Jak utrzymać biel tkanin latem

Biel to jeden z najbardziej klasycznych, pełen świeżości i klasy kolor, który sprawdza się doskonale podczas każdej pory roku.Każdy z nas ma w swoich szafach białe ubrania - koszule, bieliznę, ręczniki, pościel i sukienki. Chcemy, żeby wyglądały jak nowe przez długi czas.Jednak jeśli zależy Ci na tym, aby zachować idealną biel naszych tkanin, może to wymagać trochę więcej wysiłku niż w przypadku materiałów w innych kolorach.Na szczęście z pomocą przyjdzie Ci Vanish. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym Twoje białe tkaniny będą tak białe, jak wtedy, gdy były zupełnie nowe.


Dlaczego białe tkaniny szarzeją?

Bez względu na to jak wspaniale wyglądały Twoje białe tkaniny na początku, z czasem stają się one bardziej szare lub żółte. Nawet jeśli zakładasz białe ubrania tylko na specjalne okazje, po jakimś czasie staną się one bardziej szare, o ile nie zastosujesz wcześniej odpowiednich produktów, które je ochronią.

Plamy z trawy, plamy z potu, częste pranie czy silne słońce mogą źle wpływać na to, jak wyglądają Twoje białe ubrania. Może jednak zamiast wydawać nowe pieniądze i poświęcać czas na zakup nowych ubrań lepiej zadbać o to, żeby zachować śnieżną biel jak najdłużej?

Poradnik Vanish - jak dbać o białe tkaniny?

Poniżej znajdziesz cztery wskazówki, dzięki którym bez większego wysiłku sprawisz, że Twoje ubrania będą białe przez długi czas. Jedyne czego potrzebujesz to odpowiednie produkty Vanish.

1. Pranie z Vanish

Istnieje kilka domowych sposobów, które według powszechnych przekonań pomagają zapewnić tkaninom biel. Należy do nich stosowanie octu o niewielkim stężeniu, soku z cytryny, a nawet rozpuszczalnej aspiryny. Jednak produkty Vanish zostały specjalnie zaprojektowane w taki sposób, aby zachować idealną biel tkanin na dłużej, bez względu na to czy chodzi o szarzejącą pościel czy Twoją ulubioną koszulę.

Aby sprawić, że Twoje tkaniny będą do 3 odcieni bielsze*, dodaj miarkę Proszku Vanish Gold do Białych Tkanin do 4 litrów ciepłej wody i namocz tkaninę, pozostawiając ją maksymalnie na 6 godzin. Po namoczeniu należy wyprać jak zwykle lub dokładnie wypłukać.

Alternatywnie, możesz zastosować Płyn Vanish Gold do Białych Tkanin

2. Białe rzeczy pierz zawsze osobno

Mimo, że pranie białych rzeczy razem z innymi jasnymi kolorami wydaje się wygodniejsze i bardziej praktyczne, może to doprowadzić do zafarbowania tkanin. Dlatego białe rzeczy powinny być zawsze prane oddzielnie.

3. Nie wybielaj

Chlor, który jest jednym ze składników wybielaczy ma negatywny wpływ na białe tkaniny. W połączeniu z wysoką temperaturą żelazka i gorącą wodą sprawia on, że rzeczy stają się bardziej żółte. Dlatego stosuj wyłącznie produkty, które są przeznaczone specjalnie do białych tkanin.

4. Przechowuj białe rzeczy oddzielnie

Aby zachować biel Twoich tkanin, przechowuj je na osobnej półce, oddzielając je w ten sposób od ciemniejszych kolorów. Jeśli białe rzeczy, są przechowywane razem z innymi, mogą zostać na nich ślady innych kolorów. Przestrzeganie tych kilku prostych zasad wystarczy, aby zachować piękną biel Twoich tkanin przez kilka sezonów.

*W stosunku do poszarzałych tkanin. Wyniki mogą się różnić.