Moda ekologiczna:

  Szybka moda to produkcja dużej liczby ubrań w krótkim czasie. Cel jest prosty - zapewnić stosunkowo tanie i modne ubrania jak największej liczbie osób bez oglądania się na jakość i trwałość używanych materiałów.

  Branża modowa w obecnych czasach tworzy wiele nowych trendów na każdy sezon. Ale ubrania kupowane w internecie i popularnych sklepach - choć wyglądają modnie - są zwykle wykonane niedbale i z materiałów niskiej jakości. Szybko się niszczą i nieuchronnie trafiają na wysypiska śmieci, przyczyniając się w dużym stopniu do zanieczyszczenia powietrza. Przemysł odzieżowy i tekstylny produkuje około 1,7 miliarda ton CO2 rocznie.

  Kupując ubrania lepiej zapłacić za nie nieco więcej i z przyjemnością używać przez lata (lub dziesięciolecia, jeśli będziemy o nie dbać!). W dłuższej perspektywie to nie tylko się opłaca, ale pomaga dbać o środowisko naturalne. Moda ekologiczna to nie jest przyszłość - to teraźniejszość i świadome decyzje, które możesz podjąć tu i teraz. Pomoże Ci nasz poradnik:

   

  1. Kupuj mniej ubrań
   Jednym ze sposobów dbania o środowisko jest po prostu kupowanie mniejszej liczby ubrań. Zainwestuj odzież dobrej jakości i dbaj o nią odpowiednio. Będzie Ci służyć przez lata. Kupuj ubrania, które można ze sobą zestawiać, aby tworzyć nowe kreacje i stylizacje. Nie czekaj z naprawą - nawet jeśli są to tylko małe rozdarcia. Dbaj o ubrania i używaj produktów, które pomogą Ci przedłużyć życie ubrań, takich jak naszeproszek Vanish Oxi Action i żel Vanish Oxi Action. Produkty te pomogą Ci usunąć plamy, ochronić kolory przed zafarbowaniem i zwalczyć brzydkie zapachy.
  2. Kupuj z drugiej ręki
   Zanim pójdziesz do sklepu po nowe ubrania, sprawdź używane rzeczy lumpeksach stacjonarnych i internetowych. To prawdziwa eko-moda, która może być naprawdę stylowa.
  3. Kupuj lokalnie
   Zakupy w lokalnych sklepach odzieżowych to świetny sposób na wspieranie idei ekologicznej mody. Nie musisz daleko jechać, więc pozostawisz mniejszy ślad węglowy. Dodatkowo wesprzesz lokalną społeczność i gospodarkę. Korzyści dla wszystkich!
  4. Unikaj syntetycznych materiałów
   Wiele syntetycznych tkanin — m.in. nylon i poliester — produkuje się z pochodnych ropy naftowej, co zwiększa emisję gazów cieplarnianych.* Staraj się wybierać bardziej ekologiczne produkty, sięgając po tkaniny lniane, konopne czy wełniane — wszystkie równie stylowe, ale bardziej przyjazne naszej planecie.
  5. Poszukaj informacji samodzielnie
   Wiedza to potęga, a świadomość pochodzenia Twoich ubrań, może pomóc w podejmowaniu bardziej ekologicznych decyzji. Ekologia staje się ważnym czynnikiem wpływającym na zakup, dlatego wiele marek stosuje coraz bardziej przejrzyste podejście w swojej polityce środowiskowej i społecznej. Wiele marek uczestniczy w inicjatywach ekologicznych i dba o pozyskiwanie surowców w sposób odpowiedzialny — wybieraj więc te, które są motorem zmian.

  Korzystaj z dostępnych informacji — poznanie materiałów i pochodzenia ulubionych ubrań nigdy nie było łatwiejsze. Ta wiedza pomoże Ci w podjęciu świadomej decyzji przy kolejnym zakupie.

   

  * https://goodonyou.eco/material-guide-nylon/

  Kupuj mniej ubrań