Białe ubrania pasują do każdej pory roku, a biała pościel albo tapicerka doda światła i przestrzeni każdemu pomieszczeniu. Pod warunkiem jednak, że rzeczy te są naprawdę białe. Na szczęście zachowanie śnieżnobiałej bieli nie musi być trudne. Vanish ze skuteczną formułą Oxi Action zachowuje biel Twoich ubrań na dłużej. Najlepsze rezultaty można osiągnąć używając Oxi Action w trzech krokach - najpierw wetrzeć, potem namoczyć, a na koniec wyprać w pralce. Pamiętaj, aby zawsze czytać instrukcje na opakowaniu. Poniżej znajdziesz więcej informacji o utrzymywaniu bieli ubrań w przypadku różnych tkanin i materiałów.

Pranie białych tkanin

Biały to biały i kropka. Nie wmawiaj sobie, że Twoja stara koszula ciągle jest biała, jeśli widzisz, że dawno już poszarzała i wyblakła. Nie musisz jednak kupować nowej. Sprawdź nasz proszek Oxi Action do białych tkanin i przekonaj się jak szybko i łatwo można sprawić, że białe tkaniny pozostaną białe nawet po 50 praniach. Wystarczy postępować zgodnie z prostą instrukcją namaczania białych tkanin:

Pranie białych tkanin

Zalecane

Proszek Vanish Oxi Action White wielofunkcyjny odplamiacz do białych tkanin

Proszek Vanish Oxi Action White wielofunkcyjny odplamiacz do białych tkanin

Instrukcje

 1. Zalej 10 g proszku wodą aż do wypełnienia miarki, po czym mieszaj przez 30 sek., temperatura wody max. 40°C.
 2. Nałóż mieszaninę na plamę na max. 5 min.
 3. W razie potrzeby potrzyj plamę. Tkaninę wypierz jak zwykle.
 4. Ważne: Przed użyciem Vanish Oxi Action należy zawsze postępować zgodnie z instrukcją użycia na opakowaniu i przestrzegać zaleceń producentów odzieży dotyczących prania.

Utrzymanie nieskazitelnej bieli biustonoszy

Biustonosze to wyjątkowa część garderoby. Nawet te wykonane ze zwykłych tkanin - takich jak bawełna czy poliester - są misternie splecione i przy czyszczeniu trzeba obchodzić się z nimi delikatnie, co nie znaczy, że nie można skutecznie usuwać z nich plam. W Vanish zalecamy do czyszczenia biustonoszy i zachowania ich bieli na dłużej użycie naszego żelu Oxi Action do białych tkanin. Żel znacznie łagodniej obchodzi się z delikatnymi tkaninami oraz usuwa również plamy i zwalcza brzydkie zapachy. Wystarczy, że zrobisz tak:

Zalecane

Wielofunkcyjny żel Vanish Oxi Action do białego

Wielofunkcyjny żel Vanish Oxi Action do białego

Instrukcje

 1. Wylej 2 ml żelu Vanish na plamę i potrzyj używając nakrętki od butelki.
 2. Pozostaw produkt na tkaninie max. 10 minut.
 3. Wypłucz porządnie lub pierz jak zwykle. Uzupełnij korek zgodnie z instrukcją prania.

Pranie ubrań bez wybielacza

Wybielacz może brzmi świetnie, ale naprawdę to nie jest dobry pomysł, aby go używać do wybielania Twoich koszul, koszulek czy pościeli. Wybielacze zawierają chlor i mogą powodować żółknięcie i matowienie tkanin szczególnie w wysokiej temperaturze. Stosuj produkty bez wybielaczy chlorowych - wybieraj te które są przeznaczone specjalnie do białych tkanin. W Vanish mamy ich całą gamę.

Jeśli chcesz zachować idealną biel białych tkanin na dłużej, to wystarczy, że zastosujesz powyższe wskazówki.

Pranie ubrań bez wybielacza

Porady

Łatwo wrzucić do pralki ubrania kolorowe i białe. Natomiast znacznie trudniej przyjąć na spokojnie efekt takiej decyzji. Od dawna wiadomo, że kolorowe rzeczy - przynajmniej niektóre - farbują w praniu. W praktyce oznacza to, że Twoje białe kiedyś ubrania po wyjęciu z pralki mogą mieć różne kolory, ale na pewno nie będzie to biel. Oddzielne pranie białych tkanin pozwoli oszczędza czas i pieniądze, zwłaszcza z Vanishem, który zachowa ich biel nawet po 50 praniach.

Wskazówki ogólne

 • Szczegółowe informacje i wskazówki dotyczące stosowania podano na opakowaniu.
 • Trzymać z dala od dzieci i zwierząt domowych. Przechowywać produkt wyłącznie w oryginalnym pojemniku i zawsze zamykać.
 • Nie wystawiać produktu na bezpośrednie działanie słońca.
 • Przed użyciem sprawdź trwałość barwnika, nanosząc produkt na niewidoczną część tkaniny, a następnie wypłucz i pozostaw do wyschnięcia.
 • Aby uzyskać najlepszy efekt, konieczne może być powtórzenie niektórych czynności.