Intensywnie czerwony lub mocno fioletowy sok z jagód potrafi przysporzyć sporo kłopotów, jeśli przypadkowo zabrudzimy nim ubrania. Wszystkim miłośnikom tych soczystych owoców podpowiadamy jak skutecznie sprać plamy z jagód, aby ulubione ubrania odzyskały pierwotną czystość, a jednocześnie materiał, z którego są wykonane, nie został uszkodzony. Poznaj tajniki usuwania plam z Vanishem i ciesz się owocowym smakiem, nie martwiąc się o trwałe zabrudzenia.

Czy trudno usunąć plamy z jagód?

Jagody, jak większość owoców, zawierają silne barwniki, które mogą przenikać w głąb tkanin. Sok o czerwonym, fioletowym lub niebieskim zabarwieniu pozostawia trwałe ślady, zwłaszcza jeśli nie zostanie szybko zaprany. Przy świeżych plamach z jagód, trzeba działać szybko.

 • Jak najszybciej zdejmij nadmiar owoców z powierzchni ubrania i przepłucz plamę wodą.
 • Unikaj rozcierania plamy, aby nie rozprzestrzeniać barwnika.

Istnieje wiele skutecznych domowych metod usuwania plam z jagód, ale pamiętaj, że niektóre z nich mogą nie być odpowiednie dla delikatnych lub kolorowych materiałów. Ważne jest również, aby przestrzegać instrukcji prania na metce, ponieważ wiele tkanin nie może być pranych w wysokich temperaturach. Dlatego też polecamy Vanish Oxi Action, który wykorzystuje siłę aktywnego tlenu i co najważniejsze – skutecznie usuwa zabrudzenia nawet w niskich temperaturach, takich jak 20°C! Jest bezpieczny i delikatny, nie zawiera w sobie chloru. Aktywny tlen zawarty w formułach Vanisha, dogłębnie wnika w tkaninę i rozbija strukturę molekularną plamy, skutecznie ją usuwając.

JAK USUNĄĆ PLAMĘ Z JAGÓD?

Proszek Vanish Oxi Action do kolorów to najlepsze rozwiązanie, jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje modne ubrania na pewno zachowają intensywną barwę. Możesz go bezpiecznie stosować do tkanin kolorowych noszonych na co dzień, wykonanych z np. bawełny, poliestru, lnu czy dżinsu. Warto dodawać go do każdego prania, ponieważ chroni kolor przed zafarbowaniem, a także jest skuteczny nawet w niskich temperaturach, dzięki czemu Twoje ubrania zachowają żywe kolory na dłużej.

Jeśli mierzysz się już z utrwalonymi plamami z jagód, użyj żelu Vanish Oxi Action do kolorowych tkanin jeszcze przed praniem zasadniczym. Rozprowadź żel bezpośrednio na plamie, a następnie upierz tkaninę jak zwykle. Wybierając ten produkt, nie musisz się martwić o delikatne materiały jak wełna czy jedwab. Możesz go stosować nie tylko spierając uporczywe plamy z jagód, ale do każdego innego prania, ponieważ przedłuży życie Twoich ulubionych ubrań.

Zalecane

Vanish Oxi Action proszek do koloru

Vanish Oxi Action proszek do koloru

DODAJ DO PRANIA

 1. Dodaj 1 miarkę (trudne i zaschnięte plamy) lub 1/2 miarki (zwykłe plamy) Vanisha do głównej komory szuflady pralki razem ze środkiem do prania.
 2. Upierz jak zwykle.

W przypadku wyjątkowo trudnych plam:

ZAPIERZ PRZED PRANIEM

 1. Dobrze wymieszaj 1/4 miarki proszku z 3/4 miarki wody.
 2. Nałóż mieszankę na całą powierzchnię plamy.
 3. Użyj dolnej części miarki do rozprowadzenia mieszanki po powierzchni plamy. Pozostaw na materiale maksymalnie do 5 minut.
 4. Upierz jak zwykle.

NAMOCZ UBRANIE

 1. Dodaj jedną miarkę do 4l wody.
 2. Pozostaw ubrania w wodzie na max. 1h.
 3. Potrzyj plamę przed wypłukaniem.
 4. Upierz jak zwykle.

W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania.

Zalecane

Vanish Oxi Action żel do prania kolorów

Vanish Oxi Action żel do prania kolorów

DODAJ DO PRANIA

 1. Dodaj do głównej komory szuflady pralki razem ze zwykłym środkiem do prania. Na trudne i zaschnięte plamy użyj 100ml. W innych przypadkach użyj 50ml. 1 korek = 60ml

W przypadku wyjątkowo trudnych plam:

ZAPIERZ PRZED PRANIEM

 1. Wylej 2 ml żelu Vanish na plamę i potrzyj, używając nakrętki od butelki.
 2. Pozostaw produkt na tkaninie max. 10 minut.
 3. Wypłucz porządnie lub pierz jak zwykle. Uzupełnij korek zgodnie z instrukcją prania.

NAMOCZ UBRANIE

 1. Dodaj jedną miarkę do 4l wody.
 2. Pozostaw ubrania w wodzie na max. 1h.
 3. Potrzyj plamę przed wypłukaniem.
 4. Upierz jak zwykle.

Przed użyciem Vanish Oxi Action zawsze postępuj zgodnie z instrukcją użycia na opakowaniu i przestrzegaj zaleceń producentów odzieży dotyczących prania.