Przywracanie kolorów wyblakłym ubraniom:

Łatwo jest temu zapobiec i powiedzieć STOP wyblakłym ubraniom. Wystarczy skorzystać z kilku naszych wskazówek. Żele i proszki Vanish Oxi Action nie tylko usuwają plamy, lecz także chronią kolory przed zafarbowaniem i zwalczają brzydkie zapachy. Właśnie dlatego Vanish pomaga przedłużać życie ubrań!

7 kroków do zapobiegania blaknięciu ubrań

Ciepło, tarcie, przenoszenie włókien — gdy już znasz przyczyny blaknięcia tkanin, możesz przeciwdziałać za pomocą kilku prostych sztuczek w praniu - niezależnie od tego, czy chcesz zapobiec utracie koloru przez bawełniane koszulki, czy też zachować głęboką czerń swoich jeansów. Wyjaśniamy wszystko krok-po-kroku:

 

 1. Słuchaj się tego, co mówi metka. Wybór właściwej metody od samego początku pomaga zapobiegać blaknięciu kolorów.
 2. Sortuj ubrania. Włókna mogą się farbować i matowieć, dlatego pierz osobno ubrania czarne, białe i kolorowe, używając odpowiedniego produktu — żelu Vanish Oxi Action lub proszku Vanish Oxi Action do kolorów lub białych tkanin.
 3. Odwracaj ubrania na lewą stronę. To szczególnie istotne, gdy chcesz zapobiec blaknięciu czarnych dżinsów, ale podobną ochronę warto zafundować każdej odzieży.
 4. Wybieraj niższe temperatury. Gorąca woda jest główną przyczyną blaknięcia ubrań. Z pomocą naszej formuły Oxi Action doskonałe efekty można uzyskać w praniu w temperaturze 30°C.
 5. Używaj delikatnego cyklu. Zmniejszenie burzliwości prania jest kluczowym krokiem w zapobieganiu blaknięciu kolorowych i czarnych ubrań.
 6. Nie przepełniaj urządzenia. To pomaga ograniczyć tarcie ubrań o siebie podczas prania. Twoje ubrania podziękują Ci intensywnymi kolorami lub idealną bielą.
 7. Susz na powietrzu. Aby czarne ubrania nie blakły, należy chronić je także podczas suszenia. Suszenie w suszarce bębnowej może przyczynić się do blaknięcia, dlatego w miarę możliwości należy suszyć ubrania w pomieszczeniach zamkniętych. Jeśli suszysz na zewnątrz, odwróć ubrania na lewą stronę, by nie blakły od słońca.
7 kroków do zapobiegania blaknięciu ubrań

Zalecane

Wielofunkcyjny żel Vanish Oxi Action do kolorów

Wielofunkcyjny żel Vanish Oxi Action do kolorów

Wielofunkcyjny żel Vanish Oxi Action do białego

Wielofunkcyjny żel Vanish Oxi Action do białego

Instrukcje

 1. Wylej 2 ml żelu Vanish na plamę i potrzyj używając nakrętki od butelki.
 2. Pozostaw produkt na tkaninie max. 10 minut.
 3. Wypłucz porządnie lub pierz jak zwykle. Uzupełnij korek zgodnie z instrukcją prania.

Wskazówki ogólne

 • Szczegółowe informacje i wskazówki dotyczące stosowania podano na opakowaniu.
 • Trzymać z dala od dzieci i zwierząt domowych. Przechowywać produkt wyłącznie w oryginalnym pojemniku i zawsze zamykać.
 • Nie wystawiać produktu na bezpośrednie działanie słońca.
 • Przed użyciem sprawdź trwałość barwnika, nanosząc produkt na niewidoczną część tkaniny, a następnie wypłucz i pozostaw do wyschnięcia.
 • Aby uzyskać najlepszy efekt, konieczne może być powtórzenie niektórych czynności.