.

Zalecane

PROSZEK VANISH OXI ACTION WIELOFUNKCYJNY ODPLAMIACZ DO KOLORÓW

PROSZEK VANISH OXI ACTION WIELOFUNKCYJNY ODPLAMIACZ DO KOLORÓW

DODAJ DO PRANIA

 1. Dodaj 1 miarkę (trudne i zaschnięte plamy) lub 1/2 miarki (zwykłe plamy) Vanisha do głównej komory szuflady pralki razem ze środkiem do prania.
 2. Upierz jak zwykle.

W przypadku wyjątkowo trudnych plam:

ZAPIERZ PRZED PRANIEM

 1. Dobrze wymieszaj 1/4 miarki proszku z 3/4 miarki wody.
 2. Nałóż mieszankę na całą powierzchnię plamy.
 3. Użyj dolnej części miarki do rozprowadzenia mieszanki po powierzchni plamy. Pozostaw na materiale maksymalnie do 5 minut.
 4. Upierz jak zwykle.

NAMOCZ UBRANIE

 1. Dodaj jedną miarkę do 4l wody.
 2. Pozostaw ubrania w wodzie na max. 1h.
 3. Potrzyj plamę przed wypłukaniem.
 4. Upierz jak zwykle.

W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania.

Zalecane

Pianka Vanish do prania dywanów i tapicerek

VANISH SKONCENTROWANY ODPLAMIACZ W ŻELU

Instrukcje

 1. Wylej 2 ml żelu Vanish na plamę i potrzyj, używając nakrętki od butelki.
 2. Pozostaw produkt na tkaninie max. 10 minut.
 3. Wypłucz porządnie lub pierz jak zwykle. Uzupełnij korek zgodnie z instrukcją prania.
 4. Przed użyciem Vanish Oxi Action zawsze postępuj zgodnie z instrukcją użycia na opakowaniu i przestrzegaj zaleceń producentów odzieży dotyczących prania.