Dywany i problem ze stopami

Istnieje wiele lepkich, śliskich, plamiących substancji, ale największym zagrożeniem dla naszych dywanów jesteśmy m ysami - a dokładniej mówiąc,nasze stopy. Plama znajdzie się na dywanie wyłącznie, jeśli ktoś (albo coś, na przykład jeden z naszych futrzanych przyjaciół) wniesie ją na dywan - chlapiąc, rozpryskując, upuszczając, a najczęściej - przynosząc plamiącą substancję na własnych stopach. Na szczęście, czasy, kiedy plamy z dywanu były koszmarem, minęły - dziś dywany wyglądają jak nowe dzięki Vanish. Sporządziliśmy listę pięciu rodzajów najczęściej występujących plam na dywanach i zdradzimy Wam, jak się ich pozbyć.W każdym przypadku, należy najpierw usunąć z dywanu nadmiar substancji - ostrożnie, tak, aby się nie rozniosła - a potem odkurzyć plamę.


Błoto


Zacznijmy od tego, co jest najbardziej oczywiste. Najlepiej zaczekać, aż błoto przeschnie - większość będziemy w stanie usunąć ręcznie albo przy pomocy szczotki. Aby usunąć pozostałość, należy przewietrzyć pokój i posypać zaplamione miejsce środkiem Vanish Powerpowder. Nie należy czyścić na raz powierzchni większej, niż 80x80cm. Proszek trzeba wetrzeć w dywan szorstką szczotką. Odczekać dwadzieścia minut, aż proszek zwiąże substancję plamiącą, a potem dokładnie odkurzyć dywan.

Psie odchody

Bardzo nieprzyjemne, ale z pewnością sytuacja będzie się z czasem poprawiać dzięki zaostrzeniu przepisów, dotyczących sprzątania psich odchodów. Najlepsze, co możesz zrobić (jeśli zdołasz!) to zebrać jak najwięcej papierowym ręcznikiem, który pochłonie wilgoć, a następnie spryskać obszar plamy środkiem Vanish Pet Spray i pozostawić go na dywanie na pięć minut. Przetrzeć dywan czystą ściereczką, aby plama zniknęła.

Jedzenie

Plamy z żywności na dywanie mogą wydawać się trudne do usunięcia, ale nie jest aż tak źle. Najlepszym produktem w tym wypadku jest Pianka Vanish. Należy solidnie potrząsnąć pojemnikiem, a następnie spryskać plamę z odległości mniej więcej piętnastu centymetrów. Natychmiast wytrzeć plamę czystą ściereczką. Powtórzyć ten proces w razie potrzeby - czasami trzeba to zrobić kilka razy, ale wreszcie plama zniknie bez śladu.

Guma

W tym wypadku, problem polega na wydobyciu gumy z włókien dywanu. Trzeba usunąć jej nadmiar, aby zapobiec ubrudzeniu większej powierzchni. Można w tym celu włożyć kostki lodu do szczelnie zamykanej plastikowej torebki i położyć ją na gumie. Kiedy guma ulegnie zamrożeniu, dużo łatwiej będzie wyciągnąć ją spomiędzy włókien. Pozostałości należy spryskać środkiem Pianka Vanish, podobnie, jak w przypadku usuwania plam z żywności.

Olej

Uważa się, że plamy z oleju silnikowego są praktycznie nie do wywabienia; jeśli jednak zastosujesz się do naszych wskazówek, powinno Ci się to udać. Na początek należy usunąć jak najwięcej oleju przy pomocy łyżeczki, ostrożnie, tak, aby nie uszkodzić włókien dywanu. Następnie nakładamy środek Vanish Powerpowder - ten sam, którym usuwa się plamy z błota, aby pochłonął olej; po mniej więcej dwudziestu minutach plamę można odkurzyć. Na resztki plamy nakładamy środek Pianka Vanish, pozostawiając go nieco dłużej, niż zwykle, a następnie usuwamy odplamiacz czystą ściereczką. Należy powtarzać tę procedurę do chwili, gdy plama zniknie.