Soczyste borówki, dojrzewające w promieniach letniego słońca to smak, który zdecydowanie kojarzy się z wakacjami i leśnymi wędrówkami. Plamy z borówek na ubraniu lub obrusie mogą być jednak trudne do usunięcia, ale nie ma powodu do rozpaczy. Z produktami Vanisha skutecznie pozbędziesz się uporczywych zabrudzeń i przywrócisz ulubionym ubraniom piękny wygląd. Podpowiadamy jak poradzić sobie ze świeżymi i tymi już osadzonymi plamami z borówek czy jagód, abyś mógł smakować lato, kiedy tylko masz na to ochotę.

Plama z borówek – dlaczego jest tak trudna do wywabienia?

Plamy po borówkach mają przede wszystkim intensywny kolor, więc od razu kwalifikujemy je, jako te trudne do wywabienia. Ciemna barwa to jednak nie wszystko.

Borówki zawierają naturalne barwniki, które mają zdolność głębokiego wnikania w strukturę tkaniny, powodując trwałe zabarwienie. Co więcej, wspomniane barwniki, zwłaszcza w przypadku świeżych plam z borówek lub jagód, mogą łatwo rozprzestrzeniać się na większą powierzchnię materiału, przez co zabrudzenie jest zdecydowanie bardziej widoczne i trudniejsze do całkowitego usunięcia.

Leśne owoce to także naturalne kwasy, które w przypadku niektórych rodzajów materiałów działają podobnie jak środki wybielające i przebarwiają tkaninę. Nie tylko zmieniają jej kolor, ale też utrudniają przywrócenie pierwotnego wyglądu. Właśnie dlatego tak ważne są skuteczne środki, które wybierzemy do wywabiania tych plam.

Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że plamy po borówkach często są tłuste. Mimo że te owoce zawierają śladowe ilości naturalnych olejków, to często są składnikiem deserów na bazie śmietany czy innych dań, zawierających tłuszcze. Co ciekawe, zdarza się, że plama z borówek nie jest widoczna od razu! Dopiero z czasem zabrudzenia zaczynają zmieniać kolor i stają się bardziej widoczne.

Dlatego jeśli jedząc owoce, widocznie zabrudziłeś ubranie, nie zwlekaj z wywabieniem plamy! Natychmiast przemyj ją zimną wodą. Staraj się to zrobić jak najszybciej, aby zapobiec wchłanianiu barwnika przez tkaninę.

Czym usunąć plamy z borówek?

Plamy po owocach możesz skutecznie i bezpiecznie usunąć z produktami Vanisha. Jeśli chcesz zaatakować plamy punktowo, zanim włożysz ubranie do pralki, nanieś Vanish Oxi Action odplamiacz do tkanin w sprayu bezpośrednio na zabrudzenie (koniecznie po obu stronach tkaniny). Inną opcją jest dodanie do prania proszku Vanish Oxi Action. Aktywny tlen zawarty w formułach Vanisha, dogłębnie wnika w tkaninę i rozbija strukturę molekularną plamy, skutecznie ją usuwając w sposób bezpieczny dla koloru ubrania. Nie musisz się obawiać, że Twoje ulubione rzeczy się odbarwią.

Zalecane

Vanish Oxi Action proszek do koloru

Vanish Oxi Action proszek do koloru

Instrukcje

  1. Dobrze wymieszaj 1/4 miarki proszku z 3/4 miarki wody.
  2. Nałóż mieszankę na całą powierzchnię plamy.
  3. Użyj dolnej części miarki do rozprowadzenia mieszanki po powierzchni plamy. Pozostaw na plamie maksymalnie do 5 minut. Upierz jak zwykle.

W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania. Dodaj miarkę do każdego prania, aby przedłużyć życie swoich ubrań!

Zalecane

Vanish Oxi Action Odplamiacz do tkanin w sprayu

Vanish Oxi Action Odplamiacz do tkanin w sprayu

Instrukcje

  1. Usuń nadmiar zabrudzeń i otwórz dyszę. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, produkt należy jak najszybciej nanieść na plamę.
  2. Nanieś bezpośrednio na plamę (po obu stronach tkaniny).
  3. Pozostaw na maksymalnie 5 minut.
  4. Wypierz ubranie w pralce tak jak zwykle.

W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania. Nanoś produkt bezpośrednio na trudne plamy.