Istnieje wiele sprawdzonych domowych metod usuwania plam z truskawek, jednak często wymagają one zastosowania agresywnych środków czyszczących czy intensywnego pocierania tkaniny. Nie każdy materiał jest odporny na tak gwałtowne działanie. Ważne jest nie tylko przestrzeganie instrukcji prania na metkach Twoich ulubionych ubrań, ale też dobór odpowiednich środków, które nie tylko pomogą pozbyć się plamy, ale jednocześnie będą delikatne dla materiału, na którym je zastosujemy. Odplamiacze Vanish Oxi Action odpowiadają na wszystkie potrzeby; skutecznie usuwają nawet bardzo trudne plamy w sposób bezpieczny dla kolorów i tkanin.

CZY PLAMA Z TRUSKAWEK ZEJDZIE?

Plamy z truskawek mogą być trudne do usunięcia z kilku powodów. Po pierwsze, owoce zawierają naturalne barwniki, takie jak antocyjany, które nadają im intensywnie czerwony kolor, ale jednocześnie mają zdolność przenikania w głąb tkanin, co tylko utrwala plamy. Truskawki zawierają dodatkowo kwas cytrynowy, który może wchodzić w reakcje chemiczne z tkaninami, co zdecydowanie utrudnia usunięcie plam.

Zaschnięta plama z truskawek jest jeszcze trudniejsza do usunięcia. To jednak żadne wyzwanie dla Vanisha. Szybkie przepłukanie plamy zimną wodą oraz stosowanie odpowiednich produktów i metod usuwania plam skutecznie rozprawi się nawet ze starymi plamami z truskawek.

JAK SKUTECZNIE USUNĄĆ PLAMĘ Z TRUSKAWEK?

Odplamiacz Vanish w sprayu to doskonały sposób na usunięcie plam z truskawek, nawet z trudno dostępnych miejsc i z delikatnych materiałów. Spray pozwala na łatwe i precyzyjne nanoszenie produktu bezpośrednio na trudną plamę bez konieczności wcierania go w delikatny materiał. Formuła Vanisha z aktywnym tlenem zaczyna działać już w 30 sekund. Pamiętaj, aby nanieść produkt na obie strony zabrudzonego materiału!

Przy już utrwalonych plamach sięgnij po żel Vanish Oxi Action do kolorowych tkanin, który możesz nałożyć bezpośrednio na plamę i delikatnie wetrzeć za pomocą nakrętki. Następnie dodaj Vanish do prania zasadniczego. Pamiętaj, że produkty Vanisha nie wymagają prania w wysokich temperaturach, która może powodować, że ubrania mechacą się, tracą swój kolor i kształt. Żel Vanish usuwa uporczywe plamy już w temperaturze 20°C.

Zalecane

Vanish odplamiacz w sprayu

VANISH OXI ACTION ODPLAMIACZ DO TKANIN W SPRAYU

Instrukcje

 1. Usuń nadmiar zabrudzeń i otwórz dyszę. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, produkt należy jak najszybciej nanieść na plamę.
 2. Nanieś produkt bezpośrednio na plamę (po obu stronach tkaniny).
 3. Pozostaw na maksymalnie 5 minut.
 4. Wypierz ubranie w pralce tak jak zwykle.

Zalecane

Żel vanish oxi action do koloru

ŻEL VANISH OXI ACTION DO KOLOROWYCH TKANIN

DODAJ DO PRANIA

 1. Dodaj do głównej komory szuflady pralki razem ze zwykłym środkiem do prania. Na trudne i zaschnięte plamy użyj 100ml. W innych przypadkach użyj 50ml. 1 korek = 60ml

W przypadku wyjątkowo trudnych plam:

ZAPIERZ PRZED PRANIEM

 1. Wylej 2 ml żelu Vanish na plamę i potrzyj, używając nakrętki od butelki.
 2. Pozostaw produkt na tkaninie max. 10 minut.
 3. Wypłucz porządnie lub pierz jak zwykle. Uzupełnij korek zgodnie z instrukcją prania.

NAMOCZ UBRANIE

 1. Dodaj jedną miarkę do 4l wody.
 2. Pozostaw ubrania w wodzie na max. 1h.
 3. Potrzyj plamę przed wypłukaniem.
 4. Upierz jak zwykle.

Przed użyciem Vanish Oxi Action zawsze postępuj zgodnie z instrukcją użycia na opakowaniu i przestrzegaj zaleceń producentów odzieży dotyczących prania.