Używaj Vanisha z kolorami:

Niezależnie od tego, czy jest to hawajska koszula, spódnica w kratę czy ulubiona żółta koszulka, o każdej porze roku warto dodać nieco koloru do swojej garderoby. Vanish pomoże Ci ochronić kolory przed zafarbowaniem, usuwając jednocześnie plamy i zwalczając brzydkie zapachy — a wszystko to dzięki silnej formule Oxi Action. Dodatkowo, zapewni higieniczną czystość Twojemu praniu.

Aby najlepiej ochronić kolory przed zafarbowaniem, możesz swoje ubrania wstępnie namoczyć przed praniem, a potem wyprać w żelu Vanish Oxi Action lub proszku Vanish Oxi Action.

Dowiedz się również więcej o najlepszym sposobie ochrony kolorowych ubrań przed plamami - informacje znajdziesz poniżej:

Zapobieganie efektowi puszczania kolorów

Mało rzeczy frustruje człowieka bardziej niż otwarcie pralki, w której "wszystko się zafarbowało". Białe przestało być białe, kolorowe stało się matowe i generalnie wszystko wygląda podobnie źle. Dlatego warto prać oddzielnie białe i kolorowe ubrania. Być może oznacza to kilka prań więcej, ale oszczędza zmartwień i oszczędza tkaniny. Aby zapobiec farbowaniu nowych ubrań, zawsze dodawaj do prania miarkę Vanisha i przestrzegaj kilku prostych zasad. Formuła Vanish Oxi Action nie tylko usuwa plamy i zwalcza brzydkie zapachy, ale także chroni kolory przed zafarbowaniem nawet podczas prania w niskiej temperaturze (30°C).

Zapobieganie efektowi puszczania kolorów

Zalecane

Wielofunkcyjny żel Vanish Oxi Action do kolorów

Wielofunkcyjny żel Vanish Oxi Action do kolorów

Wielofunkcyjny żel Vanish Oxi Action do białego

Wielofunkcyjny żel Vanish Oxi Action do białego

Instrukcje

  1. Dodaj jedną miarkę do 4 L wody. Tkaniny białe - max 6h. Tkaniny kolorowe - max 1 h.
  2. Po namoczeniu, wypierz jak zwykle lub dokładnie wypłucz.
  3. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy potrzeć plamę przed wypłukaniem. 1 miarka= 60 g.
  4. Ważne: Przed użyciem Vanish Oxi Action należy zawsze postępować zgodnie z instrukcją użycia na opakowaniu i przestrzegać zaleceń producentów odzieży dotyczących prania.

Porady

Czytaj metki! Metka to mała tablica informacyjna, która powie Ci dokładnie, jak dbać o ubranie. Nie ryzykuj — jeśli na metce jest napisane, że kolorową rzecz można czyścić tylko na sucho, oddaj ją do profesjonalnej pralni.

Jak najczęściej susz swoje ubrania na powietrzu. Ciepło z suszarki bębnowej może zmniejszyć jaskrawość kolorów bardziej niż można się spodziewać. Wybierz naturalny sposób suszenia i zadbaj o kolory swojej garderoby.

Porady

Wskazówki ogólne

Instrukcje na metce dotyczące prania, które zawierają informacje o wybielaniu, mają kształt trójkątów:

  • nie wybielać: Trójkąt przekreślony krzyżykiem
  • dozwolony rozcieńczony wybielacz: Trójkąt
  • dozwolone wybielacze bez chloru: Trójkąt z dwiema ukośnymi liniami w środku

Czy plamy zostaną usunięte bez wybielacza z chlorem? Zarówno żel Vanish Oxi Action do kolorowych tkanin, jak i żel Vanish Oxi Action do tkanin białych nie zawierają wybielaczy chlorowych. Ponadto wzmocniona formuła Oxi Action nie tylko usuwa plamy, ale także chroni kolory przed zafarbowaniem i zwalcza brzydkie zapachy. Można je bezpiecznie stosować do tkanin codziennego użytku, takich jak bawełna i poliester, a także delikatnych, takich jak jedwab i wełna. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu.Teraz potrafisz rozszyfrować metki z informacjami dotyczącymi pielęgnacji odzieży i możesz dbać o swoje ubrania w najlepszy możliwy sposób.