Zasada jest prosta. Czym wyższa temperatura w pralce, tym więcej zużywasz prądu. Czym więcej zużywasz prądu - tym więcej on Cię kosztuje i tym bardziej szkodzisz przyrodzie. Warto przerwać to zamknięte koło! Pranie w niskich temperaturach - 30°C - może przynieść zaskakująco dobre efekty i na pewno mocno zmniejszy ślad węglowy Twojego gospodarstwa domowego. Eksperci szacują, że jeśli na pięć prań, cztery będą robione w niskiej temperaturze, to do atmosfery rocznie trafi prawie o 400 kg mniej dwutlenku węgla*.

*https://coldwatersaves.org/

Korzyści z prania w niskiej temperaturze

Pranie w niskiej temperaturze ma same zalety i praktycznie nie ma wad:

 

 1. Przedłuża życie ubrań
  Lekko zabrudzone ubrania, które nosisz na co dzień i musisz często prać, wypierz niskiej temperaturze. Wysoka temperatura może uszkodzić tkaniny i włókna*.
 2. Zmniejsza emisję dwutlenku węgla
  Twoja pralka 90% energii zużywa do podgrzania wody**. Czym niższą ustawisz temperaturę, tym mniej tej energii zużyje. Pranie ubrań w niskiej temperaturze ma ogromne znaczenie dla ograniczenia emisji CO2, który zanieczyszcza powietrze.
 3. Skutecznie usuwa plamy
  To mit, że w niskim temperaturach nie da się usunąć plam. Tak było kiedyś, ale teraz Vanish doskonale radzi sobie z tym problemem kompleksowo. Od plam z atramentu po uporczywe plamy z potu - formuła w żelu Vanish Oxi Action i proszek Vanish Oxi Action skutecznie usunie plamy z Twoich ubrań w zimnym cyklu prania w temperaturze 30°C. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu.
 4. Oszczędza pieniądze
  Piorąc ubrania w niskiej temperaturze, oszczędzasz pieniądze, ponieważ nie zużywasz tyle energii elektrycznej na podgrzanie wody.
 5. Chroni delikatne tkaniny
  Tkaniny takie jak wełna, jedwab i akryl wręcz powinny być prane w niskiej temperaturze - wysokie temperatury w pralce mogą je uszkodzić!

*https://www.bosch-home.co.uk/customer-service/get-support/washing-machines/is-it-better-to-wash-my-clothes-in-cold-or-hot-water
**https://coldwatersaves.org/

img

Wskazówki ogólne

 • Szczegółowe informacje i wskazówki dotyczące stosowania podano na opakowaniu.
 • Trzymać z dala od dzieci i zwierząt domowych. Przechowywać produkt wyłącznie w oryginalnym pojemniku i zawsze zamykać.
 • Nie wystawiać produktu na bezpośrednie działanie słońca.
 • Przed użyciem sprawdź trwałość barwnika, nanosząc produkt na niewidoczną część tkaniny, a następnie wypłucz i pozostaw do wyschnięcia.
 • Aby uzyskać najlepszy efekt, konieczne może być powtórzenie niektórych czynności.