Ketchup zawiera różnorodne składniki, takie jak: pomidory, ocet, cukier, sól, przyprawy i olej roślinny. Te substancje mogą powodować trwałe plamy na tkaninach. Za widoczne zabrudzenia odpowiadają również barwniki, które nadają mu charakterystyczny czerwony kolor. Substancje te mogą przenikać w głąb włókien tkanin, utrudniając ich usunięcie. Zastanawiasz się, jak usunąć plamy z ketchupu?

Mamy na to sposób! Wystarczy sięgnąć po produky Vanish Oxi Action! Vanish stosowany jako dodatek do prania skutecznie usuwa plamy już w niskich temperaturach. Radzi sobie nawet z tak trudnym wyzwaniem jak plama z ketchupu.

JAK USUNĄĆ PLAMY Z KETCHUPU?

Uniwersalny proszek Vanish Oxi Action dzięki sile aktywnego tlenu usuwa nawet zaschnięte plamy, które zdążyły już wniknąć w strukturę włókien. Nie zawiera wybielacza, więc jest bezpieczny dla kolorów. Dodając go bezpośrednio do prania, chronisz kolory przed zafarbowaniem.

Jeszcze większe wyzwanie mogą stanowić plamy z ketchupu na białych i jasnych tkaninach. Rozwiązaniem jest Vanish do białych ubrań, dostępny zarówno w formacie proszku jak i żelu, który nie tylko usuwa nawet bardzo uporczywe plamy, ale także zapewnia ubraniom długotrwałą biel. Pamiętaj, że używanie jedynie zwykłego środka piorącego może spowodować, że biel tkanin z czasem zszarzeje. Dlatego do każdego prania dodawaj Vanisha, który zapewni idealną biel ubrań nawet po 50 praniach! Jest przy tym bezpieczny dla jasnych tkanin, w kolorach takich jak beż lub jasna szarość.

Zalecane

PROSZEK VANISH OXI ACTION WIELOFUNKCYJNY ODPLAMIACZ DO KOLORÓW

PROSZEK VANISH OXI ACTION WIELOFUNKCYJNY ODPLAMIACZ DO KOLORÓW

DODAJ DO PRANIA

 1. Dodaj 1 miarkę (trudne i zaschnięte plamy) lub 1/2 miarki (zwykłe plamy) Vanisha do głównej komory szuflady pralki razem ze środkiem do prania.
 2. Upierz jak zwykle.

W przypadku wyjątkowo trudnych plam:

ZAPIERZ PRZED PRANIEM

 1. Dobrze wymieszaj 1/4 miarki proszku z 3/4 miarki wody.
 2. Nałóż mieszankę na całą powierzchnię plamy.
 3. Użyj dolnej części miarki do rozprowadzenia mieszanki po powierzchni plamy. Pozostaw na materiale maksymalnie do 5 minut.
 4. Upierz jak zwykle.

NAMOCZ UBRANIE

 1. Dodaj jedną miarkę do 4l wody.
 2. Pozostaw ubrania w wodzie na max. 1h.
 3. Potrzyj plamę przed wypłukaniem.
 4. Upierz jak zwykle.

W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania.

Zalecane

Pianka Vanish do prania dywanów i tapicerek

ŻEL VANISH OXI ACTION DO BIAŁYCH TKANIN

DODAJ DO PRANIA

 1. Dodaj do głównej komory szuflady pralki razem ze zwykłym środkiem do prania. Na trudne i zaschnięte plamy użyj 100ml. W innych przypadkach użyj 50ml. 1 korek = 60ml

W przypadku wyjątkowo trudnych plam:

ZAPIERZ PRZED PRANIEM

 1. Wylej 2 ml żelu Vanish na plamę i potrzyj, używając nakrętki od butelki.
 2. Pozostaw produkt na tkaninie max. 10 minut.
 3. Wypłucz porządnie lub pierz jak zwykle. Uzupełnij korek zgodnie z instrukcją prania.

NAMOCZ UBRANIE

 1. Dodaj jedną miarkę do 4l wody.
 2. Pozostaw ubrania w wodzie na max. 6h.
 3. Potrzyj plamę przed wypłukaniem.
 4. Upierz jak zwykle.

Przed użyciem Vanish Oxi Action zawsze postępuj zgodnie z instrukcją użycia na opakowaniu i przestrzegaj zaleceń producentów odzieży dotyczących prania.

USUWANIE TRUDNYCH PLAM DZIĘKI SILE AKTYWNEGO TLENU

Wielofunkcyjny odplamiacz do koloru w formie proszku to doskonały wybór do usuwania trudnych plam z bawełny, poliestru, lnu czy jeansu. Aby sprawić, by Twoje ubrania wyglądały jak nowe na dłużej, pierz je w niższej temperaturze  – dodanie proszku Vanish Oxi Action pozwala usunąć zabrudzenia nawet w zimnej wodzie o temperaturze 20°C.  Dzięki temu uchronisz ubrania przed zafarbowaniem i utratą koloru.

Do usuwania plam z białych i jasnych ubrań siegnij po Vanish Oxi Action do białych tkanin. Wielofunkcyjny odplamiacz w żelu skutecznie usuwa plamy, a jednocześnie jest bezpieczny nawet dla tak delikatnych tkanin, jak wełna czy jedwab. Skoncentrowany żel Vanish pomaga zachować idealną biel tkanin nawet po 50 praniach, dlatego dodawaj go do środka piorącego już od pierwszego prania.